Две въпросчета

  • 523
  • 10
  •   1
Отговори
Здравейте мами и бъдещи мами аз съм в 33г.с,искам да попитам какво представляват Контракциите ако може някоя от вас  вече раждала мама да ми обясни какво представляват също така искам да попитам как доктора проверява за разкритие .Благодаря предварително за отговорите bowuu Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 2 910
Контракцията е като силна менструална болка, не мисля, че можеш да я сбъркаш, а за разкритие те проверяват като те погледнат отдолу Peace
Леко раждане  bouquet

# 2
аз някой път имам такива менструални болки,но вчера най много имах все едно ще ми идва

# 3
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Разкритие се проверява като при гинекологичен преглед - бъркат и мушкат 2 пръста в шийката на матката, в зависимост от това колко са отворени пръстите се преценява на око колко см ти е разкритието
Леко раждане и здраво бебе  bouquet

# 4
  • Мнения: 300
При контракция коремът ти се втвърдява, ако не те боли и са редки значи имаш предварителни контракции, които са нормални и те подготвят за самото раждане. Ако започне да те боли и се зачестят трябва да засечеш през какъв интервал от време са и ако са през по-малко от 10 мин по-добре да тръгваш за родилното. А за разкритието го проверяват на "ръка"  Laughing .

# 5
  • Мнения: 2 910
Това може да са предварителните контракции, които са безболезнени по -принцип и ги чувстваш като стягане.
Най- добре се консултирай с лекаря, който следи бременността ти Peace

# 6
  • Мнения: 256
Здравей  Simple Smile , аз не съм родила, но вече ги различавам. Контракциите са втвърдяване на корема  с или без болки ниско долу. А за разкритие преглеждат с 2 пръста- вагинален преглед, но без инструменти.

# 7
  • Мнения: 6 461
Здравей  Simple Smile , аз не съм родила, но вече ги различавам. Контракциите са втвърдяване на корема  с или без болки ниско долу. А за разкритие преглеждат с 2 пръста- вагинален преглед, но без инструменти.
Леко раждане Peace

# 8
  • Мнения: 517
Контракциите при раждане са много болезнени Wink) нямат нищо общо с контракциите, които подсказват,че събитието наближава. Няма да ги сбъркаш..Simple Smile) Желая ти късмет и бъди силна..колкото и да боли..резултата си заслужава..  Peace

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 488
Разкритието е гинекологичен преглед.А контракциите наистина няма как да се объркат.
Леко раждане  Peace

# 10
  • Мнения: 683
Това може да са предварителните контракции, които са безболезнени по -принцип и ги чувстваш като стягане.
Най- добре се консултирай с лекаря, който следи бременността ти Peace
Леко раждане.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт