Жилищен кредит

  • 17 051
  • 74
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
много моля модераторите темата да остане тук един ден и след това да се премести в дом и семейство.

ами хич нищо не зная за това, но моля ви помогнете ми като ми разкажете вашия случай. Например, нашия апартамент струва "еди колко си хил. евро" Е, ще го изплащаме еди си колко години по еди си колко на месец /`щот информацията подавана от банките ми звучи направо на чужд език ooooh!/ или пък апартамента струва "толкова", ние внесохме 1/2 или 1/3 и сега ще плащаме по еди си колко на месец еди колко си години. - процентите не ми изглеждат толкова важни, а може би трябва, а паричният им израз. С две думи ми се ще да разбера какво можем да си позволим да купим/изплащаме. Зная, че въпроса ми, като всеки въпрос свързан с пари е доста деликатен и личен, но моля ви помогнете ми с информация Praynig

и .......... в какво се състои .......ххмм, дори не зная как се нарича точно, но ... нали държавата подпомагала млади семейства при закупуване на собствено жилище newsm78, та в какво се състои тази помощ и на какви условия трябва да отговаряме Shocked

# 1
  • Мнения: 588
Ето ти кредитен калкулатор бре:
http://www.creditcenter.bg/cc_calc.php

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 488
Е много дълго за писане бе човек.Ние сме със жилищен кредит кажи конкретен въпрос да ти отговоря.

# 3
  • Мнения: 418
Ние в момента теглим жилищен кредит от Пощенска банка. Цената на апартамента е 65 600 лв.
Оценката на банката е 61 800лв. и ще ни отпуснат 80% от тази стойност, защото апартамента е тухла т.е 49 440лв. Останалите ще си ги внесем ние.
При фиксирана лихва за първата година ще плащаме 197.73лв., останалите 24г.  погасителната вноска ще бъде 370.68лв.

Последна редакция: нд, 29 окт 2006, 20:42 от Radost

# 4
  • Мнения: 10 512
Ето случаят на брат ми - апартамента струва 68хил. лева, ще изтегли от банката 48хил за 13 години. 20хил има в брой.  Ще връща по 480лв. на месец като при предсрочно погасяване няма да има наказателна лихва. Може да се предоговаря вноската, ако в един момент се окаже голяма.

# 5
  • Мнения: 46 430
Купихме преди 2.5 г.
Апартаментът ни струваше 25 000 евро.
Теглихме 36 600 лева от ОББ.
На лихвен процент 12.75%.
За срок от 20 години (тогава това беше максималния срок).
Месечната ни вноска беше 422 лв., но само за 3 месеца, след това започна да пада процента, 3 пъти ни викаха да преподписваме договора, при нов, по-нисък %.
Към днешна дата месечната ни вноска е 337 лв. (само за сравнение, наемът ни беше 300 лв.)

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
много благодаря на всички които се включиха  bouquet, месечните вноски са високи, но пък за нещо свое си струва лишенията  Thinking

# 7
  • Мнения: 2 534
Мен пък не ме притесняват месечните носки , а остатъка от сумата , който банката не покрива .

# 8
  • Мнения: 4 473
Мен пък не ме притесняват месечните носки , а остатъка от сумата , който банката не покрива .

Същите притеснения имаме и ние. Освен, че жилището, което искаме (в него живеем като наематели), струва 50 000 евро Tired. Както и да го смятаме, за 20г ипотечен кредит се връщат 100% отгоре.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Мен пък не ме притесняват месечните носки , а остатъка от сумата , който банката не покрива .

Същите притеснения имаме и ние.

Уф, и на нас това ни е болното място-тези липсващи 20 %, които трябва да внесем ние. Предлагат ни да ги теглим като потребителски, но тогава вноската става убийствена.

# 10
  • Мнения: 1 455
Мен пък не ме притесняват месечните носки , а остатъка от сумата , който банката не покрива .

Същите притеснения имаме и ние. Освен, че жилището, което искаме (в него живеем като наематели), струва 50 000 евро Tired. Както и да го смятаме, за 20г ипотечен кредит се връщат 100% отгоре.
  И на мен ми се струва ,че процентът на банките е мнооого висок.Доколкото знам в повечето страни членки на ЕС,лихвения процент е на повече от половина.Тоест около 2-3%.Дано се включат и майки от чужбина да кажат.Ние за сега сме решили да изчакаме още една ,две години,точно поради тази причина.

# 11
  • Мнения: 2 534
Познати от банките ми споделят , че сега от януари процентът ще падне , на 4 % , но пък жилищата щели да поскъпнат ...
Това последното мисля че няма да се случи , поне не за панелката в Люлин , а ако скочи то ще е за месец- два ...
Дано да е така , защото ние ще кандидатстваме за кредит ранната пролет , март  най-вероятно ...

# 12
  • Мнения: 46 430
Познати от банките ми споделят , че сега от януари процентът ще падне , на 4 % , но пък жилищата щели да поскъпнат ...
Това последното мисля че няма да се случи , поне не за панелката в Люлин , а ако скочи то ще е за месец- два ...
Дано да е така , защото ние ще кандидатстваме за кредит ранната пролет , март  най-вероятно ...



Естествено, че ще скочат  Wink всички, които са под наем ще тръгнат да купуват, при новите лихвени проценти, вноските по кредита ще са по-ниски от месечните наеми.
Но кредита трябва да се тегли сега, на тези цени, защото после ще е необходим по-голям кредит.

За нашата панелка в Люлин мислех, че 25000 е е максималното, което може да се стигне, яд ме беше, че уж с това се занимаваме, а изпуснахме момента преди скока, но в момента аналогични жилища се продават за 40000 е  Crazy никога не съм вярвала, че ще стане нещо подобно, но търсенето си е търсене, когато спре- тогава ще паднат цените  Sunglasses

# 13
  • Мнения: 4 473
Познати от банките ми споделят , че сега от януари процентът ще падне , на 4 % , но пък жилищата щели да поскъпнат ...

От подобни източници имаме същата информация. Rolling Eyes
Защо, по дяволите банките не дават пълната сума Close

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 926
Ние теглихме 83000лв от ОББ за 20 години. Първатат година вноската е 415лв , следващите 700лв. Връщаме двойно в края на периода , но... какво да се прави. Надяваме се да паднат лихвите.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт