С коя храна е най-добре да се въведе глутена!

  • 1 228
  • 20
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 109
Това е въпроса ми, мили мами.
Имам каша "Лека нощ" на ХИПП с бебешки бисквити.Може ли лъжичка от нея да добавя към някоя от другите, безглутенови, каши "Лека нощ".Другия въпрос е колко бавно да го въвеждам.
Дайте, моля, варианти.А, и сирене или извара първо да въведа след глутена и с какво е най- подходящо т.е. с кое пюре?
Предварително благодаря!

Последна редакция: пт, 27 окт 2006, 11:44 от jeni G

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Да, можеш. След като дадеш 1-2 лъжички изчакай 2-3 дни за реакция и след това можеш смело да даваш Simple Smile
Друг вариант е да дадеш коричка хляб или парче обикновена бисквита (ако имате зъбки и гризкате)
Според мен е най-добре да започнеш със сирене. Аз процедирах по следния начин - първо козе сирене, след това овче и най-накрая - краве. Можеш да го сложиш в някое зеленчуково пюре. Ти сама прецени в кое - някое което харесва на детето

# 2
  • Враца
  • Мнения: 109
Да, можеш. След като дадеш 1-2 лъжички изчакай 2-3 дни за реакция и след това можеш смело да даваш Simple Smile
Друг вариант е да дадеш коричка хляб или парче обикновена бисквита (ако имате зъбки и гризкате)
Според мен е най-добре да започнеш със сирене. Аз процедирах по следния начин - първо козе сирене, след това овче и най-накрая - краве. Можеш да го сложиш в някое зеленчуково пюре. Ти сама прецени в кое - някое което харесва на детето
Това означава, че ще дам само първия ден и следващите дни няма да давам съдържащи глутен храни, нали така Lady Charm ?Нямаме още зъбчета - едно едва се белее, но тепърва ще пораства и се сещаш за какво иде реч!За зеленчуковите пюрета - направо съм отчаяна.Само от тиквата с картоф не получава колики.От другите, тези които са смес от различни зеленчуци (броколи,грах и т.н.) цял ден е свиване на краченцата и рев,рев... докато се изходи.Та не знам тиква, картоф и сирене дали е добра комбинация.Направо съм се побъркала! Приемам съвети и много благодаря за отговора!

# 3
  • Мнения: 4 399
Аз го въведох официално с офесени ядки. Неофициално дъщеря ми си гризеше корички хляб и преди това.  Laughing

Ако си решила да въвеждаш сирене и извара, на мен изварата ми се струва по-подходяща за начало. Млечните продукти обаче не се препоръчват преди навършването на 1 годинка и аз не съм давала такива, така че нищо не мога да кажа от опит.

# 4
  • Мнения: 27 524
Да, аз така направих - към безглутеновите сложих 2 лъжички глутенова и като нямаше проблем, на другия ден си продължих с цяло количество.
Няма най-подходяща храна, става с коричка, с бисквитка, с каша, както решиш  Simple Smile

Сирене ил извара да е след навършени 8 месеца поне, така че изчакай. Има дуети на Хип с извара, хубаво са  Peace

# 5
  • Враца
  • Мнения: 109
Да, аз така направих - към безглутеновите сложих 2 лъжички глутенова и като нямаше проблем, на другия ден си продължих с цяло количество.
Няма най-подходяща храна, става с коричка, с бисквитка, с каша, както решиш  Simple Smile

Сирене ил извара да е след навършени 8 месеца поне, така че изчакай. Има дуети на Хип с извара, хубаво са  Peace
Много благодаря заотговора, Блонди !Не можеш да си представиш как съм се побъркала, особено със зеленчуковите пюрета.Опитал е почти всички зеленчуци, но получава колики.Само от тиква с картоф не получава, ама не може да яде само това.Ще опитам домашно приготвени, пък да видим.От банановата каша като че ли получи обрив, но може да е и от слюнченето.Пак ще опитам - този път с млечната на Милупа и ще изясним това.
Още един път благодаря на всички за съдействието!

Последна редакция: сб, 28 окт 2006, 00:21 от jeni G

# 6
  • Мнения: 27 524
Доста е голям синът ти за колики  Thinking Сигурна ли си, че е това?
Спокойно вече може да даваш и месни пюрета, пиле, пуйка като за начало, после агнешко и заек. После теле, свинското може и да го пропуснеш.
Ако обривът е бил дребен и само около устата, сигурно е било от мокрото. И моят така се обрива. Пробвай пак с бананова каша, а и с други, децата ги харесват  Peace
Взимай на Милупа, Хумана или Хип, Нестле са хубави, но с кофти консистенция, стават на бучки и лепило  Confused
Пак заповядай  Hug

# 7
  • Враца
  • Мнения: 109
Доста е голям синът ти за колики  Thinking Сигурна ли си, че е това?
Де да бях сигурна!Но след пюре от различни зеленчуци не спря да мрънка и свива краченца докато не се изходи и чак тогава се успокои.Междувременно пробива и първото зъбче и.....
От месните пюрета съм давала пуешко с тиква и картоф.Сега съм взела пуйка, картоф и царевица (не съм давала царевица, но при положение, че е ял царевична каша това едва ли ще е проблем)
А обрива беше по скоро под брадичката и имаше и две по-големи червени петна.Ама слюнченето направо е водопад!
Благодаря, Блонди!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 119
Извинявам се ,че се намествам в темичката ,но искам да попитам може ли да се въведе глутен и с бишкотите на Плазмон ?На тях пише съдържат глутен или е по добре с овесени ядки в пюре?

# 9
  • Мнения: 27 524
Както си избереш, няма значение. Може с бишкотите, разбира се  Peace Просто не давай прекалено много първия път.

# 10
  • Мнения: 2 897
Аз го въведох с кашата от овесени ядки,която му правя, преди месец и половина(сега е на 10м)
Горе-долу по същото време въведох и сиренето Peace

# 11
  • Мнения: 8 505
С каша според мен е най-добре.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами с каша може, но първо въведи сиренето - мисля, че така е по-правилно!

# 13
  • Враца
  • Мнения: 109
Ами с каша може, но първо въведи сиренето - мисля, че така е по-правилно!
Мислех, че първо се въвежда глутена и след това сиренето.Моля, обясни ми, за да не допусна грешка!

Аз го въведох с кашата от овесени ядки,която му правя, преди месец и половина(сега е на 10м)
Горе-долу по същото време въведох и сиренето Peace
Zorie, каква е рецептата за приготвянето и марката на овесените ядки.
Благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 2 531
Коричка хляб само да гризка детето! При нас си го пожела сама на 6м.!

Общи условия

Активация на акаунт