Боядисвам с латекс-как да отделя добре ръбчето?

  • 1 982
  • 17
  •   1
Отговори
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Боядивам с латекс дневната,но има колони ,които са в различен цвят.Става супер с контрастен цвят на едната стена,но  отделянето на двата цвята в ъгъла не става много добре.Ако има друг луд,който е боядисвал сам с латекс , но има повече умения от мен-моля да се включи и да ме осветли.  bouquetДали няма някакъв тарикатлък,който да ми помогне?!
Опитах с линийка,но се цапа другата стена.Действам с тънка четка за рисуване,но не става перфектно... Sad

# 1
  • Мнения: 259
Нашата кухня е във два цвята,ние си я правихме като залепвах ме като хартиено тиксо и след, като изсъхне боята много внимателно се отлепва.

# 2
  • Мнения: 348
Точно така, с хартиеното тиксо става много добре, но все пак трябва да се внимава. Ние също я правихме така  Peace

# 3
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Момичета,хартиеното тиксо няма ли да свали боята от другия цвят newsm78

# 4
  • Мнения: 259
Не нея сваля но трябва да изчакаш да изсъхне и след това много вниматилно отлепяш.

# 5
  • Мнения: 4 111
Хартиеното тиксо се използва точно за това - продава се във всички магазини за бои. Лепящата му част е достатъчно слаба, за да не падне мазилката върху която е залепено и в същото време достатъчно силна да стои на мястото си. Аз лично съм боядисвала с два цвята и с хартиено тиксо, но все пак трябва да внимаваш при отлепянето - бавничко. Единствено ако ще боядисваш прозорци с блажна боя хартиеното тиксо се слага и сваля непосредствено преди и след боядисването, защото много добре се залепя върху гладкия прозорец и после пада едно стъргане.....  Peace

# 6
  • Мнения: 823
Точно така, с хартиеното тиксо става много добре, но все пак трябва да се внимава. Ние също я правихме така  Peace
даааааааааа и аз така съм правила Hug
хартиеното тиксо е различно от другото и не лепи толкова силно,така че боята не пада Peace

# 7
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря ви ,момичета!  bouquetЗлатни сте!Започвам newsm52

# 8
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Хартиеното тиксо сваля боята.....пробвала съм....свали блажната боя от нашата  врата   ooooh!.......По- добре си продължавай с четката или вземи нещо с по- голяма площ- като гъбка за чинии или мече

# 9
  • Мнения: 6 164
Хартиеното тиксо се използва точно за това - продава се във всички магазини за бои. Лепящата му част е достатъчно слаба, за да не падне мазилката върху която е залепено и в същото време достатъчно силна да стои на мястото си. Аз лично съм боядисвала с два цвята и с хартиено тиксо, но все пак трябва да внимаваш при отлепянето - бавничко. Единствено ако ще боядисваш прозорци с блажна боя хартиеното тиксо се слага и сваля непосредствено преди и след боядисването, защото много добре се залепя върху гладкия прозорец и после пада едно стъргане.....  Peace
Peace За латекс става, за блажна боя не.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
Момичета,хартиеното тиксо няма ли да свали боята от другия цвят newsm78


И аз ползвах хартиено тиксо! Номерът е да залепиш плътно само откъм ръба останалото не го притискаи за да слезе с боята. Тиксото е доста широко така 4е става. Също е важно да не го оставиш много време залепено - два 4аса след последната ръка боядисване го свали. От латекса се изпарява влага която тиксото попива и се отлепя по-трудно.

# 11
  • Мнения: 4 473
Още един глас в подкрепа на хартиеното тиксо. Послушай момичетата, остави боята да изсъхне и отлепвай бавно и прецизно. Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 978
Или с хартиено тиксо, както са ти казали или виж по железариите продават специални мечета за това, виждала съм ги в Практикер и Мосю Бриколаж.

# 13
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
В момента сме в ремонт у дома , точно както са ти казали вече с хартиено тиксо  Peace

# 14
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Благодаря ви!  bouquetКупих хартиеното тиксо ,ще пиша какъв е резултата.

Общи условия

Активация на акаунт