Възможно ли е ... колики от пюрета???

  • 2 565
  • 14
  •   1
Отговори
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Мили майчета, вече не знам какво да правя, затова се обръщам към вас за помощ.
 Откакто давам пюрета - само зеленчукови досега веднъж дневно - на вече 7-месечната ми принцеса, а това е от около месец и половина, но с прекъсвания, нощем тя почти не спи или ако е заспала се буди с писъци и рев, свива крачета и се изпъва, точно както когато имаше колики. Това продължава докато не пръцне няколко пъти и се поносим - гушната с коремче към мен и се успокои. След около половин час, понякога и след повече същото се повтаря и така почти по цяла нощ. В дните, в които не съм й давала пюрета определено не е било така. Тогава само вечер плаче от зъбките, които я мъчат, но нощем се буди само за папане. Иначе сме само на кърма, почти не пие вода. Пюретата, които съм й давала са били от картоф, комбиниран с тиквичка, печена чушка, спанак, цвекло(от последните 2 само по веднъж съм давала), морков и тиква(Давала съм по 2-3 пъти от тях). По принцип като беше съвсем малка имаше страшно силни колики и сега това ми прилича пак на същото.

Та въпросът ми е възможно ли е от пюретата да има колики и какво да правя, ако е така - да отложа ли захранването, да давам капки за колики ли? Възможно ли е това да е следствие от растежа на зъбите?

Благодаря ви предварително.  Hug Извинявам се за малко дългия пост, но се опитах да опиша всичко, за ад е ясно какво е положението.

# 1
  • Мнения: 1 555
Ние сме нямали такива проблеми, макар че е захранен в 5 месец с пюрета, но определено така като чета ми прилича на колики, тъй като стомахчето не може да абсорбира новата храна, а  защо не пробваш да даваш купени пюрета все пак те са по-добре обработени и то от 2 зеленчука само например картоф и морков и тогава ще прецениш ! Имам позната, която има в момента същия проблем, нейното дете е на 8 месеца и сега започна захранването, но както при вас дете също получи колики от пюретата и тя мина на каши, нищо не ти пречи да пробваш и ти да даваш каша, защото тя доколкото знам е най-щадящата храна и повечето майки на късно захранили започват първо с каша ! Дано си ме разбрала и дано бързо бързо всичко премине и детенце да се успокои !!!   bouquet

# 2
  • Мнения: 231
и ние сме горе долу така,само,че първо бяхме с разстройство и малко по късно се появиха и коликите.Педито ни каза,че е възможно  и по нейна препоръка спряхме пюретата за около 2 седмици.В момента е само на АМ и чая на Хип за колики.Сега горе долу е добре.Най-добре според мен се консултирай с педито.Ще стискам палци Praynig

# 3
  • tardis
  • Мнения: 329
ЗдравейSimple Smile
Пробвай да продължиш с каши, те не дразнят така. Можеш да ги смесваш с пюрета. Аз давах готови каши, смесени с най-различни плодови пюрета. Може и с зеленчукови, разбира се, но на нея не й понасяха, нито искаше да ги яде.
А какво казва педиатърът ви?

(сега се сещам, че след като минахме на каши, още първата нощ след това за първи път спа спокойно без да буди през нощта, преди това определено имаше проблеми нощем...)

# 4
  • Мнения: 601
    Аз не разбрах купени пюрета ли даваш ,или домашно приготвени?
    Това има значение,примерно,ако са домашни -зеленчуците,които си купила да са с повече нитрати и бебо да не ги понася добре,а ако са купени...говоря примерно newsm78
    Но определено има стомашно неразположение детето според мен,
    Или смени примерно с кашичка или други марки пюрета

# 5
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Давала съм както домашно приготвени, така и готови пюрета. За домашните не мога да се съмнявам, че примерно зеленчуците са нитратни или нещо такова - самите зеленчуци са домашни, отгледани от свекър ми и свекърва ми или от майка ми. А купени съм давала също, но и с тях положението е същото.
Днес ще говоря с докито и ще видя какво ще правя вече.
Благодаря ви за съветите. Дано скоро сме ок. Ще докладвам Hug

# 6
  • Мнения: 3 456
Ти пюренцето за вечеря лиго даваш, че чак до посреднощ я мъчи коремчето? Аз ги давах за обяд newsm78- не претендирам, че така е правилно- просто си спомнчм, че на обяд и ги давах пюретата.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 423
Дъщеря ми е доста по - малка, но преди две седмици дадох пюре от морков - както бяха спряли напълно коликите, така се скъса от тях отново и веднаги ги спрях, и тя имаше ужасни колики и сега вече съм на никъде, искам да я захраня, но ме е страх от ужасните колики Confused

# 8
  • tardis
  • Мнения: 329
Дъщеря ми е доста по - малка, но преди две седмици дадох пюре от морков - както бяха спряли напълно коликите, така се скъса от тях отново и веднаги ги спрях, и тя имаше ужасни колики и сега вече съм на никъде, искам да я захраня, но ме е страх от ужасните колики Confused
да, явно не само при нас са били проблемите с  морковите. Голямо търсене на зеленчукови пюрета без моркови падна. После реших, че и без прехвалените моркови ще минем... Не се отчайвай, пробвай с тиква или картоф, а най-добре с подходяща каша или нишесте с плодове.

# 9
  • Мнения: 1 233
И при нас като започнах да давам пюрета коликите се появиха отново. Педи ми каза, че тава реагирало стомахчето на нова храна.

# 10
  • Мнения: 1 455
Първото ми дете беше така.До осмия месец колики и чак когато започнах да взимам храна от кухнята се оправи.Ако можеш готви и  ти нещо.

# 11
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ти пюренцето за вечеря лиго даваш, че чак до посреднощ я мъчи коремчето? Аз ги давах за обяд newsm78- не претендирам, че така е правилно- просто си спомнчм, че на обяд и ги давах пюретата.
Давам го около 12-13 на обяд, зависи как се случи, че се кърмим на поискване. И аз си мисля, че не би трябвало чак до среднощ да я боли, но тя това, което изяде единия ден на обяд го изкарва на другия ден сутринта.

# 12
  • Мнения: 5 362
Аз давах пюретата за обед.Домашно приготвени-никакви готови буламачи.Започнахме ги на 5 месеца,и си ги ядеше с голямо удоволствие.
Възможно е да е от тях,според мен.

# 13
  • Мнения: 6 164
Възможно е! Това е нова храна. Крис нямаше, затоварано захраних - на 4 месеца.

# 14
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Момичета, благодаря зо отговорите. Днес говорих с доки и спираме засега пюретата - минаваме на каши, засега чисти, без плод или зеленчук , поне за 10-на дни. После постепенно ще включваме и плод-зеленчук.

Общи условия

Активация на акаунт