Как спрях сладките неща и за един месец свалих 4кг!?!

  • 5 118
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Първо да поясня ,че ефекта не се дължи на поредното чудодейно лекарство ,билка илач....... и тем подобни. Wink
От известно време нещо се бях поотпуснала ,залежала и ефекта от това ми състояние не закъсня EmbarassedЗа около два месеца на таз волна програма се сдобих с 3-4кг.Естествено изпаднах в стрес и депресия ,защото почвах диети най-различни ,издържах по максимум два -три дена и после така настървено се нахвърлях на всичко що видя.Такъв вълчи апетит не съм имила и през двете бремености.Ядеше ми се от всичко и по много.
Докато горе доло по това време септември месец се взех в ръце.........Реших да спра сладкото ,тестеното ,ориза и картофите.Справих се ,но не съвсем.Без сладко издържах до към 4-5 следебоде и после такъв апетит....... Rolling Eyes
И да не ставам многословна и отегчителна ,ще ви кажа какво открих за себе си.Ето го моя трик да не ям сладко и да контролирам желанието си за това.Налвам се със степове,кола /пепси/ лайт и от време на време си похапвам някой и друг бонбон за смучене/солано ,орбит ,тик-так/Другите въглехидрати за които писах /хляб ,ориз ,картоф......./ си позволявам само до обяд и то -1-2пъти седмично.Като количество си хапвам доста Laughing и въпреки всичко ефект имах -4кг. за месец Grinning Flutter
Не се чувствам като откривател на топлата вода ,а се надявам да съм ви била полезна..................сигурно веднага някой ще ме разкритикува ,че въпросните неща са чиста химия ,газираното не е полезно , а в бонбоните има изкуствени подсладители и т.н. ,но съм толкова доволна от резултата ,че не приемам такива аргументи Wink

# 1
  • Мнения: 1 424
Поздравления   smile3525
Аз няма да те критикувам,даже напротив...Според мен е по-добре изкуствени подсладители в човешки количества,отколкото захар  bowuu
Аз твоя "трик"  го практикувам по време на диета  Wink
Но степчетата не са ли със захар?


# 2
  • Мнения: 5 647
Браво на теб. Наистина ми е странно как след като пиеш кола и ядеш бонбони отслабваш.  newsm78  Какво всъщност ядеш, за да има такъв ефект?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 927
Браво на теб. Наистина ми е странно как след като пиеш кола и ядеш бонбони отслабваш.  newsm78  Какво всъщност ядеш, за да има такъв ефект?

Не си запозната със състава им !  Wink
Колата Лайт не е със захар, както и бонбоните Солано  - с подсладител са.
Тик-так са с 2 кал. бройката, за Орбит и аз не знам вече!

# 4
  • Мнения: 242
Браво!
Аз също не мога без сладко, силно пристрастена съм, но си купувам само диетичен шоколад и вафли с фруктоза.
Много са ми вкусни и доста наподобяват "истинските".

# 5
  • Мнения: 5 647
Браво на теб. Наистина ми е странно как след като пиеш кола и ядеш бонбони отслабваш.  newsm78  Какво всъщност ядеш, за да има такъв ефект?

Не си запозната със състава им !  Wink
Колата Лайт не е със захар, както и бонбоните Солано  - с подсладител са.
Тик-так са с 2 кал. бройката, за Орбит и аз не знам вече!

Именно подсладителя ме притеснява повече от самата захар.  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Радвам се, че си намерила своя начин Simple Smile
И все пак държа да отбележа, че изкуствените подсладители за доказано канцерогенни, така че - когато не сте на диета, по-добре яжте истински бонбони Peace

# 7
  • Мнения: 583
напълно възможно, особено за хора, които си похапват сладичко всеки ден. аз го изпитах миналата година, когато  исках да престана да се тъпча с шоколад, вафли и др. поне за някой друг ден. тук да уточня, че проблеми с кг-те за сега слава богу нямам. просто реших да разтоваря организма си, защото ежедневно ги консумирам и то не малко количество. понеже не можех съвсем без сладко го замених с кисело мляко с плодово сладко и смучащи бонбони/карамелени/, крем карамел и др. подобни. за две седмици свалих 2 килограма. после веднага обратно ги качих, но аз и не съм целяла друго, защото не изглеждам добре без тях Wink

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Е как няма Grinning
И аз преди година и половина така свалих същите кг - намалих силно тестяното и захарта и веднага даде резултат.
Не съм замествала обаче - на мен хромът ми е в главата (който пие (или чете за) хром и влакна, знае за какво иде реч) и ако си навия на пръста, нямам нужда от сладко и тестяно.
През септември сестра ми си дойде тук със зетя да се женят и 3 седмици беше такова ядене и пиене нонстоп  ooooh!
Последно ме забелязаха, че съм напълняла козметичката и продавачка в магазин, в който ходя редовно. Поради което стана очевадно, че трябва да взема мерки и сега съм на същия режим - почти без тестяно и с много малко сладко. Картофи и ориз също намалям.

п.с. при такъв режим може вместо подсладители да се яде, ако много опре ножа до кокал, стафиди или други сушени плодове. Сладки, но не толкова калорични. Ако е шоколад - 70-80% какао.

# 9
  • Мнения: 372
Аз ако реша да отслабвам, по-скоро ще се мъча без сладкото или ще го огранича по-драстично, отколкото да се тровя с подсладители... Особено след като има и други, естествени, заместители на захарта - мед и фруктоза например  Hug

# 10
  • Мнения: 10 568
Благодаря за идеята!!! Крайно време е да предприема нещо и аз, че точно 4 кг ми тежат. А корема направо не мога да го гледам-  винаги съм имала "плочки", а сега съм в 5 месец Sad.

Общи условия

Активация на акаунт