Към мамите в Канада-къде се праща документ за апостил?

  • 1 598
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 202
Мили мами, изчетах всичко , което сте разисквали по повод апостила във Форума. Остана неизяснен въпроса с апостила в Канада. Спешно ми е необходимо да имам апостил на документа ми за постоянно жителство. Доколкото разбирам, мамите в Америка пращат документите си в столицата  и готово. А как стои въпроса тук- в Канада? Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 051
Апостилът е вид печат, който се поставя само в страни, сключили Хагската Конвенция от 1961 година. България е член на тази конвенция, но Канада не. В Канада няма да ти искат апостилиран документ, нито в България ще ти искат Канадски апостил, просто защото такъв няма.
За/от Канада важи процедурата на заверяване по дипломатически канали, тоест:
Изваждане на документ  - заверяване във Външно министерство - заверяване в посолството или консулството на отсрещната страна.
Ако документът ти е издаден от канадските власти, заверяваш го в канадско външно м-во като проверяваш допълнително дали не се изисква някаква друга местна заверка или печат от друго министерство. След като Външно си сложи печата, отиваш или изпращаш в най-близката дипломатическа българска мисия, те ти го заверяват и ти е готов за ползване в БГ.
Ако документът ти е български, правиш същото само че в София.
Не разбрах точно какъв е документът ти, затова ти описвам само пътя.

# 2
  • Мнения: 318
Привет,

Ето адреса на който се изпращат документите за легализация:

Authentication and Service of Documents Section (JLAC)
Foreign Affairs and International Trade Canada
125 Sussex Drive, Ottawa, Ontario, Canada
K1A 0G2

Telephone:  1-800-267-8376 (Toll Free in Canada)


Услугата е безплатна и ти връщат документите по пощата.

И повече информация:

http://www.dfait-maeci.gc.ca/common/authentication_documents-en.asp

Общи условия

Активация на акаунт