Зимнина

  • 3 595
  • 74
  •   1
Отговори

Анкета

Как се справяте когато дойде време за зимнина?

Опции:

  • Мнения: 6 461
Моята зимнина ми я правят като цяло родителите ми,
По някога  свекъра и свекървата помагат.
От магазина не ми се налага да купувам никога.
С две деца в къщи и да искам не мога да се справя.

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 15:26 от дими

# 1
  • Мнения: 8 505
Купувам от магазина-мапример буркан печени чушки или домати.Зимнина тип туршии и компоти не употребяваме.Зеленчуци предпочитам в замразен вариант.

# 2
  • София
  • Мнения: 9 826
От зимнината слагаме само компоти.около сто сме сложили за тази зима.Слагаме си я двамата с мъжа ми,не искам да ми я слагат бабите,защото тъпкат компотите със захар,а понеже основно децата ги пият,ние си слагаме по съвсем малко захар.
Тези дни ще си слагаме и кисело зеле-мъжа ми там се справя сам.Баби и дядовци не участват.
Зеленчуци не консервирам,освен сурови във фризера-лятото и есента слагам каквото се сетя за зимата във фризера.
Другите неща ги купуваме от магазина-вчера си взехме страхотни кисели краставички на промоция от Билла-по 1,20 буркана,сега ще ходим да си купим цяло стекче. Grinning

# 3
  • Мнения: 2 731
Правим си я .Само киселото зеле е от родителите ми Peace

# 4
  • Мнения: 46 430
Нито едно от изброените. Не ядем зимнина  Laughing
Най-много да вземем 1-2 буркана с доматен сос или чушки от бабите, но се случва веднъж на 5 години.

# 5
  • Мнения: 6 461
Стана ли време за киселото зеле?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Гласувах с последна опция, макар че почти не правим зимнина. Компоти и сладка не се ядат вкъщи и не се правят; ако ми се наложи за сладкиш, си купувам от магазина. Отдавна съм стигнала до извода, че да купувам плодове и да варя сладка като средства ми излиза точно толкова, колкото и да си купя готови. Правя си мариновани и кисели краставички, тази година с помощта на дядо ми направихме и туршия от бамя. Пипер и патладжан пека и прибирам във фризера; тази година свекърва ми ми помогна при беленето, че бяха общо 70 кила и щях да беля до другото лято  Rolling Eyes Кисело зеле прави дядо ми за всички. Мисля, че правилно съм избрала опцията, наистина всички се включват.

# 7
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Майка ми прави печени чушки в буркани, доматен сок, компот от боровинки и туршия. Свекървата ми прави люти чушки и кисело зеле, от магазина купуваме кисели краставички, а аз замразявам чушки във фризера, значи от всичко по малко Joy.

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Правим промишлени количества буркани с домати, кисело зеле и трушии. Останалите зеленчуци бланширам и слагам във фризера. Компоти никой не яде, сладко купувам.Не ми отнема кой знае колко време. Въпрос на опит и организация.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 537
Основно компотите ги правят свекъра и свекървата, както и някое други консерви, майка ми и баба ми ни правят консерви и компотчета за детето, аз в повечето случаи най-много да бланширам гъби или някой друг зеленчук и "правя" Laughing чорбаджийски чушки на туршия на съпруга ми /2-ра година!!! Peace Миналата много, много не ставаха за ядене. Embarassed Да видим тази как ще са!?! newsm78/

# 10
  • Мнения: 7 474
Не правя зимнина в буркани, слагам зеленчуци във фризера, свекърва ми прави и ни носи или купувам, ако нещо ми притрябва чак толкова.

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Нито едно от изброените. Не ядем зимнина  Laughing
Най-много да вземем 1-2 буркана с доматен сос или чушки от бабите, но се случва веднъж на 5 години.
И ние сме така. Не затварям буркани, фризера си стои празен. Освен готвена, не консумирам и консервирана храна.

# 12
  • Мнения: 1 202
И нашето семейство е от тия които не са по зимнината . Освен едно кисело зеле което ни слагат свекървата си купувам няколко буркана с кисели краставички и това ми е за цялата  зимнина . Ако нещо ни се прияде на магазина има всичко и по всяко време ! Peace

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей, как забравих киселите краставички- тях ги обожавам! Харесвам малки и хрупкави и точно такива си търся в магазина... не съм по затварянето.

# 14
  • Мнения: 502
Майка ми и свекървата се грижат за тези неща.Ние само разменяме буркани празно за пълно.

Общи условия

Активация на акаунт