проблем с кафеварка - кубинка

  • 5 951
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 471
моля на който се е случвало да помогне. имаме тази кафеварка от доста време и преди няколко дни й сменихме гумичката. оттогава прави на кафе само половината вода, която е в долната част и спира, като прави само много пара.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Леле, и аз имам същия проблем. И не знам как да го реша. Също смених гумичката и цедката и край - половината вода остава в долната част.
Записвам се за темата, дано някой даде решение.

# 2
  • Мнения: 9 092
аз намерих  - сменях уплътненията сигурно 3-4 пъти - явно не са хубави, обаче през това време с клечка от кибрит запуших онази  дупчица, която е  встрани на долната част - парата дето излиза. Сега го изкарва нормално.  Иначе излизаше едно отровааааа Sick

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Пепчо, жива да си   bouquet.
Ще вадя пак кафеварката и ще пробвам.  Laughing

# 4
  • Мнения: 14 471
аз намерих  - сменях уплътненията сигурно 3-4 пъти - явно не са хубави, обаче през това време с клечка от кибрит запуших онази  дупчица, която е  встрани на долната част - парата дето излиза. Сега го изкарва нормално.  Иначе излизаше едно отровааааа Sick

а при мен точно оттам не излиза нищо

# 5
  • Мнения: 9 092
Уриел от средата - където водата излиза ли е парата? Търси уплътнения на различни производители и пробвай. Там е проблема. Мисля че моя последния дето е свестен е силиконов, ама не помня вече -  беше преди 3-4 години и още кара

# 6
  • Мнения: 14 471
парата излиза от онова нещо дето е вътре по средата на горната част /уф че го обясних ама #Crazy/, откъдето по принцип излиза готовото кафе

# 7
  • Мнения: 9 092
разбрах те де  Laughing. Ама уплътнението е.  Сменяй го, няма да ти върши работа.

# 8
  • Мнения: 901
Аз да си кажа.... имахме една от време оно ..нали разбирате на баба.. обаче аз като новаторка реших че е много стара и я хвърлих ..е оттогава сменям на година по 4-6 кафеварки ..а оък в семейството и дума не давам да се обели за кафемашина.. само кубинска да  и това е... та при мен каръка на тема кафеварки е пълен ..или дръжката се чупи .. или онова на горната част отдолу пада заради уплънението .. или пък на филтъра му се чупи стойката  Joy Joy общо взето какво ли не ми се случвало ..сега ново 5 ..купих последен модел кубинска на Балети ..май така беше с нова система дето било изкарвало 100 % кафе..да ама не при мен изкарва 70 % ..та така  Laughing

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Dокладвам - запуших дупката по примера на Пепчо и о, чудо. Кафеварката изкара кафето докрай.
Пепчо имаш черпене.ж

# 10
  • Мнения: 9 092
Dокладвам - запуших дупката по примера на Пепчо и о, чудо. Кафеварката изкара кафето докрай.
Пепчо имаш черпене.ж

ехехе, ми ей на това му казват "челен опит"  Laughing Laughing Laughing Толкова ми беше втръснало да пия отрова, че накрая стоях до нея и гледах от къде какво излиза, та прибегнах до мерките с клечката.
Обаче по някое време (при мен след доста месеци) може би от благата клечката съвсем омекна и започна да изпуска по малко. С остър шиш изчегърках и сложих друга. Да го имаш предивд  Grinning

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 506
Ще го имам. Аз сложих клечка и половина. Що така - дупката ли е по-голяма, клечките ли са менте?  Laughing

# 12
  • Мнения: 14 471
при нас пък проблема го реши мъжът ми - завинтва я толкова здраво, че няма отвинтване. така изкарва всичкото кафе. той ми обяснява нещо за налягане и т.н. ама не се задълбочих толкова newsm78

# 13
И ние преди време имахме такъв проблем. Сменихме няколко различни уплътнителя и нищо не се получи. Накрая просто сложихме два уплътнителя, които след няколко затваряния прилепнаха отлично и сега няма никакъв проблем.

Общи условия

Активация на акаунт