Как изглежда апостила?

  • 4 487
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 091
Момичета, кажете и моля как точно изглежда апостила? Защото заверявах документ и изрично поисках апостил, обясних и че за документ за чужбина става въпрос и ми казаха уж, че това е апостил,( изглежда вдлъбнато-изпъкнал на листа, + нотариалния печат), а много ми е важно да изпратя бързо документа и ако това не е апостил да отивам утре да им късам главите.

# 1
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Това е апостила..

# 2
  • Мнения: X




Имам и на бг-ски от документите, които съм превеждала, но не мога да го кача от компютъра си.  Thinking

Но мисля, че ще те ориентира и това. По описанието ти- изглежда , че не са те излъгали. Не се ядосвай без основания.  Hug

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 02:41 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 7 091




Имам и на бг-ски от документите, които съм превеждала, но не мога да го кача от компютъра си.  Thinking

Но мисля, че ще те ориентира и това. По описанието ти- изглежда , че не са те излъгали. Не се ядосвай без основания.  Hug

АМи моето не изглежда като това, което си пуснала. Няма лепенка, а просто като слагаха печата сложиха листа м/у нещо като двустранен печат и го притиснаха, така  на листа от едната страна изпъкна, а от другата се вдлъбна печата. Дали може и без лепенката? newsm78

# 4
  • Мнения: X
Ама текстът същия ли е като тези горе?
Пише ли Апостил? И останалото.
Лепенки не знам да има.  newsm78
Май наистина ще трябва да се биеш със служителите утре. Confused Аман от некадърни хора, неразбиращи от работата си! #Cussing out

Трябва да имаш този текст и да е заверен в някоя от институциите. По принцип се слага в края на документа.

Ако можеш- сканирай, това, което са ти дали, за да ти кажа.

# 5
  • usa
  • Мнения: 2 113
АМи моето не изглежда като това, което си пуснала. Няма лепенка, а просто като слагаха печата сложиха листа м/у нещо като двустранен печат и го притиснаха, така  на листа от едната страна изпъкна, а от другата се вдлъбна печата. Дали може и без лепенката? newsm78

а този печат правоъгълен ли е? щото на мен не ми приеха в българия веднъж апостил, че печатът на него бил кръгъл...

# 6
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
Маи навсякъде е различно...но няма значение дали има лепенка или не,стига текста да е същия и да има печата....в УК е такъв релефен печат,а самия текст изпринтен на хартиика .

# 7
  • Манчестър
  • Мнения: 2 480
АМи моето не изглежда като това, което си пуснала. Няма лепенка, а просто като слагаха печата сложиха листа м/у нещо като двустранен печат и го притиснаха, така  на листа от едната страна изпъкна, а от другата се вдлъбна печата. Дали може и без лепенката? newsm78

а този печат правоъгълен ли е? щото на мен не ми приеха в българия веднъж апостил, че печатът на него бил кръгъл...

И в УК е кръгъл,ама каквито документи съм носила в БГ не е имало проблем,..чак пък дали е кръгъл и квадратен да има разлика не бях чувала

# 8
  • usa
  • Мнения: 2 113
АМи моето не изглежда като това, което си пуснала. Няма лепенка, а просто като слагаха печата сложиха листа м/у нещо като двустранен печат и го притиснаха, така  на листа от едната страна изпъкна, а от другата се вдлъбна печата. Дали може и без лепенката? newsm78

а този печат правоъгълен ли е? щото на мен не ми приеха в българия веднъж апостил, че печатът на него бил кръгъл...


И в УК е кръгъл,ама каквито документи съм носила в БГ не е имало проблем,..чак пък дали е кръгъл и квадратен да има разлика не бях чувала

и аз не бях докато не отказаха да ми направят децата българчета заради въпросната форма на печата.

# 9
  • Мнения: 2 257
                                           


                                                Моят апостил беше почти същия като този долу, който намерих в Интернет, на моя освен тази страница имаше прикачена и втора, описваща точните функции и длъжност на подписалите апостила, пак с печати и заверки. На трета страница пък, беше закачено "оригинално" копие от брачното свидетелство с релефни печати, което извадих лично в местното кметство (апостила беше за брак). За съжаление го нямам в мен вече, за да ти дам повече инфо.


# 10
  • Мнения: 7 091
                                           


                                                Моят апостил беше почти същия като този долу, който намерих в Интернет, на моя освен тази страница имаше прикачена и втора, описваща точните функции и длъжност на подписалите апостила, пак с печати и заверки. На трета страница пък, беше закачено "оригинално" копие от брачното свидетелство с релефни печати, което извадих лично в местното кметство (апостила беше за брак). За съжаление го нямам в мен вече, за да ти дам повече инфо.



 Не ги пише тези неща! Ей ще я скубя така нотариуска утре!! #Cussing out
Дайте ми някаква идея къде могат да ми го сложат? Защото всичките нотариуси, на които имах телефоните казаха, че имат, а пък ето какъв ми сложиха..и аз като не съм виждала.....

# 11
  • Мнения: 2 257
Дайте ми някаква идея къде могат да ми го сложат? Защото всичките нотариуси, на които имах телефоните казаха, че имат, а пък ето какъв ми сложиха..и аз като не съм виждала.....

Не знам за какво точно ти трябва апостил, но според мен апостила не е само печат, а направо цял документ. Ще ти кажа как направих моя, за брак - пак повтарям. Първо си извадих лично в нашето кметство копие от брачното свидетелство, което служителката изпринти от нейния компютър, подписа и му сложи релефния печат на една машина, както си описала ти. После се обадих столицата на щата ни и ги питах какво точно искат за апостил за брак. Казаха ми, че им трябва копието от брачното свидетелство, чек за 10 ли бяха, 20 ли долара и самоадресиран плик, на който да ми пратят апостила. 5 дена след като изпратих тези неща ми върнаха апостила в описания в горния постинг вид. Апостилът оригинално е със синя рамка. Това за брачен апостил. Не зная обаче на теб какъв апостил ти трябва и дали няма разлика в изискванията  - и заради щата, в който си и заради вида на апостила (за какво е). Аз също не знаех как изглежда и откъде да започна с изваждането на апостил в самото начало, но пуснах на Гугъл едно търсене и лека полека додрапах до нужната ми информация, после се обадих тук и там и накрая имах апостила, че даже вече съм официално женена и в БГ Wink и си имам и нов паспорт покрай всичките тия бумащини. Успех и дано разбереш кое как е, почни с търсене в Интернет и телефони.

# 12
  • Мнения: 1 393
Т, няма какво да скубеш нотариуса ( Wink)- той (тя) и да иска, апостил не може (и няма право) да ти даде. Това, което би трябвало да ти даде е нотариална заверка и тя е първата стъпка преди да изпратиш документа за апостил, където е нужно в твоя щат.
Ето погледни тук, това е, което е нужно да направиш:
http://www.dos.state.pa.us/bcel/cwp/view.asp?a=1099&q=431686

Аз тъкмо правих абсолютно същото нещо, но за нашия щат- точно както ти го е обяснила вече и G&J.
Бъди много внимателна обаче и със самото нотариално заверяване- не е само печат и подпис, от което имаш нужда - на мен ми върнаха документите от столицата на нашия щат, защото се оказа, че не отговаряло на изискванията им, за да поставят апостил- та трябваше да ходя пак при нотариуса. Rolling Eyes
Но в крайна сметка всичко стана както беше нужно накрая.
Успех на теб!

# 13
  • Мнения: 7 091
Аз също не знаех как изглежда и откъде да започна с изваждането на апостил в самото начало, но пуснах на Гугъл едно търсене и лека полека додрапах до нужната ми информация, после се обадих тук и там и накрая имах апостила, че даже вече съм официално женена и в БГ Wink и си имам и нов паспорт покрай всичките тия бумащини. Успех и дано разбереш кое как е, почни с търсене в Интернет и телефони.

 Изпреварила си ме Simple Smile Току-що намерих къде се слага, утре го пращам. Благодаря!!!

# 14
  • Мнения: 1 116
а този печат правоъгълен ли е? щото на мен не ми приеха в българия веднъж апостил, че печатът на него бил кръгъл...

и аз не бях докато не отказаха да ми направят децата българчета заради въпросната форма на печата.


И на нашия щат е кръгъл, ама без проблем станахме българче Wink

Тъкмо копнах какво трябна да се прати с документа и отпосле видях че MrsG е дала линк.

Общи условия

Активация на акаунт