изпих 2 хапчета Диане 35

  • 1 339
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Здравейте на всички в този форум!
Моля за отговор. Искам да забременея. Пия Диане 4 години. мислех да го спра от този месец. Поради причини, които не искам да съобщавам, дилемата дали да продължа да се пазя беше страшна. Хвана ме страх и изпих 2 хапчета (едно за деня, който пропуснах и едно за деня по план). Не искам да продължавам. Питането ми е дали да ги пия и този месец или мога да ги спра веднага. И още нещо - ако не продължа този месец, мога ли да се надявам на овулация

# 1
  • Мнения: 337
Доколкото знам,ако вече си започнала опаковката,по-добре е да я изпиеш до края,не е хубаво да прекъсваш така по средата.

# 2
  • Мнения: 7 640
това първите хапчета от опаковката ли са?

# 3
  • Мнения: 1 335
Първите са да. Няма нищо в указанията. Пише само при съмнение за бременност да се спрат веднага. Днес трябваше да изпия третото.

# 4
  • Мнения: 337
Щом са първите,може би не е толкова фатално,аз не знам защо реших,че си по средата Rolling Eyes.Дано да се включи някой,който знае повече по въпроса.

# 5
  • Мнения: 7 640
най-добрият вариант е да изпиеш до края целия блистер. Съмнявам се обаче, че ще е налице контрацептивен ефект, т.е. трябва да се пазите и по друг начин.

На кой ден от МЦ ги пи тия таблетки?

# 6
  • Мнения: 1 335
пропуснах хапчето за 8-ия и изпих двете хапчета заедно на деветия ден от МЦ. Не можах да се свържа с моя гинеколког; не съм приемала следващите таблетки. За контрацепривния ефект - ня искам да има такъв; въпросът ми беше по-скоро дали може хормонално да оплескам нещата.

# 7
  • Мнения: 7 640
ти може да не искаш контрацептивен ефект, но не е много препоръчително да продължаваш опитите да забременееш точно сега.
Да разбирам, че си изпила 9 от общо 28 таблетки? Много вероятно е да ти дойде до седмица и да, объркала си хормоните за този МЦ.

# 8
  • Мнения: 512
Привет! И аз няколко години пих Диане 35 и бях страхотно доволна - цикълът ми беше просто мечта... Но когато решихме да си правим бебе изчакахме няколко месеца след като спрях да ги пия - с мъжа ми решихме, че е по-добре така хормоните да си станат на нормалните стойности. Не казвам, че това е задължително, а посто, че ние така направихме.
Колкото до това дали да ги спираш по средата на блистера - според мен е по-добре да ги изпиеш да края и тогава да спреш, все пак нивата на хормон в лекарството са предвидени да определен брой дни и определят датата на цикъла ти, по-добре си ги допий да не се шашне организма.
Разбирам те, че бързо искаш да забременееш, това е страхотно и вълшебно преживяване, но те съветвам все пак да поговориш подробно с лекаря, който ти е изписал Диане-то и да обсъдите подробно нещата, все пак това не са витаминки и трябва да се внимава, още повече, че искаш да носиш отговорност и за здравето на още един човек, нали?  Laughing
Успех!!!

# 9
  • Мнения: 1 335
PolarFox , изпих 2 от 21 таблетки (понеже съм си глупава - пих ги не на 9, а на 6 ден от МЦ). Апропо - дойде ми. Ще изчакаме с бебето този месец. Благодаря за съдействието, момичета.

# 10
  • Мнения: 945
arcana, това което си направила не е никак хубаво. Иzобщо теzи хапчЕта са малко повече от таблетка аспирин и не бива да се шегуваш с такива неща. Съветвам те zа в бъдеще ако случайно почнеш пак да ги пиеш и по средата рашиш, че не искаш да се паzиш, да допиеш блистера. Това са само няколко дни, но могат да имат отражение на един цял живот.

И успех с бебеправенето...

Общи условия

Активация на акаунт