Вентолин самостоятелно или с друг сироп

  • 30 603
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Давам Вентолин вече 4 дена по 3 пъти (2,5 мл.) и сутрин и вечер преди да заспи кашля ужасно и се дави от храчки  Rolling Eyes Сутрин диша като стара баба - свирят й гърдите  Confused Казаха ми, че вентолина се давал с например АСС за втечняване на секрета. Има ли такова нещо? Няма ли да стане много сироп за дете на 1.7 месеца. При положение, че и на двата сиропа пише, че са за деца над 2 год.  Thinking

# 1
  • Мнения: 176
Radda не се притеснявай, аз давам Вентолин и с други сиропи и поотделно, както е назначил лекаря. А  храчките те са нещо обичайно за този тип сиропи.
Ние в момента например пием Вентолин с Проспан и отделно сме на Зинат и работата все още е много зле за 3 ден.

# 2
  • Мнения: 8 505
На своя глава ли го даваш?Ако да-сигурна ли си,че е най-подходящ за случая?Педиатърът какво е предписал-със или без друг сироп?

# 3
  • Мнения: 816
Да, по принцип Вентолина се пие в комбинация с нещо отхврачващо. Обаче аз никога не давам. За спомагане на отхрачването правя специален масаж.
Дано ви минава бързо.

# 4
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вентолин-а винаги се пие с нещо отхрачващо - Мукосолван, Проспан, защото иначе ще "задръстиш" детето.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Нали в никакъв случай не даваш Вентолин на своя глава?
От лекар е казано изрично? Нали?

# 6
  • Мнения: 178
Вентолин-а винаги се пие с нещо отхрачващо - Мукосолван, Проспан, защото иначе ще "задръстиш" детето.
PeaceСвиркащото дишане е точно това-секретите от бронхите трябва да излезат.

# 7
  • Мнения: 155
Вентолинът е малко по-особен тип сироп. Ние сме го пили 2 пъти горе-долу на тази възраст за пръв път и то в комбинация с други сиропи за отхрачване, а като количество си спомням добре , че беше сутрин и вечер по 2.5мл.Той самият доколкото знам обаче се пие при дихателни проблеми - и то бронхит, пневмониа, дихателна недостатъчност, астматични пристъпи, а не кашлица , предизвикана от червено гърло или сополи и след задължителна консултация с лекар.

# 8
  • Мнения: 397
Не в никакъв случай не го давам на своя глава  Naughty Малко се обърках, защото бяхме на преглед при педиатърката, която изписа антибиотик и Проспан или един друг сироп ,който не си спомням в момента. Аз да си избера кой да купя. Но тъй като аз се заинатих с АБ отидох в часна клиника, където си платих за преглед и пълна кръвна картина. Месната лекарка ми изписа Вентолина, тъй като чу леки хрипове при издишване. И капки Торбекс за нослето. (аз вече й капех от тези с гентамицина и не ги купих). Объркването идва от там, че аз й дадох рецептата от Джипито, за да види какво ни е изписано. Не си спомням дали трябваше да купя и сиропа от изписан от Жипито.  newsm78

# 9
  • Мнения: 397
За спомагане на отхрачването правя специален масаж.

Сподели моля те какъв е този масаж  Praynig

# 10
  • Мнения: 408
На нас Вентолина ни го изписаха в комбинация с Флудитек на 1,5 г. Вентолинът е за бронхоспазми, май действа разширяващо на бронхите.

# 11
  • Мнения: 1 464
Вентолин-а винаги се пие с нещо отхрачващо - Мукосолван, Проспан, защото иначе ще "задръстиш" детето.
а Проспана дали се комбинира с Вентолин или нещо от тоя род?Питам защото дъщеря ми вече доста време кашля,от миналата седмица е само на проспан и имам чувството че ще се забъкне #CrazyПреди това се лекувахме с аугментин и урбазон.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 426
Синът ми беше болен от пневмония, изписаха му АВ, вентолин и проспан, т.е. може да се комбинира.

# 13
  • Мнения: 40
С малкия ми син на 1.5 лежахме в болницата с бронхит .Седем дни на инжекций плюс вентолин инхалаций.След изписването ни изписаха зинат вентолин и проспан.

# 14
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Вентолин-а винаги се пие с нещо отхрачващо - Мукосолван, Проспан, защото иначе ще "задръстиш" детето.
а Проспана дали се комбинира с Вентолин или нещо от тоя род?Питам защото дъщеря ми вече доста време кашля,от миналата седмица е само на проспан и имам чувството че ще се забъкне #CrazyПреди това се лекувахме с аугментин и урбазон.
Не проспан-а не се комбинира,но щом при вас няма ефект трябва да потърсите лекар и той най-вероятно да смени сиропа за кашлица след като прегледа детенце.

Общи условия

Активация на акаунт