Хистероскопия

  • 4 324
  • 3
  •   1
Отговори
Привет,

днес бях при доцент Маркова във Варна на цветна снимка. Тя потвърди една предишна диагноза-двърога матка. Новото е че тръбите според нея не са много проходими (аз виждам на снимката че са пропуснали течност, но!)

Това което тя ме съветва е да отида при д-р Тюфекчиева за хистероскопия на матката, след което да се върна пру нея и да направим лапароскопия на тръбите.

Някой знае ли нещо за хистероскопията?

А коя е тази д-р Тюркчиева?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 812
Хистероскопията е метод за  директен оглед на маточната кухина с помоща на уред/хистероскоп/. Прави се под краткотрайна анестезия.
Желая ти успех и хубави новини от  изследването Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 383
Привет,
Това което тя ме съветва е да отида при д-р Тюфекчиева за хистероскопия на матката, след което да се върна при нея и да направим лапароскопия на тръбите.
А коя е тази д-р Тюркчиева?


Написах ти подборен отговор и като видях Тюркчиева го изтрих. Почвам пак!
За д-р Тюфекчиева . Знам, че е една от най-добрите в хистероскопиите. Занимава се предимно с операции - освен тази, лапароскопии, конизации и т.н. Много лекари препращат към нея.
Работи в "Майчин дом" - София. Има частен кабинет на бул. "Витоша" 51. Там прегледът е 25 лв. Работи в понеделник от 13.30 до 18 часа с предварително записване, а в 18 дават номерца и преглежда всички поред. От няколко седмици приема на частно и в сряда от 14.30 до 17, но не знам после дали после може без номер (знам, че сряда сутрин и четвъртък са й дни за операции). Имай предвид, че записването е с близо месец напред, така че ходи без номер, ако нямаш време да чакаш толкова. 
При д-р Тюфекчиева ходя от юни (разбирай всеки месец). Внимателна е, не се впуска в подробни обяснения, но ако питаш ти обяснява всичко. Пращам ти телефоните й на лични.
Успех!   bouquet

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета. Аз съм съвсем нова в този форум, от днес. Четох доста мнения тук по различни въпроси, страшно ми хареса колко сте задружни и борбени всички! Браво!
Искам и аз да потърся вашето мнение по един въпрос, който много ме тревожи. Окриха ми полип на матката и ми казаха, че трябва да се направи хистероскопия. Моля ви кажете ми не е ли опасно това за нераждали жени, много искам да си имам бебе, и ме е стах да не стане нещо с тази операция. Кажете ми някой добър лекар за това. Аз сега ходя при д-р Нецов от Св. София, мога ли да му се доверя, знаете ли нещо за него, преди е преглеждал в Шейново. Благодаря ви

Общи условия

Активация на акаунт