Моля ви, разрешете един спор(как се върти часовниковата стрелка)

  • 2 363
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Моля ви, да разрешите един спор.Напоследък често играеме карти и все спориме как се въртиме по посока на часовниковата стрелка или обратно и как се върти тя отляво надясно или отдясно наляво.Аз все твърдя, че се върти отляво надясно т.е. ако стрелката тръгва от 9ч. примерно  се върти надясно към 3ч.
Знам, че е смешно, но от този неразрешен спор винаги има сърдити, така че smile3547
Мерси!Черпя ви по едно виртуално Coffee cook beer Wine Glass кой каквото си избере Grinning

# 1
  • Мнения: 4 473
Аз все твърдя, че се върти отляво надясно

Правилно твърдиш Grinning

# 2
  • Мнения: 1 986
 Разбира се,че отляво-надясно Peace

# 3
  • Мнения: 1 708
Аз все твърдя, че се върти отляво надясно

Правилно твърдиш Grinning


 Hug

# 4
  • Мнения: 448
Ейййй, благодаря ви HugДовечера ще им покажа отговорите ви ииии край на спора!Мерси!

# 5
  • Мнения: 1 455
  И ние така играем! Peace

# 6
  • Мнения: 1 494
Ами според мен всички сте прави  Mr. Green
Ако стрелката се върти от 9 часа към 3 е отляво надясно, а ако е от три към 9 е отдясно наляво. Mr. Green
В интерес на истината след теб на карти е наред този, който ти стои от лявата страна  Peace

# 7
  • Мнения: 10 983
И според мен винаги е отляво надясно.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 328
Румито, у вас  часовници със стрелки нямате ли? Mr. Green
Отляво надясно е посоката на часовниковата стрелка - като тръгнеш от 9 ч., за да стигнеш до 15ч., трябва да минеш през 12 ч., а не отдолу - през 18 ч. /математика, Уотсън Wink /

# 9
  • Мнения: 448
Румито, у вас  часовници със стрелки нямате ли? Mr. Green
Отляво надясно е посоката на часовниковата стрелка - като тръгнеш от 9 ч., за да стигнеш до 15ч., трябва да минеш през 12 ч., а не отдолу - през 18 ч. /математика, Уотсън Wink /
Нямаме Mr. GreenАко имахме щеше да е лесно, дори исках да им го нарисувам, но  те не, не е така.Голям спор и аз се отказвах.Но довечера всички пред комп. и ще видят те Laughing

# 10
  • Мнения: 2 498
От ляво на дясно!!!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Румито, у вас  часовници със стрелки нямате ли? Mr. Green
Отляво надясно е посоката на часовниковата стрелка - като тръгнеш от 9 ч., за да стигнеш до 15ч., трябва да минеш през 12 ч., а не отдолу - през 18 ч. /математика, Уотсън Wink /
Нямаме Mr. GreenАко имахме щеше да е лесно, дори исках да им го нарисувам, но  те не, не е така.Голям спор и аз се отказвах.Но довечера всички пред комп. и ще видят те Laughing
  bouquet  love001 сладурка!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Във всички колективни игри на карти, редът на раздаване, на даване на карти, на обявяване на коз и прочие е по посока на часовниковата стрелка... Тоест, ако ти си първата - следващия е този от ЛЯВАТА ти страна... Това е правилото...
Единствената игра, в която посоката е обратна на часовниковата... Това е бридж-белот... Тогава, ако ти си първа, следващия е този от ДЯСНАТА ти страна...
Приятна игра...

Общи условия

Активация на акаунт