Две деца-двама бащи

  • 752
  • 9
  •   1
Отговори
Голямата ми дъщеря/7 години/ започна да сънува кошмари след последната си среща с нейният баща с когото сме разведени.Кошмарите са често свързани със сестричката и /11месеца,която е от вторият ми брак.Не знам какво да направя за да спрат кошмарите.Моля,дайте съвет.

# 1
  • Мнения: 1 183
Здравей,какви са тия кошмари,в какъв смисъл са свързани с бебето? newsm78

# 2
Сяда в леглото и почва да вика Ели/бебето/ така сякаш някой се опитва да да и я отнеме.

# 3
  • Мнения: 2 716
Говори ́и през деня за това. Успокой я, че семейството ви е сплотено и единно. Сложи я да спи така, че когато отвори очи, да вижда бебето. Кошмарите ще престанат, но няма да ти е лесно. Гадна работа. А мислиш ли, че баща ́и има пръст в това? Ако е така, направо иди и говори с него. А на детето можеш да обясниш, че никой няма да я вземе.

# 4
Не мисля,че баща и има нещо общо,но виж за майка му съм почти сигурна.Тя е способна да навреди на внучката си само и само аз да страдам.

# 5
  • Мнения: 2 716
Тогава просто сподели с него. Той да поговори с майка си. Или да не говори, но да внимава детето да не остава за дълго с нея. За съжаление, често след развод, бабите се държат тъпо. И най-лошото е, че го правят от добро сърце. Можеш да кажеш на дъщеричката си, че бабата е говорила за лятото, за село, за ненамси-кво-си.

# 6
Имам желание да говоря с него,но той като ме види бяга като дявол от тамян.Не мога да обсъдя с него нито един въпрос
 свързан с Валентина.Трябва да се справя без него.

# 7
  • Мнения: 3 405
Кошмарите свързани ли са с конкретна случка, от кога започнаха - след излизане само татко й или след среща и с баба й? Опитай се да разбереш какво са й говорили за бебето, по косвен начин, без да я разпитваш. Например играйте на игра с разменени роли - тя е баба си, а ти - тя и я остави да започне диалог, децата лесно влизат в роли и може да разбереш какво е говорила баба й, например. Проиграйте различни ситуации, ти реши какви, но в никакъв случй не я притискай, ако каже, добре, ако не, ще се наложи да разговаряш с татко й.

# 8
На последните срещи е присъствала и бившата ми свекърва.От тогава са и кошмарите.
Имам проблем в общуването с Валентина по тази тема.За всичко друго си говорим,дори ми сподели,че си има гадже,но когато стане въпрос за баща и разговорите спират.

# 9
  • Мнения: 2 716
Не я насилвай. Остави я с усещане, че има право на тайни. Просто /макар че никак не е/ я накарай да ти вярва и да се чувства в безопасност.

Общи условия

Активация на акаунт