Грешно ли е да давам и от двете гърди

  • 2 413
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 329
Вече сме на 2 месеца и сме наддали почти 3 кг., но от самото начало аз го храня и от двете гърди, пробвала съм да изцедя нещо с помпа или на ръка, но почти нищо- няма и 10 гр. след кърмене. На последната консултация педито каза да ограничим храненето и да давам само от едната гърда и да редувам, но малкия не се нахранва и часовете за кърмене от 3-3.30 се скъсяват на 2.30, а ако иска още каза да давам адапте. Аз опитах с редуването , но с добавката -не. Мислите ли , че мога да направя нещо с което да стимулирам повече мляко и да редувам гърдите, както и да изцеждам нещо, защото само това е единственото неудобство от кърменето, ако ми се наложи да изляза. Храненето и от двете гърди едновременно, отразявали се на коликите при бебчетата?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Значи хем да ограничиш кърменето, хем да даваш адапте, тоз(таз) педиатър наред ли е?! Пък за кърменето от двете гърди - преди два дни имам подобна тема. Всеобщото мнение е - "я си го остави да суче детето". А пък моето почти няма колики (веднъж-дваж седмично) и суче от двете гърди. Grinning

# 2
  • Мнения: 5 026
 О, я ги остави тия педиатри! Храни си детето както си знаеш и както то се чувства най-добре! И това с адаптираното моят педиатър ми го набива в главата от 3 месеца  #2gunfire Купи си лактогонен чай, редувай си гърдите и се радвай на бебчо!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 632
Само не мога да разбера за к'во и е чая?! Тя си има кърма. Пък и лично на мен ми е толкова гнусен на вкус (този на Хип особено гаден).

# 4
  • Мнения: 5 026
Само не мога да разбера за к'во и е чая?! Тя си има кърма. Пък и лично на мен ми е толкова гнусен на вкус (този на Хип особено гаден).

Мислите ли , че мога да направя нещо с което да стимулирам повече мляко

Ето, за това й е чай-тя пита, аз отговарям! А и вкус другар няма!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз също често съм си задавала този въпрос и съм практикувала и едното и другото. Кърмя от двете гърди, когато си мисля че нямам достатъчно мляко или бебо плаче. Това че не успяваш да изцедиш нищо след кърмене, а дори и преди това не е показател за количеството на кърмата ти. Някои жени не умеят да се изцеждат дори с помпа, а и не е необходимо.
Когато съм искала да увелича кърмата просто съм давала по- често, дори през 1/2 час, пак от двете.
В твоя случай обаче явно няма нужда от увеличение: да кърмиш бебе на 2 месеца през интервал от 2 и 1/2 часа си е идеално състояние на нещата. Дори ако не искаш да кърмиш на поискване. Бебето не е робот, за да се храни под точен час- някой път инетервалът ще е 3 часа, друг 2 и 1/2.
В твоя случай аз бих избрала следния вариант: давай и от двете, а ако скоро след хранене иска отново- избираш си едната гърда и през следващите 3 часа даваш само от нея. Така ще си сигурна, че бебо получава и от задното, по- калорично мляко.
За адаптетео- без коментар. Ти сама си направила своя извод.

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Спокойно давай и от двете гърди.Никаква добавка от адапте!Така само ще ти намалее кърмата.Според мен си имаш достатъчно кърма.Не слушай педито.Аман от "професионалисти". SickА колики няма да се появят в повече от кърменето със сигурност.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз почти от самото начало кърмя и от двете гърди. Чувствам се по-добре така, а и детето ми явно.

# 8
  • София
  • Мнения: 250
И аз давам от двете гърди. Мисля че не е проблем, но това с АМ при положение че си имаш кърма направо ме  #Crazy

# 9
  • Мнения: 171
През първите 3 месеца давах само по една гърда на кърмене, за да може детето да стигне до задното мазно мляко, вследствие на което детето ми наддаваше едва 400-500 гр. на месец. Бях много обезпокоена дали не е налице някакъв страничен проблем, защото все пак Гери е едно изключително кърмено бебе, а по мои наблюдения кърмачетата в повечето случаи  наддават нормално повече от килограм на месец.  През 4-ия месец започнах да предлагам и двете гърди на хранене и Гери наддаде 900 гр.  #Crazy
Аз съм на мнение, че детето получава толкова, колкото трябва, ако е изключително кърмено, освен ако не се стимулира лактацията както в моя случай. Не го ограничавай изкуствено, за да си сигурна впоследствие, че си направила най-доброто за него, все пак няма да го кърмиш вечно, а след 6-ти месец така или иначе ще започне да наддава доста по-малко.
Не разбирам след като имаш отлична лактация защо искаш да я стимулираш допълнително, аз съм останала с впечатление, че лактацията се стимулира и от двете гърди едновременно, т.е. стимулирайки едната, ще стимулираш автоматично и другата.  newsm78

# 10
  • Мнения: 922
От както кърмя, давам винаги и двете гърди. Дори Деничка се е изучила - "изяжда" едната и си чака втората. Наддава прекрасно и не съм имала никакви проблеми.
само да уточня, че реших винаги да давам и двете гърди, защото не ми се занимаваше с изцеждане Joy
Поздрави и успех

# 11
  • Мнения: 3 521
А бе, ако е грешно аz си греша вече 9 месеца Laughing...давай си спокойно и от двете гърди детенцето ти си наддава супер(най_вероятно след 1_2 месеца ще zабави силно качването, но това е напълно нормално)...
Това с добавката си е направо СМЯХ В ЗАЛАТА Joy.

# 12
  • Мнения: 1 298
дохранване с АМ  ooooh!  Що?
Тая луда ли е?
Аз си давам  от двете гърди на всяко хранене.Бебо е доволен  Peace

# 13
  • Мнения: 1 947
Aз не разбрах защо е това:

...На последната консултация педито каза да ограничим храненето...
Да не е решила, че бебето качва много? Моето и то си папа от двете, наддава с такива хубави числа, че като слушам подобни неща, ще ме накарат да се притеснявам... /друг път/ ooooh!

# 14
  • Мнения: 329
Благодаря за подкрепата, а наистина педито мисли, че трябва да ограничим храненето, да разредим на 3.30 ч. , да спрем нощното, а тогава правим по интервал от 6ч и наддаване от 1.700 кг. и 1.200 кг. и се вижда прекалено добро. Аз бих искала да си продължа така, спокойна , че бебо се нахранва, но и да успявам понякога да изцедя количество достатъчно за едно хранене, ако ми се наложи да изляза.

Общи условия

Активация на акаунт