bagaj za rodilno w burgas

  • 1 315
  • 17
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 134
Kakvo e  neobhodimo da se vzeme za ag burgas,t.e ako moge da mi dadete spisak s neshtata kojto se iziskwat za ravdane w burgas

# 1
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
И на мен ми предстои раждане(в Бургас) и една приятелка ми даде списьк,понеже на Родилно отделение нямаше такьв.   ЗА БЕБЕТО:12 памперса,2 к. пелени,4-5 к. дрешки,1сапун,1к. кл.за уши,1олио,1 хавлия,1биба,1пак. мокри кьрпи,чорапки или терлички! ЗА МАИКАТА:2 нощници2 чаршафа,1кальфка,1плик,5 еднократни чаршафа,1малка и 1голяма хавлия,2-3пак. лигнин,преврьзки,помпа за изцеждане,тоал.принадлежности,дребни пари,врьхна дреха,и наи важното:л.карта,крьвна група,направление!Дано сьм ти била полезна.Кога ще раждаш?                         

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 134
na 15.12 a ti

# 3
  • Мнения: 73
  bouquetПривет и от мен на бургаските мами!На мен ми предстои раждане тези дни и списъка,който ми дадоха напълно съвпада с този,който веветка е посочила.Акушерката ме посъветва да си взема и термометър, също така е добре след раждането да имам шоколад и минерална вода.Леко раждане,мили мами! Praynig

# 4
  • Мнения: 6 461
УСПЕХ ,милички и леко раждане Peace

# 5
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
Моят термин е на 5.11,с лекар или с акушерка смятате да раждате?
УСПЕХ ,милички и леко раждане Peace
мерси дано да мине леко!

# 6
  • Мнения: 73
 newsm53 Здравейте,мили мамчета!Аз лично си направих уговорка с акушерка.Мисля,че при нормално раждане това е по-добре,защото тя е тази,която те наблюдава,следи и води раждането.Доки се заема с теб вече към края.При първите ми две раждания акушерката беше тази,която ми помогна.Доки от време на време минаваше и чак когато дойде момента на"изгонването на плода"той дойде при мен.После малко ме позакърпи,извади плацентата и т.н. Но истинската работа си я свърши акушерката.Нея слушаш,кога да дишаш,кога да не дишаш,кога да напъваш и кога не...Вече нямам търпение да дойде този момент newsm68.При тази бременност нямам страх,а по-скоро гледам на раждането като на предизвикателство.Не е страшно,всичко отминава,а и за да се навия да родя трето. newsm10..Успех на всички мамчета!Мислете позитивно и всичко ще е ок!  love001

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 134
ami az mislia da rajdam normalno s doktor.ako ne e tajna koi doktor ste si ili smiatate da si angajirate?Mnogo se izwiniawam za latinicata no wse o6te ne sam si instalirala flex-typ a mi e malko trudno da pisha na bg standart.

# 8
  • Мнения: 376
newsm53 Здравейте,мили мамчета!Аз лично си направих уговорка с акушерка.Мисля,че при нормално раждане това е по-добре,защото тя е тази,която те наблюдава,следи и води раждането.Доки се заема с теб вече към края.При първите ми две раждания акушерката беше тази,която ми помогна.Доки от време на време минаваше и чак когато дойде момента на"изгонването на плода"той дойде при мен.После малко ме позакърпи,извади плацентата и т.н. Но истинската работа си я свърши акушерката.Нея слушаш,кога да дишаш,кога да не дишаш,кога да напъваш и кога не...Вече нямам търпение да дойде този момент newsm68.При тази бременност нямам страх,а по-скоро гледам на раждането като на предизвикателство.Не е страшно,всичко отминава,а и за да се навия да родя трето. newsm10..Успех на всички мамчета!Мислете позитивно и всичко ще е ок!  love001
/
Цитат

Възхищавам ти се за дечицата. Да са живи и здрави и успешно появяване на бял свят на бебчето!

Леко раждане на всички бъдещи майчета! Носете си и моб. телефони.

# 9
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
ami az mislia da rajdam normalno s doktor.ako ne e tajna koi doktor ste si ili smiatate da si angajirate?Mnogo se izwiniawam za latinicata no wse o6te ne sam si instalirala flex-typ a mi e malko trudno da pisha na bg standart.
Аз сьщо ще раждам нормално и сьм се уговорила с акушерка,и аз смятам че тя вьрши по голямата част от раждането.

# 10
  • Мнения: 73
Сладкишка,благодаря за милите думи  bouquet!Бях на 20г.,когато родих сина си.Когато стана на 3г.ме приеха студентка и си мислех,че нямя да раждам повече деца,а ще се отдам на себе си и професията... ThinkingСлед още 2г. реших,че искам още едно дете... baby_neutral и така се появи дъщеря ми!След това наистина се отдадох на професията и време за себе си,но след 5г. разбрах,че има нещо което ми липсва.Това го разбрах,когато децата станаха самостоятелни и нямат вече такава нужда от обгрижване...Т Cryъжно ми стана,че съм пропуснала толкова години в работа,командировки,време за себе си,а колко време съм загубила в дърдорене на кафе с приятели...В един момент осъзнах,че децата са тези,които ми дават всичко!Много,много любов,усмивки и грижи..,но като отминат оставаме с поуките за тях!Когато разбрах,че съм бременна с третото...не мога да опиша чувството,което изпитах! newsm44Толкова осъзнато и истински желано...невероятно е!Няма нищо по-смислено в живота от това да дадеш живот и да го отгледаш с любов!Много радост,топлина,нежност,ласки и сълзи/къде от радост,къде от мъка/ ни даряват децата!Много ги обичам тези мои слънчица!!! Two Hearts

# 11
  • Мнения: 229
Здравейте , аз също смятам  да раждам нормално. Термина ми е определен за 2- ри декември .
Мен лично  д-р Калчева ме посъветва така - ако искам да родя бързо и лесно да се уговоря с лекар ,ако искам някой ,който ще бъде през цялото време до мен и ще ми държи ръката да се уговоря с акушерка.
Според мен и двете имат своите предимства ,аз смятам заложа на лекар и съм се ориентирала към д-р Дорийска .
Успех на всички !

# 12
  • Мнения: 667
А моята гинеколожка ми каза и да си извадя и удостоверение от НАП за осигуреност.

На вас не ви ли казаха? Ако не, да не ходя и аз.

# 13
  • БУРГАС
  • Мнения: 142
На входа на Родилно има бележка че трябва удостоверение за осигуровките,но щом ходиш на ЖК и имаш направление за раждане,маи не е необходимо.Според мен,аз така мисля.

# 14
  • Мнения: 73
И аз чух нещо такова за осигуровките, но акушерката каза,че не е нужно.Нали от ЖК ти издават лист за болницата.Абе тези в АГ-то да не се правят на луди smile3512...нали си имат база данни...Всеки месец касата им дава списъци.И тези суми дето са ги измислели,ако доки или акушерката не са на смяна си плащаш 150/за акушерка/ и 300/за доктор/е направо върха smile3508!Да се избегнело даването на пари под масата-дрън-дрън!Наистина вече много се ядосвам с тази наша болница...Ако не си знаеш правата-правят те на луда калинка smile3511.Хубав ден на всички мами!!! smile3503

Общи условия

Активация на акаунт