Подходящо ли го обличам???

  • 1 094
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Привет на всички бъдещи и настоящи майки!
Имам една молба към по-опитните майки и се надявам да бъда полезна с тази тема и на други неопитни нови мамчета като мен.
Имам син на почти 2 месеца и всеоще на съм сигурна как е правилно да го обличам, за да не се претопля или пък простудява.
Последните седмици беше доста топло и го обличах тънко, в сравнение с начина, по който бяха облечени повечето дечица на тази възраст в парка. С едно леко ватирано костюмче ританки и горнище, а под него с боди с късо ръкавче. Не съм го завивала с одеало или нещо. През цялото време обаче се притеснявах да не се изстуди, защото другите деца бяха къде-къде по-дебело облечени, а и завити с полапени одеала или пелени, с шапки на главите.
Та затова, МОЛЯ споделете как е правилно да се обличаме. Сега се захлади, как да го обличам?
Предварително благодаря на всички за помощта и хубав ден!

# 1
  • Мнения: 2 700
Винаги съм обличала дъщеря ми, както бих се облякла аз. Представи си дали на теб би ти било топло или студено с дрехите на детето ти и веднага ще прецениш.

# 2
  • Мнения: 2 891
Винаги съм обличала дъщеря ми, както бих се облякла аз. Представи си дали на теб би ти било топло или студено с дрехите на детето ти и веднага ще прецениш.
Аз съм на същото мнение, само винаги премислям и момента, че то не се движи и за това, може би ще му трябва 1 пелена отгоре.

# 3
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Винаги съм обличала дъщеря ми, както бих се облякла аз. Представи си дали на теб би ти било топло или студено с дрехите на детето ти и веднага ще прецениш.
Аз съм на същото мнение, само винаги премислям и момента, че то не се движи и за това, може би ще му трябва 1 пелена отгоре.
Точно така правех и аз.

# 4
  • Мнения: 2 663
Винаги съм обличала дъщеря ми, както бих се облякла аз. Представи си дали на теб би ти било топло или студено с дрехите на детето ти и веднага ще прецениш.
Аз съм на същото мнение, само винаги премислям и момента, че то не се движи и за това, може би ще му трябва 1 пелена отгоре.
Точно така правех и аз.

И аз , и аз.Всеки път преди да излезем преценям как ще го облека според това как съм облечена самата аз.До скоро го навличах ама сега вече гледам да е по-леко облечен

# 5
  • Мнения: 300
Винаги съм обличала дъщеря ми, както бих се облякла аз. Представи си дали на теб би ти било топло или студено с дрехите на детето ти и веднага ще прецениш.
Аз съм на същото мнение, само винаги премислям и момента, че то не се движи и за това, може би ще му трябва 1 пелена отгоре.
И аз съм на същото мнение.

# 6
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Винаги се ръководя по-себе си. Както съм облечена аз, така и обличах Руми като беше бебе Peace.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Гледам моите дрехи, плюс още един кат  Peace "Бабешка рецепта", но си я спазвах  Grinning

# 8
  • Мнения: 5 362
Винаги съм обличала дъщеря ми, както бих се облякла аз. Представи си дали на теб би ти било топло или студено с дрехите на детето ти и веднага ще прецениш.
Аз съм на същото мнение, само винаги премислям и момента, че то не се движи и за това, може би ще му трябва 1 пелена отгоре.
Така правех и аз.

# 9
  • Мнения: 5 401
Ами смятам, че малките бебчета, като твоето и моето, са все пак на завет в количката и не е необходимо да се обличат прекалено, още повече че ще бъдат завити. Днес го облякох с боди с къс ръкав и гащеризонче, завит с дебело одеялце. В градинката духаше страшен вятър, но като сложих ръка в количката, беше топло. Пък и винаги може да се метне дъждобрана в такива дни.

При по-големи деца, ходещи, смятам, че наистина както е облечена мама, така трябва да е и детето.

Аз съм привърженик на каляването..  Grinning

# 10
  • Мнения: 6 461
Гледам моите дрехи, плюс още един кат  Peace "Бабешка рецепта", но си я спазвах  Grinning
Така мисля и аз. Peace

# 11
  • Мнения: 131
Аз пък не се съобразявам с това как бих се облякла аз, защото съм адски зиморничава Simple Smile Старая се да не го "навличам" прекалено - почти винаги е по-леко облечен в сравнение с другите дечица. Но постоянно следя дали му е добре - примерно изстиват ли му ръчичките, крачетата, следя дали не става кисел - то детето като му е жега, или пък студено започва само да недоволства

# 12
  • Мнения: 596
При днешната температура например, която е 12-13 градуса макс :чорапки, боди с дълъг ръкав, ританки ( тънки памучни), панталонче ( пак не много дебело), блузка (тънка памучна), и най- отгоре жилетка, шапка + терлички. Така обличам моето бебе , което е на 10 месеца.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Гледам моите дрехи, плюс още един кат  Peace "Бабешка рецепта", но си я спазвах  Grinning
и аз така  Peace

# 14
  • Мнения: 2 897
Гледам моите дрехи, плюс още един кат  Peace "Бабешка рецепта", но си я спазвах  Grinning

Бабешка,бабешка...,но ми върши страхотна работа на мен Peace

Общи условия

Активация на акаунт