Какви са симптомите на стафилококите при бебетата?

  • 5 770
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 941
Моето бебе има едни пъпчици по бузите и челцето. На бузите някои от тях имат гнойни връхчета. Джипито каза, че не е стафилококова инф. въпреки моите настойчиви въпроси. Мазахме с банеоцин и не ни мина. Сега ми каза да мажа с бактробан. Не отваря и дума да дадем секрет. Та моля ви кажете при вас как се проявиха стафилококите?

# 1
  • Мнения: 1 272
Аз не видях никакви симптоми за стафилококи, просто лекарката на дъщеря ми настояваше да се направи изследване - секрет от носа и излезе положително. Защо не си платиш, ако не става с направление?

# 2
  • Мнения: 6 461
Моето бебе има едни пъпчици по бузите и челцето. На бузите някои от тях имат гнойни връхчета. Джипито каза, че не е стафилококова инф. въпреки моите настойчиви въпроси. Мазахме с банеоцин и не ни мина. Сега ми каза да мажа с бактробан. Не отваря и дума да дадем секрет. Та моля ви кажете при вас как се проявиха стафилококите?
Лекарката ,мила като не отваря дума за изследване ,отвори я ти .Все пак ти се притесняваш за детенцето си.

# 3
  • Мнения: 1 835
Моето бебе има едни пъпчици по бузите и челцето. На бузите някои от тях имат гнойни връхчета. ... Та моля ви кажете при вас как се проявиха стафилококите?

По дъщия начин, минаха само с Бактробан, но мазах повече от 1 седмица - много са упорити.

# 4
  • Мнения: 639
И ние имаме същия проблем #Cussing out ЗА този Бактробан кажете ми нещо повече,дали да пробвам newsm78

# 5
  • Мнения: 4 392
Колко голямо е детето? newsm78

# 6
  • Мнения: 375
Възможно е да е бебешко акне...

# 7
  • Мнения: 2 171
А аз се чудя как педиатърката ви изписва Бактробан, при положение че не е пуснала посявка и няма как да е сигурна, че става въпрос за стафилококи newsm78. Това все пак си е антибиотична паста и си мисля, че за да я изпише на толкова мъничко бебе, би трябвало да е сигурна в диагнозата. Или ако бактробана не подейства, ще изпише нещо друго, от 10 лекарства все едно ще трябва да подейства. Направо нямам думи #2gunfire.
Алекс имаше стафилококи в нослето, 2 пъти му вземахме секрет, 2 пъти проведохме лечение с Бактробан, и след двата пъти резултата беше: "Нормална бактериална флора". А аз съм сигурна, че ако сега му изследваме секрета, пак ще ги има гадините. Не можахме да ги преборим, а аз вдигнах ръце и сега чакам просто организмът му сам да ги надрасте Confused. Като стане по-голям ще засилваме имунната система и това е.

# 8
  • Мнения: 2 171
Възможно е да е бебешко акне...
Алекс също имаше доста гнойни пъпки по лицето през първите 2 месеца и педиатърката предположи същото. Изписа ни Елоком, с който си спомням че трябваше да се маже 4 дни, а на третия ден нямаше и помен от пъпки, както и досега.

# 9
  • Мнения: 4 392
Възможно е да е бебешко акне...
Аз затова питам. Wink

# 10
  • Мнения: 5 103
И ние сме на този Бактробан, дано помогне.
Изписаха ни го 2 пъти девно, но аз слагам по-много малко. Crossing Arms не знам дали е правилно де Thinking

# 11
  • София
  • Мнения: 1 941
Благодаря ви за отговорите, бебо е почти на 1 месец. Продължавам да мажа с бактробан, понамаляли са, но още има.
За това бебешко акне не съм чувала, кажете някакви подробности.

# 12
  • Мнения: 222
и ние като бяхме на около 2 месеца имахме такива пъп4ици, ли4ният лекар ни иzписа антибиоти4на паста да ги мажа, но аптекарката ми каzа иzри4но 4е антибиотик може доста да навреди отколкото да помогне и ми каzа даси купя крем zа лиzе zа бебета, купих на Хип и zа около седмица минаха , така 4е не е гаранция 4е е инфекция.Моят съвет пробваи с не6то побеzобидно и ако не помага тогава с антибиотик.

# 13
  • Мнения: 4 392
Дъщеря ми имаше такива пъпчици, откакто се роди и не съм ги мазала с абсолютно нищо. Изчезнаха постепенно след няколко месеца.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 941
бебенце, Амарена, още преди да прочета отговорите ви, реших да спра да мажа с бактробана. Още повече като казах на личната, че не са се махнали и тя вика продължавай да мажеш. Е, какво да продължавам, според мен особен ефект няма, даже на места, където имаше пъпчици, а аз не съм ги мазала се изчистиха от само себе си. Ще чакам още малко и ако не се изчисти, отивам на кожен. Hug

Общи условия

Активация на акаунт