Пащърнак???

  • 1 848
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Извинявам се предварително ако повтарям друга тема, но те са толкова много, че аз посмъртно не мога да ги прочета всичките. В момента съм издебнала да участвам активно във форума понеже мъжът ми спи, а пък в работата ми рядко ми се удава възможност да влизам. Много ме интересува какво точно представлява пащърнакът и къде мога да си намеря. Притеснява ме идеята че това може да са корени от магданоз, но знам ли. Чувала съм много неща за ароматните корени за супа и си мисля че това е нещо подобно. Мерси предварително за вниманието и помощта. Blush

# 1
  • Мнения: 1 793




ето това е пащърнак. Някъде по пазарите не може ли да се намери  newsm78

# 2
Няма нищо общо с корен на магданоз- като бял морков е и по-едричък в основата от морков. Пащърнак купувах някога редовно от женския пазар в София.

# 3
  • София
  • Мнения: 35 817
Почти по всички по-големи пазари го има.
Аз използвам доста и често си купувам - последният път май от Ситняково

# 4
  • Мнения: 3 447
Да, нещо като бял морков е, с лек аромат на магданоз, но не е корен от магданоз. На женския пазар има, бабите го продават. Може би и при бабите на Графа го има. Понякога слагат парче пащърнак към корените за супа, заедно с морков, целина и корен от магданоз.

# 5
  • Мнения: 502
Да, нещо като бял морков е Понякога слагат парче пащърнак към корените за супа, заедно с морков, целина и корен от магданоз.
Аз го слагам катп правя супа./както се слага лук,морков,.../

# 6
  • Мнения: 502
рецептата е от сайта на "бон апети."
Палачинки от пащърнак с веяна скумрия
Списък на необходимите продукти:
за палачинките:
1 яйце
4 корена пащърнак
1 картоф
1/2 глава червен лук
2 с. л. брашно
1 ч. л. бакпулвер
масло за намазване
за плънката:
1 веяна скумрия
200 г заквасена сметана
1 кисела краставичка

Палачинки от пащърнак с веяна скумрия
1/2 глава червен лук
бял пипер на вкус
Корените пащърнак и картофът се почистват, настъргват се заедно с 1/4 от главата лук и се поставят в ситна цедка или гевгир. Посоляват се и се оставят да се изцедят за 10–15 минутиВ отделна купа се смесват разбитото яйце с брашното и бакпулвера и се разбъркват с изцедилите се пащърнак, картоф и лукДъното на тигана леко се намаслява, с лъжица се поставя от тестото и му се придава кръгла форма. Изпичат се малки палачинки. Скумрията за плънката се обезкостява и част от нея се запазва за декорация. Останалото количество се нарязва на кубчета заедно с киселата краставичка. Лукът се реже наситно и всичко се смесва със сметаната. Палачинките се сервират топли, като към всяка от тях се предлага от приготвената плънка и се гарнират с резени веяна скумрия

# 7
  • Мнения: 3 447
Аз го слагах и в пюретата на дребния миналата зима. Сега още не съм пробвала, като е по-голям, дали ще го яде Thinking

Общи условия

Активация на акаунт