Да питам за името....

  • 2 389
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Таткото на моя съпруг е починал доста млад-преди около 4 години. Казвал се е Атанас. Естествено липсва все още на всички. Ние сега обаче чакаме момченце и ни се искаше да го кръстим Александър-заради буквичката на дядо му. Знам, че на починал човек не се кръщава детенце, особено първородно, но ако вземем само първата буквичка на името, това важи ли? Моля ви дайте ми съвет, че ми е свито сърцето и не знам как да постъпя. Хем не искам да нараня свекърва си и нашия татко, хем като става дума за нашето детенце, ме е страх.Вие какво сте чували?

# 1
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Ако си мислиш лоши неща по-добре не го записвай на дядото,а го запиши Александър на никой. smile3521

# 2
  • Мнения: 7 474
Ми то реално Атанас и Александър нямат нищо общо - за мен не важи Thinking  Щом името ти харесва кръщавай си го и това е, пък те нека си мислят, че е кръстено на който си искат. Не си тормози главата с подобни мисли и суеверия  Hug

# 3
  • Мнения: 949
И ние имахме такъв проблем и накрая го кръстих ме Виктор вместо Теодор.Реших ме да не рискува ме дори и само буква.

# 4
  • Мнения: 4 451
Кръсти ги както сте решили - Александър Peace И аз мисля, че Атанас и Александър нямат нищо общо, така че не се притесняваи Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 550
Мен пък изобщо не ме притеснява да кръстя детето си на починал роднина. Какво може да му стане? Това, че сте решили да го кръстите на него показва дълбокото ви уважение към този човек.
Когато имам дете смятам да го кръстя на баба ми, която за съжаление не е между нас. И не виждам нищо лошо в това.

# 6
  • Мнения: 1 101
Между двете имена няма нищо общо, така че спокойно, можеш да го кръстиш Александър.
Много хубаво име сте избрали  Peace

# 7
  • Мнения: 5 393
Атанас и Александър са две различни имена.
За мен е без значение дали името ще съвпадне с това на починал роднина или близък-не съм суеверна.По-скоро съм съгласна с анабелла, че е израз на уважение.
Александър е страхотно име-големият ми брат се казва така Flutter

# 8
  • Мнения: 1 212
Да, и аз знам че на починал човек не е хубаво да се кръщава новородено. Аз бих те посъветвала да изберете с таткото едно хубаво "независимо" име , несвързано с роднини и прочие.....А защо не и на самият татко ако заслужава  Wink..Мисля, че е доста актуално , съдейки по познати и приятелки.
Самата аз имам да решавам този проблем с името и спокойно бих нарекла бъдещият ми син на таткото, само ако и дядото / моя татко  Simple Smile/ не носеше същото име...просто трима са множко !  Simple Smile
Да са живи и здрави всичките !
А мислила ли си какво ще правиш ако се роди на някой църковен празник, с други думи си дойде с името ? !  Thinking
Успех в избора и лека бременност!

# 9
  • Мнения: 2 171
Атанас и Александър са две съвсем различни имена. Аз си мисля, че това поверие се отнася само ако се вземе името на починалия, а не първата буквичка. Все пак в миналото, когато са кръщавали дете на някого са вземали пълното му име, а не само буквата. А всички знаем, че това са поверия от нашите баби, така че... Wink

# 10
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Кръсти го Александър без никакви угризения и суеверия!Наистина двете имена нямат нищо общо.По тази логика трябва да избягваш всички букви които може да се дублират в двете имена.

# 11
  • Мнения: 2 897
Кръсти го така,както сте решили и не се тормози излишно Peace
Това са суеверия,но дори и да има нещо вярно,имената изобщо не са производни едно на друго Simple Smile

# 12
  • Мнения: 698
Аз не бих го кръстила на починал човек.  Rolling Eyes- самата идея да се кръщава на някого - жив или мъртъв - не ми допада особено.
В твоя случай имената са твърде различни.

# 13
  • Мнения: 1 294
Не обръщайвнимание на тези предразсъдаци Hug
Баща ми е първороден син и е кръстен на починалия си тогава вече вуйчо.Баща ми е щастлив 60 годишен мъж Mr. Green

# 14
  • Мнения: 33
Я стига с тези суеверия, кръщаваи го както си искаш и да не ти пука от нищо. Какво ще стане, ако се кръсти на починал? Всеки мрънка под сурдинка, че не било хубаво. Айде, стига, ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш. А и името не прави човека.

Общи условия

Активация на акаунт