Премахване на бенка - стандартна операция или с лазер?

  • 254 010
  • 750
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 612
Здравейте всички!
Изчетох една темичка тук за премахването на бенки и имам няколко въпроса, тъй като и на мен ми предстои махане на няколко.

1. Как е по-добре да се махат бенките? Със скалпел по стандартния начин или с лазер?
2. При операция с лазер може ли да се направи хистология?
3. При операция с лазер може ли да се изреже и в дълбочина (за всеки случай)?

Не питам от естетична гледна точка, не ме е страх от белези, а просто искам да взема най-правилното решение. Все пак с бенките шега не бива!

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7 640
стандартна разбира се!
При горене- с лазер или термо/крио не се взема хистология, частта от бемката, която е под повърхността на кожата си остава.
Не мога да повярвам, че дерматолог може да препоръча подобна процедура.
Това е работа за лекар, а не за козметик.

# 2
  • Мнения: 1 612
Не мога да повярвам, че дерматолог може да препоръча подобна процедура.
Това е работа за лекар, а не за козметик.
Точно лекар ми препоръча лазера. И на мен ми се струва странно и реших да се консултирах с Вас.

# 3
  • Мнения: 1 101
По-сигурен е хирургичният начин  Peace

# 4
  • Мнения: 5 313
Със скалпел по стандартния начин.

# 5
  • Мнения: 4 651
Не мога да кажа по въпроса, но искам да питам. Защо реши да ги махаш?
И аз имам няколко големи по корема, често ги закачам с дрехи и ме дразнят понякога.
Но всички лекари, които съм питала през годините са ми казвали, че щом няма изменения /пази боже/, да не правя нищо.

# 6
  • Мнения: 245
Преди месец си махнах 4 броя - една е махната хирургично и е с конец, другите ги гориха. Остави лекарят да прецени по кой начин да я махне. От най-малката която горих не остана никаква следа, но голямата е грозна картинка засега - стои като червена незаздравяла рана. Така че за белега зависи и от големината на бенката.

# 7
  • Мнения: 818
Аз се интересувах и открих из интернет,някаква доцентка или професор беше,в сайта и беше обвснено,че най-доброто за премахване на бенки е изрязването.Пусни ако искаш в гугъл за повече инфо и се консултирай с друг лекар   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 612
Не че искам да си махна бенките по желание. Просто се налага. 2 от тях доста се измениха. Отидох на дерматолог-онколог и той каза, че са за махане. Предлага ми лазер в частния си кабинет. Аман от такива лекари дето гледат да си напълнят гушата само. Нищо не ми обясни. По принцип е доста дръпнат. А аз имам въпроси все пак.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Мога да ти дам координатите на лечител, който ги маха, като ги маже с нянакъв препарат, изобретен от него, те постепенно се свиват, изсъхват и падат, като така се премахва рискът от разраняване, което би било опасно. Аз така си махнах 5-6 бенки по тялото. Ако разбира се не си настроена негативно към алтернативната медицина. Ако желаеш, можеш да ми пишеш на ЛС, за да не публикувам все пак адреси във форумното пространство.

# 10
  • Мнения: 7 640
Не че искам да си махна бенките по желание. Просто се налага. 2 от тях доста се измениха. Отидох на дерматолог-онколог и той каза, че са за махане. Предлага ми лазер в частния си кабинет. Аман от такива лекари дето гледат да си напълнят гушата само. Нищо не ми обясни. По принцип е доста дръпнат. А аз имам въпроси все пак.

да не е Стоименов Thinking

# 11
  • Мнения: 9 990
Искам и аз да си махна няколко по гърба, които закачам с дрехи.Смятам, че щом мястото се дразни-по-добре да се махнат.Такова дразнене не е ли предпоставка за изменение някакво? Thinking
Кажете ми как процедирате-отивате направо на хирург, искате направление ли?Колко струва процедурата?

# 12
  • Мнения: 4 651
Искам и аз да си махна няколко по гърба, които закачам с дрехи.Смятам, че щом мястото се дразни-по-добре да се махнат.Такова дразнене не е ли предпоставка за изменение някакво? Thinking
Кажете ми как процедирате-отивате направо на хирург, искате направление ли?Колко струва процедурата?

Ами и аз като тебе, както писах периодично се притеснявам и ходя да питам някой доктор, че моето закачане понякога е до кръв.
И на дерматолог съм ходила и на хирург. Всички ги гледат и пеят една и съща песен - че нищо им няма на бенките (и слава богу де) и че при липса на изменения е по-добре да не ги пипам, да не се излагам на силно слънце и когато все пак ходя на плаж да мажа обилно с висок фактор.

# 13
  • София
  • Мнения: 606
Здравейте, чета ви от много време, най-накрая и аз реших да напиша нещо.

Преди години ми се появиха много бенки, една от тях беше много голяма на гърба и я закачах много.  Казаха ми, че е хубаво да я махна. Тъй като съм страхлива решихме, че е най-добре да се махнат с лазер в Германия. Заминах ..отидох на преглед при дерматолог , прегледа е задължителен преди лазер. Дерматолога каза, че моя тип бенки не е за лазер, а за оперативно лечение. Задраска с химикал 17 от тях за премахване. От клиниката се опитаха да ми ги махнат с месна упойка, но имам нисък праг на чувствителност и така и не се получи. Направиха ми операция под пълна упойка и ги махнаха всичките 17 на веднъж.
След няколко дни ми дадоха изледванията от тях и най-голямото учудване беше, че най-проблемна бенка е била една много мъничка черна на която аз не обръщах никакво внимание.  Сега имам белези малки са, но съм по спокойна, защото не си закачам дрехите за бенки.  Когато аз бях в клиниката на едно детенце му махнаха 10ина бенки от ръката с лазер , много бързо и нищо му нямаше после. Така, че наистина по-добре да се послушат лекарите. Там ми обясниха, че лазера е за малки бенки и петна, а не за големи надкожни бенки.

# 14
  • Мнения: 1 612
Благодаря на всички за отговорите!
Утре съм на преглед при още един лекар да видим какво ще каже той.
Стискайте ми палци!

Общи условия

Активация на акаунт