Коледни намаления?

  • 4 947
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 181
Имам едно въпросче, понеже на миналата Коледа още не бях майка, та не съм обърнала внимание. Има ли коледно-новогодишни намаления и на детските стоки? newsm78
Трябва да купуваме на малкия стол за кола и понеже са бая скъпички тези, които сме харесали та се замислих дали няма да спестим някой лев , ако изчакаме до Коледа?

# 1
  • Мнения: 10 982
Като цяло не съм забелязала да има Sad А кой ще ти намаля играчки и детски стоки точно по празниците...

# 2
Нещо чух че май Хиполенд щял да прави коледна промоция

# 3
  • Мнения: 3 457
и мен ме съмнява точно преди нова година да им намаления-а кой стол си си харесала?

# 4
  • Мнения: 4 181
и мен ме съмнява точно преди нова година да им намаления-а кой стол си си харесала?
ох, не питай, то това е проблема, аз ако избера ще го купя, ама като гледам наистина ще дойде Коледа доакто се спра на някой Mr. Green
Харесах един на Маxi-cosi обаче струва 450 лв Sick, Има един на Chicco , който става, струва 250 лв, от 9-18 кг, но резултатите на тестовете са "задоволителни", тоест среден клас.
Харесах и един на Cam, който е много изгоден като цена - 275 лв, а е до 36 кг, но за него не мога да намеря никъде резултати от тестове ooooh!
И не знам какво да правя Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 3 457
освен ,някои да казва ако е видял някъде столчетата на по-ниска цена Mr. Green,а ти даи модели за да се оглеждаме  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 547
Клео, веднага ще ти кажа какво да правиш.

Поръчваш си от Данет стол от 9 до 18 кг на Бертони за 68 лв. И преставаш да се занимаваш с глупости.

Чико-то го има моята приятелка и горчиво съжалява. Материята запарва, освен това са се пуснали бримки. Ако дам 250 лв за такова качество, ще си изям петите от яд.

Ако сте решили да давате пари, на Неонато и БебеКонфорт има страхотни модели (в Малечко, както знаеш).

А няма логика столчетата за кола да имат сезонни намаления, защото това не е сезонна стока, а освен това с новите промени на ЗДП по-скоро мисля, че цените ще вървят нагоре.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 488
Не мисля че ще пуснат намаление.Не сме ходили но мой познат ми препоръча магазин "Пакостник" в Овча Купел , ако ти е по път може да провериш.Цените били поносими.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 765
http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_125&products_id=1100
Ей такова е нашето. Доволни сме. Пише, че има сертификат, не съм търсила обаче резултати от тестове тогава.
Ползваме го вече година , а в началото и като столче за хранене.

На мен лично 300-400 лв. за столче ми се виждат ужасно много. #Crazy

 А по празниците при нас май е практика да увеличават цените, не да ги намалят. Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 4 181
Клео, веднага ще ти кажа какво да правиш.

Поръчваш си от Данет стол от 9 до 18 кг на Бертони за 68 лв. И преставаш да се занимаваш с глупости.

Чико-то го има моята приятелка и горчиво съжалява. Материята запарва, освен това са се пуснали бримки. Ако дам 250 лв за такова качество, ще си изям петите от яд.

Ако сте решили да давате пари, на Неонато и БебеКонфорт има страхотни модели (в Малечко, както знаеш).

А няма логика столчетата за кола да имат сезонни намаления, защото това не е сезонна стока, а освен това с новите промени на ЗДП по-скоро мисля, че цените ще вървят нагоре.
То материята на повечето столчета запарва.  А на Бебе комфорт не съм виждала никъде резултати от тестове, както и на Play.
В Пакостник ме съмнява да има изложени столчета, защото магазинът е малък.
eliss тя моята одисея със столчетата тръгна точно от тази марка. Бях харесала един подобен в Данет и като прочетох коментари към обявата, се оказа, че е тестван, но резултатите от теста никак не са добри Thinking
И оттам като се почна едно ровене и сега въобще не знам какво да вземем, иначе и на мен не ми се давах много пари за столче, но след всичко което прочетох реших да се оръсум малко повечко. Просто се чудя за кое столче да бъде

# 10
  • Мнения: 1 547
Клео, според мен столчетата по същество са еднакви. Цената им се определя от броя тестове, които са минали. Според мен по-евтините столчета са абсолютна имитация на по-скъпите и няма никаква гаранция, че купувайки по-скъп стол осигуряваш по-голяма безопасност на детето си.  Heart Eyes

Струва си да се помисли над това, според мен.

А като става въпрос за тестове, погледни тези: http://www.bebemarket-bg.com/concord.html

# 11
  • Мнения: 3 457
аз ако съм ,всъщност един ден ще си взема чико и ще приключа въпроса,дори и втора ръка ако нямам в този момент достатъчно пари Mr. Green

# 12
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
Клео, според мен столчетата по същество са еднакви. Цената им се определя от броя тестове, които са минали. Според мен по-евтините столчета са абсолютна имитация на по-скъпите и няма никаква гаранция, че купувайки по-скъп стол осигуряваш по-голяма безопасност на детето си.  Heart Eyes

Смърфиета, тук съм на  абсолютно противоположното мнение!
Столчето за кола не е лукс, а необходимост. Тази необходимост се създава не само детето да седне в нещо, в което има колани (както са Беротни, Мони, Чиполино и тоз род боклуци), а и да му се гарантира живота.
Боклучавите столчета от порядъка под 250 лв. ( защото и Чико Кий 1 се води за слабо изпълнение) дават само илюзорна сигурност. Материалите, с които са направени, са чупливи, опасни и некачестевни. За тези столчета обикновено липсва информация за техните качества при централен, страничен удар на колата, при каква скорост на удара - какво се случва, при обръщане - какво се случва... И това е така, защото ниското качество не позволява даже и ниска оценка. Това производителите чудесно го знаят и само "лепват" някакъв смотан етикет с много букви и цифри, на които е изписано уж, че е еди какъв си сертификат...

Скъпите столчета са скъпи, защото си заслужават парите! Такива столчета спасяват живот, а това е най-ценното в тази покупка! Големите производите и фирми си позволяват лукса да плащат на изследователи, инжинери и изпитателни системи, за да създадат такъв модел на стола, че да дава ГАРАНЦИЯ. АДАК-тестовете са супер прецизни, а само 1 кукла-тестер (която имитира човек) струва над 150 000 Е. Инвестицията в нетрошлив и специален материал на пластмасата, добре изработените извивки, предпазващи детската главичка от страничен удар (както са при Макси-Кози), специфичните колани, захватът на коланите, балансът на столчето и сигурно поне още 100тина показатели, които се следят и гарантират, правят столчето скъпо. За разлика от имитацията, която гони само външна прилика и в пъти по-евтино...(само се замисли, след като са платени всички такси, мита, превози, надценка на производител, на търговец, на превозвач и на краен продавач - то колко всъщност чини този 68 левов боклук...дали има и 10 лв?)
Когато избирах какъв модел столче за кола да взема за моя син - бях категорична Naughty - по-добре скъп стол - с 200 лв. по-скъп от боклуците, но ако недай Боже, настъпи ситуация с колата, в която качеството на столчето да има значение, то да спаси!!! И предпочитам 200 лв повече да съм дала, а не в последствие ( и да не дава Господ) хиляди ...или още по-страшно. Т.е. това е моята малка инвестиция в една по-гарантирана сигурност от 68 левовото Бертони.

И като завършек и точен пример в друг бранш - дали коли като Мерцедес, Ауди, БМВ са "просто" едни и същи с коли като Дачия, Деу, Тофаш... newsm78

Но, всеки има право на лично мнение и на избор  Peace.

# 13
  • Мнения: 1 756
Клео, веднага ще ти кажа какво да правиш.

Поръчваш си от Данет стол от 9 до 18 кг на Бертони за 68 лв. И преставаш да се занимаваш с глупости.

Чико-то го има моята приятелка и горчиво съжалява. Материята запарва, освен това са се пуснали бримки. Ако дам 250 лв за такова качество, ще си изям петите от яд.

Ако сте решили да давате пари, на Неонато и БебеКонфорт има страхотни модели (в Малечко, както знаеш).

А няма логика столчетата за кола да имат сезонни намаления, защото това не е сезонна стока, а освен това с новите промени на ЗДП по-скоро мисля, че цените ще вървят нагоре.
Абсолютно си права, дететомо се вози вв стол,купен от Германия,но испански,обикновед,до 24 кг максимум,не е скъпа фирма,но си има вси4ко и не виждам с какво стол за 450 лв ще е по добър,има много стабилни и здрави колани,и се издърпва напред ако детето заспи за да е полегнало,и допълнителна възглавница за главта като е по голямо детето
а е около 50 60 евро Hug

# 14
  • Мнения: 4 181
Момичета, не искам да превръщаме темата в бесмислен спор за и против скъпите столчета. Всеки си решава сам за себе си, той е отговорен в крайна сметка за детето си.
Аз лично предпочитам да лиша себе си от някой и друг боклук, но да купим по-добро столче.
Ако става въпрос за дрехи например не ми прави толкова впечатление марката и не бих дала само заради нея много пари.
Затова и първо се загледах в по-евтините столчета около 100 лв като ми беше интересно да видя каква е разликата с по-скъпите.
Стана ясно, че разликата е в тестовете и в изискванията, на които отговарят. Европейските столчета например /на страни-членки на ЕС) поне са задължени да отговарят на определн стандарт за безопасност.
Но китайските... И това, че изглеждат що годе еднакво на външен вид означава ли, че са еднакви. Вие бихте ли разбрали, ако пластамасата е различна, защото аз не Rolling Eyes
Затова държа да си направя проучването и да избера най-доброто спрямо възможностите ми
Един познат каза "Най-сигурно ще е, ако си купиш нов модел Мерцедес" Mr. Green
За съжаление не мога да си позволя нито нов, нито по-стар, така че ще се постарая поне столчето да е по-сигурно Peace
Ако имате мнение относно Cam, Play, Brevi моля споделете Praynig разбира се може и някоя друга марка да харесвате Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт