Отговори
  • Мнения: 185
Майчета, които имате кака или батко! Моля ви, разкажете, споделете как криете от бебчовците "вкусотиите" (зрънчовци, гризки, близалки, шоколадчета ...), които си хапват по - големите ви дечица? Нашата бебка е още мъничка, но започва да се заглежда като ядем и нямам идея как ще се крие кака й с нейното меню.
 Hug

# 1
  • Мнения: 1 608
1. Зрънчовци, гризки и близалки избяхвам да давам и на бате.
2. Обяснихме на бате - кога, какво,колко  и защо хапват бебетата, за да сведем такива моменти до минимум.
3. Понякога давам парченца - ябълка, бисквитка, бананче..., но пък ние сме по-големи.

# 2
  • Мнения: 3 367
мисля че е добре голямото дете да знае че не бива само са дава каквото и да било на бебето- това и дудна по цял ден;
иначе у дома няма подобни храни,"голямата" и тя не яде шоколади и пр и не мога да дам акъл

# 3
  • Мнения: 6 461
Аз общо взето гледам такива работи да не свъртам в къщи ,но когато има всичко е изпокрито. Mr. Green
В смисъл на Тошко съм му обяснила че Пламе не трябва да яде шоколади ...и др....,но пък ако Тошко открие вкусотиите няма да остане и  помен от тях. Laughing

# 4
  • Мнения: 3 042
До не отдавна изобщо нямах такъв проблем. Злати не проявяваше интерес нито към това което си хапва каката, нито към нашата храна.
От няколко месеца обаче всичко което види иска. И докато не му дадеш не мирясва. Ако някой в къщи яде нещо, което е забранено за него си го яде тайно. Всички шоколадчета, сладки и други забранени му неща са скрити от него и не му ги показваме. Каката преди да сподели нещо с него първо ме пита дали може да му даде.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Извинявам се, че се намесвам некомпетентно в темата, въпроса ми е към майките които са дали отговори.Като казвате на големите деца да се крият от малките като ядат лакомства, не се ли приучават така към егоизъм ThinkingНяма ли като порасне и малкото дете големите да си крият всички любими храни само за тях ThinkingНе мислете, че се заяждам, наистина ми е интересно.

# 6
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Не се крие и малката си иска, като го види. Бонбони и ядки не купувам, защото ме е страх да не се задави щерката. Чипсове в къщи никой не яде, но шоколадови изделия се консумират. Не бих подложила едното си дете на тормоз заради другото. Всички в къщи консумираме еднаква храна. Аз лично не мога само здравословна храна да ям и ми се струва смешно да се крия и да лапам тайно. Интересно и къде мога да се скрия, в тоалетната ли и да се заключа там  newsm78

# 7
  • Мнения: 3 042
Извинявам се, че се намесвам некомпетентно в темата, въпроса ми е към майките които са дали отговори.Като казвате на големите деца да се крият от малките като ядат лакомства, не се ли приучават така към егоизъм ThinkingНяма ли като порасне и малкото дете големите да си крият всички любими храни само за тях ThinkingНе мислете, че се заяждам, наистина ми е интересно.

Може и да се приучава към егоизъм, но не мога да лиша Мими от храните, с който е свикнала и, които на този етап не давам на брат и. Но пък от друга страна смятам, че тя вече е достатъчно голяма / все пак е на 8г 8м/, за да разбира, защо точно за момента я карам да крие някой храни от брат си. До сега изобщо не е проявявала егоизъм или ревност спрямо брат си  и смятам, че и за напред ще е така. Пък и Злати скоро ще стане на 3 и тогава вече няма да има ограничения и за него.

Друга решение на проблема аз не мога да измисля. Не мога да не купувам храни, който Злати не трябва да яде на тази възраст.

............... Аз лично не мога само здравословна храна да ям и ми се струва смешно да се крия и да лапам тайно. Интересно и къде мога да се скрия, в тоалетната ли и да се заключа там  newsm78

В къщи имаме достатъчно стай така, че ако е необходимо може д се намери място, където човек да си похапне нещо тайно и това място да не е тоалетната. Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 2 019
Не само каката, но и аз и мъжа ми се крием. Ние сме луди фенове на сладкото. На малката не мисля скоро да давам или поне докато устискаме, защото тя е много сладокусна. Каквото види иска да го хапне без да знае дали ще й хареса - люти чушки, праз лук... Grinning Обикновено си хапваме като заспи или отиваме в друга стая.
За егоизма - обяснила съм, че сладкото не е полезно и по принцип ограничавам и голямата. Мисля, че няма да има проблем.

# 9
  • Мнения: 3 367
Не се крие и малката си иска, като го види. Бонбони и ядки не купувам, защото ме е страх да не се задави щерката. Чипсове в къщи никой не яде, но шоколадови изделия се консумират. Не бих подложила едното си дете на тормоз заради другото. Всички в къщи консумираме еднаква храна. Аз лично не мога само здравословна храна да ям и ми се струва смешно да се крия и да лапам тайно. Интересно и къде мога да се скрия, в тоалетната ли и да се заключа там  newsm78
така е у нас ,с разли1ката 1е ние с татко им ядем по малко шоколад като си легнат ве1ер,не се крием:)но тях ги няма просто..ина1е вси1ки ядем каквото има,не пазаруваме боклу1ки и нямаме грижа..

# 10
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Просто не давам на голямата нищо,което малката не бива да яде.Но пък от друга страна не съм от майките,които правят трагедия от това,че две годишното им дете ще хапне веднъж седмично вафла или торта.Шоколад просто не купуваме,бабите,вуйчо и чичо също знаят,че не бива да им носят такива неща.Случва се някой познат да им донесе и тогава получават по малко,но е доста рядко.

# 11
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
В къщи имаме достатъчно стай така, че ако е необходимо може д се намери място, където човек да си похапне нещо тайно и това място да не е тоалетната. Wink
Представи си, че точно в момента, в който си се скрила и се наслаждаваш на забраненото лакомство, детето нахлуе в стаята. Не мислиш ли, че ситуацията ще е доста смешна  Laughing Единственият начин да я избегнеш е като заключиш вратата, а вратата у нас се заключва само в тоалетната  Mr. Green Ако заключа друга стая, определено ще събудя подозрение Wink
За мен варианта всички да ядем еднакво върши най-добра работа  Peace Шоколадите и чипсовете са вредни не само за най-малките!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 983
Моята щерка още преди да беше опитала шоколад, как разбра че това нещо е много вкусно и забранено   Rolling Eyes  Confused  Сега всичко крием с таткото. Т.нар. тлъстини се крият и се консумират когато детето спи, иначе се почва едно нареждане "ам, ам, ам, ам..." и после по-настоятелно "АМ, АМ, АМ..."

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Няма забранени храни за никого у дома. Съответно нищо от никого не се крие.

# 14
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Нищо не крия. Каквото има се дели на двамата.

Общи условия

Активация на акаунт