сладкиши с нар?

  • 3 110
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте!
Имаме едно полудяло дърво , което ражда едни огромни плодове от над 1 кг... нар.
Раздадохме на съседи, каквото можахме, но пак има  Shocked
Знам,че нар-а не е мн. разпространен плод , но все пак някой може
да знае рецепти за сладкиши и тн с нар!
моля споделете, иначе ги хвърлям Sad

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
направи сок ,ако имаш машинка и при нас е така нали сме под вас, ако нау4а за сладкиш ще ти пусна, ина4е тука пием сока с малко посладител или смес с друг плод,да не сезапе4ете де, най- 4есто комбинация сливи (едни морави големи ) и нар, може по те4ен плод според сезона, при нас  портокалите и лимоните(ама сладките) са хит с нара!можесш като махнеш семките и с нектарагъст е) да направиш крем като основа да сложиш нектара ,а отгоре  желирано кис, мляко  и украса!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Я дай тук на нас Wink Майтап.

За сладкиш...то какъв сладкиш може да има предвид специфичните зрънца..малко ми е трудно да се сетя newsm78

# 3
  • Мнения: 6 167
марси, всичко,което мога да правя с нар е сос за месо.
върви много добре с пилешко, но и с пържолка също  Wink
става нещо такова:



проблемът са семчиците, не знам технология как да ги махна от соса.
сиропи, мармалади и сокове не искам да правя, нямам нерви.( а и сокоизстисквачка). четох, че от корите на нар изсушени и под формата на чай, действат мн. добре при разстройство.

# 4
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да , това едно,но тука сладките сосове са табу, аз съм "за" оба4е- оби4ам да дегустирам странни неща и както го виждам на снимката  бих си топнала меко хлеб4е! сега серизно, да корите от нар се сушат и се прави 4ай, това тука народно лекарство против разстройство! и ефикасно !4акам да се жидя навън с арабките да ги питам и другите какво се прави!те ги ядат така! и в коли4ества!

# 5
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ttp://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=759.msg7366#msg7366
ето линк за една рецепта. питах тук-прави се сладко от нара, освен изброеното от мене! корите се ползват за проблемни стомаси и при язва-това от извора  на бабини рецепти в тунис.ина4е натюр в промишлени коли4ества!

Общи условия

Активация на акаунт