Взеха ми детенцето - ще отбивам

  • 1 516
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Дойде време да отбивам. Преди малко ми взеха детенцето свекитата и ще стои уикенда при тях. Аз съм тъжна, обърката и вече толкова ми липсва малкото човече ... Моля ви за съвет какво да правя сега?! Да пия ли хапчета за спиране на кърмата, да изцеждам ли ... а като се върне в неделя какво да правя, ако /както и мисля/ не е забравил за сученето? Моля ви, окуражете ме малко, чувствам се сякаш си предавам детето ...  Cry

# 1
  • Мнения: 1 722
Прочетох в библиотеката за Витамин Б6, зелеви листа, и градински чай ... но да чакам да ми се втвърдят гърдите или веднага да почвам? Други идеи? Може да се каже, че спирам рязко, тъй като досега бяхме на поискване.

# 2
  • Мнения: 4 629
След като си взела решението да отбиваш давай напред! Нищо лошо не правиш на детето си, не се самообвинявай. Детенцето ти е достатъчно голямо, за да не го кърмиш вече Peace

Aз като отбивах ми помогнаха зелевите листа и Лецитин.   Правех нещо като усетя напрежение в гърдите.

# 3
  • Мнения: 5 877
ако си решила да отбиваш, не го прави рязко. първо сведи кърменетата до едно - нощно, намали го по времетраене, после постепенно замести и него - с вода или айрян. Така и кърмата ти ще спре постепенно, и детето няма да се травмира. Иначе гърдите ти ще са препълнени, той ще реве... не е работа. Намали кърменето с по едно хранене на две-три седмици.
Това за уикенда твоя идея ли е?

# 4
  • Мнения: 1 722
ако си решила да отбиваш, не го прави рязко. първо сведи кърменетата до едно - нощно, намали го по времетраене, после постепенно замести и него - с вода или айрян. Така и кърмата ти ще спре постепенно, и детето няма да се травмира. Иначе гърдите ти ще са препълнени, той ще реве... не е работа. Намали кърменето с по едно хранене на две-три седмици.
Това за уикенда твоя идея ли е?

Абе пробвах да го направя постепенно, обаче дребният е със собствена воля и като си реши - хваща ме за ръката и ме води в спалнята - не става! Така и не успях да намеря нещо с което да му отвлека вниманието.
За уикенда реши баща му /аз доста се дърпах/, но така или иначе се налага - другата седмица сме на сватба в другия край на България и не може да го вземем с нас, а досега не съм го оставяла НИКОГА.

# 5
  • Мнения: 5 877
няма да му мине за два дни тогава.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 390
няма да му мине за два дни тогава.
Аз още съм далеч от отбиване, но това, което съм чела във форума, ме кара да мисля, че за 2 дни няма да се отбие newsm78

# 7
  • Мнения: 1 383
Аз също съм далеч от отбиването, но си мисля, че за няколко дни няма да забрави. Аз лично мисля да пробвам с горчивото и разни обяснения, когато му дойде времето. Не мисля да кърмя след 2г. 

# 8
  • Мнения: 4 242
ама че плашещо заглавие #Crazy
 аз лично съм за постепенното отбиване, рязкото си има много недостатъци

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
аз лично съм за постепенното отбиване, рязкото си има много недостатъци
Хм, за мен в случая основният недостатък е, че Митко е рязко отделен от Анита. Ще е по-голям стрес за него. При рязко отбиване се препоръчва повишен телесен и емоционален контакт с майката, много гушкане, игри, уверения и показване, че все така го обича, макар че не кърми вече мама...

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Анита, все ми се струва... От нещата написани по-горе... Че ти НЕ ИСКАШ да го отбиваш, а просто СЕ НАЛАГА... Заради това, че ще пътувате далеч от вашия град...
Ако си решила само заради двато пъти по два дни да отбиваш - няма смисъл... Довода не е достатъчно сериозен... Ако пък ти сама вече си решила, че му е дошло времето... Проблем ще ти е, как ще го "обясниш" на малкия човек... И след като той сам те води в спалнята да суче... Ще продължи да го прави и след двато пъти по два дни...
Аз ти предлагам просто да се запознаеш с помпата за двата уикенда... Използвай я когато усетиш напрежение в гърдите си... А ако тя не помогне (при някои мами, кърмещи дете над годинка, рефлекса на потичане се предизвиква много трудно) - или пробваш с друго дете... Или намираш мъж... Wink Да "изсучат" напрежението...
Желая ти успех... Каквото и да решиш...
newsm10

# 11
  • Мнения: 3 161
Стига бе, как така ще отбиваш, щото ще ходите на сватба? Ами отидете, върнете се, цеди се, докато си там, върни се и виж дали ще иска, най-вероятно да. Какво толкова - няма ли да дадеш? Аз отсъствах 10 дни и като се върнах, продължих да кърмя. После се наложи да отбия поради бременност (ама чак към 5-6 месец успях - до тогава давах); и ми беше толкова криво, че и сега продължавам да давам, въпреки че няма нищо - ама детето е доволно. Пък като родя, пак ще давам. Сигурно теб те натискат близките да отбиваш и затова си така разколебана - виж си само заглавието, "взеха ми дететнцето". Явно е, че не е твое решение, затова си позволявам да ти говоря така - иначе ако искаш, отбивай, ако искаш, недей. Но в случая мисля, че имаш нужда от малко подкрепа, за да им покажеш чия е последната дума.

# 12
  • Мнения: 1 680
Съмнявам се , че скоро ще се отбиете.
Ева все още ми бърка в пазвата, а от 3 -4 седмици не се кърмим и не смея за й се покажа по сутиен даже.
Последно минахме на 1 кърмене - нощем, но последната вечер в която се кърмихме ми спретна страхотна сцена - ядосваше се че не пуска и зверски ме захапа в знак на протест. На следващата нощ предложих сок и постепенно въведох АМ.
Нямах проблеми със спирането на кърмата, чувствах, че се пълнят, но не ги цедях и след първия, втория път "прегоряха".
Ходих и на мамолог и всичко е ОК.  Желая ви успех и здрави нерви и упоритост.
П.П. Не мога да осъзная все още факта, че вече мога да се напия и често като ми предлагат отказвам и след време зацепвам...

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
П.П. Не мога да осъзная все още факта, че вече мога да се напия и често като ми предлагат отказвам и след време зацепвам...

Нали не беше това причината за да отбиеш Ева...?



П.С. И аз силно се съмнявам Анита да отбие Митко... Просто той няма да суче два пъти по два дни...

# 14
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
И мен ме уплаши със заглавието, недей така Simple Smile
успех ви желая,
и браво за дългия срок!

Общи условия

Активация на акаунт