Помагайте - мама на 4 дневно бебе с температура

  • 581
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Здравейте мами,
моя приятелка роди на 23.10 - още не и е слезнала кърмата, а от ден и половина поддържа температура 38,5. Доктора, който я е изродил и е казал да вземе някакъв антибиотик. Но при това положение тя може ли да кърми и ако да кой е най-безвредния антибиотик(ако има такъ)

Благодаря предварително на всички отговорили  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 181
сигурна ли си, че не й е слязла кърмата? а тя слага ли бебето да суче?
какво означава някакъв антибиотик #Crazy
да каже какво й е според него и да изпише нещо пък тогава ще се види дали е съвместим с кърменето и ако не е да се търси някакъв заместител

# 2
  • Мнения: 4 242
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp тук има таблица в която могат да се проверят лекарства дали са  съвместими с кърменето, но трябва да знаеш името на антибиотика. Много са лекарствата които могат да се приемат по време на кърмене, дано е изписал нещо подходящо доктора.
Иначе за Т със сигурност може да се пие парацетамол.

# 3
  • Мнения: 57
не и е слезла кърмата още - на коластра са. Слага бебка да суче, но тя е със жълтеница и хич няма мерак да суче. И мамата се изцежда и и го дава през биберон.
Знаеш ли как може да съхранява коластрата и преходното мляко което е изцедила, защото ако почне антибиотици поне да го храни с тях?
  bouquet

# 4
  • Мнения: 4 242
Важно е детето да приема коластрата, особено за жълтеницата. Ако все пак не се намери подходящо лекарство ( в което се съмнявам), кърмата може да се пази в хладилник в стерилен съд до 24ч и във фризер -18 градуса- 6 месеца. Затопля за на стайна температура и на водна баня.
Шишето би могло да усложни твърде много ситуацията, може да не успее за напред да накара детето да засуче от гърдата, ако то свикне да се храни с шише. Ако е възможно нека майката настоява малкото грамчета коластра да се приемат от гърдата.
Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 414
Как е родила - секцио или нормално. Има ли изследвания, които да показват някакъв възпалителен процес, за какво са тези антибиотици - каква бактериологична инфекция има.
Или не са си свършили работата докторите при шиенето и има някакво възпаление на раната ли?
Напрегнати ли са й гърдите, твърди, на бучки - болят ли я?
Коластра има - ОК, значи си й е слезнала кърмата, как да не е слезнала, в началото е в съвсем малки количества и с по-различен цвят и консистенция, но такива са нуждите на бебето сега. постепенно взаимно се регулират.
Да слага бебето на гърдата, няма значение жълтеницата. Бебето при нея ли е, или й го взимат. Дори да е оперирана, е добре да поиска да си е при нея, да го гушка и слага на гърда при всяко проплакване и събуждане.
Може да се съхранява коластрата и преходното мляко, дори да се замразява, но според някои то запазва само хранителната си стойност, не и имунологичната.

И ако се налагат АБ наистина, нек аи изпишат такива, които минимално преминават в кърмата и не са опасни за бебето. Да не говорим пък, че ако има инфекция майката, най-вероятно я има и бебето и вече са му дали АБ, без да й кажат или питат...

# 6
  • Мнения: 532
Уау! Какво значи на коластра са, а пък изцежда преходно мляко? Какви биберони, какви чудесии? Да слага бебето да суче, ако трябва постоянно! Тази температура от какво е? Ако задържа кърма, нищо чудно да вдига температура. Антибиотици се пият само при сериозно заболяване! Като родилка тази температура може да е вследствие на остатъци от плацентата и т.н. Изписани ли са от болницата или са под наблюдение?

# 7
  • Мнения: 601
за мен високата температура идва от слизането на кърмата и недоизцеждането от страна не бебето,гърдите се пълнят,а бебо,а и то е малко и не може хубаво да ги изпразни .След време ще си създадът режим и ще се регулира кърмата според нуждите на бебето.
    Споко всяко начало е трудно.Аз също бях с много висока температура,поради тази причина.И така също и на антибиотици и не ми даваха да кърмя.Изцеждах се постоянно,но кърмата ми нерегулирана тогава ,гърдите ми бяха пред пръсване.
   Оооо ,ама после като ми го дадоха при спиране на антибиотиците ,така хууубаво ме изцокваше,отвори ми всички канали.
   затова казваш на приятелката да го слага на гърдата непрекъснато,защото бебето има нужда точно от това,най-вече като новородено.
   А за това,че не и е слязала кърма ,а коластра,това си е в реда на нещата,защото винаги коластрата слиза първо и по късно към -3-я ден идва мялкото.Коластрата е изклучително полезна ,нека не го лишава от това Praynig

# 8
  • Мнения: 57
Предписали са и амоксиклаф или нещо подобно.
Мами благодаря Ви много на всички - температурата ве4е спадна и почнаха да се кърмят.

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 15:16 от divazero

# 9
  • Мнения: 819
Аз родих със секцио и на третия ден също вдигнах температура,ама ми казаха,че ми слизала кърмата newsm78

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Успех в кърменето! Надявам  се да се нормализират вече нещата! Но Т аз вдигах при препълнени гърди и бяхна крачка от по-сериозни проблеми. А може би е било вирус?

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз родих със секцио и на третия ден също вдигнах температура,ама ми казаха,че ми слизала кърмата newsm78

и аз така - даваха ми само парацетамол. А после още колко пъти вдигах 39 заради запушени канали ...

Общи условия

Активация на акаунт