Зачеване, бременност, раждане и наднормено тегло.

  • 1 594
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 167
Здравейте,
Интересувам се от личния опит на  майки, които са били с наднормени килограми преди  зачеването, както и  наддаването на килограми по време на самата бременност , хранителния режим по време на бременността,  специфики в лекарското наблюдение и раждането.
Под наднормено тегло разбирам не 5 килограма, а над 10- 15 кг. 
Ще се радвам на всяка споделена лична история!
  bouquet  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 9 850
Здравей,Лени!Аз съм с наднормено тегло-не са 5или 10кг,а са повече.Имам две деца,заченати без никакъв проблем-когато решихме,че искаме деца те веднага се получаваха,още първия месец.Това доста изненада гинеколога ми,защото при мен проблема с теглото идва от проблеми с яйчниците-поликистоза,от там-изключително нередовен цикъл-на два-три месеца.Въобще лекарите ме обявиха за чудо-всички смятаха,че вероятността да забременея веднъж е минимална,а за два пъти...Така-и двете ми бременности протекоха без усложнения,първия път качих 10кг,втория път-6кг-съвсем малко както виждаш.Не съм пазила диети,отдавна не го правя.Хранила съм се нормално както винаги-всичко в умерени количества.Първото ми раждане беше много тежко-казвам го,защото има връзка с килограмите-според лекарите бях достатъчно дебела,за да родя нормално-така казаха.Оказа се,че дебелината няма нищо общо-оказа се,че съм прекалено "тясна отвътре"-пак според лекарите.Раждането беше проблемно,за съжаление се получи проблем с детето,но нещата се оправиха или всъщност се оправят.Второто ми раждане беше секцио-възстанових се точно за три дни.
Желая ти успех! Hug

# 2
  • Мнения: 46 492
Преди да забременея много рязко качих над 20 кила, заради едни хапчета  Tired
После добавих още няколко и така забременях на 85 кг. на ръст 165 см.  ooooh!
Стана от раз, само веднъж не се пазихме  Laughing
Бременността ми беше лека, без никакви физически неразположения, дори миомите, които си имам не ми правиха проблеми.
Качих 12-13 килограма за цялата бременност без да се ограничавам от нищо, всеки ден ядях задължително по един сладолед, а вечер си правехме палачинки  Embarassed дори в първите месеци смъкнах няколко килограма  Crazy
Влязох в болницата 97-8 кг., не успях да ударя стотака  Mr. Green в процеса на раждането се наложи секцио, което нямаше връзка с теглото ми.
Родих я 3.600 кг. и 52 см.  Heart Eyes
Възстанових се светкавично от операцията  Sunglasses
в момента съм с 10 кила под тези, на които забременях, т.е. 75 кг. и продължавам надолу  Blush

Пожелавам ти успех в плановете  Grinning

# 3
  • Мнения: 6 167
Валенце, премествам постинга ти от дублиращата се тема, благодаря ти за отговора!  bouquet

Последна редакция: пн, 30 окт 2006, 19:07 от Аурелия

# 4
  • Мнения: 9 990
Втората си бременност започнах с наднормено тегло, засега върви нормално откъм качване на още килограми.За раждането-ще видя дали ще има разлика, но пък с първото качих повечко така или иначе и си имах трудно раждане без оглед на килограмите/ нямаха връзка/
Имам приятелка с много, ама много килограми отгоре-две бременности без проблем и секцио по желание.
Имам приятелка за повече килограми забременя и свали 25 от тях първите месеци от повръщане, сега спря да повръща, но пак сваля, а не качва...
Много е индивидуално всичко.

# 5
  • Мнения: 6 167
Втората си бременност започнах с наднормено тегло, засега върви нормално откъм качване на още килограми.За раждането-ще видя дали ще има разлика, но пък с първото качих повечко така или иначе и си имах трудно раждане без оглед на килограмите/ нямаха връзка/
Имам приятелка с много, ама много килограми отгоре-две бременности без проблем и секцио по желание.
Имам приятелка за повече килограми забременя и свали 25 от тях първите месеци от повръщане, сега спря да повръща, но пак сваля, а не качва...
Много е индивидуално всичко.


аз също имам позната, която беше около 90 кг, зачена и по време на бременността свали към 25 кг. от повръщане и тн.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
аз забременях с много наднормени килограми. мислех, че през бременността ще стане страшно, но не - едва едва качвах и до края бях наддала само 7 кг. нямах и особен апетит, но не съм повръщала. докторът ми обясни, че пълните жени често качват през бременността много по-малко от слабите.
след раждането и престоя в болницата се прибрах с 10 кг по-малко. грижите по бебето продължават да ги топят.

да отбележа обаче, че възрастните първескини с наднормено тегло (ти ще бъдеш в тази група) са много по-предразположени към развиване на гестационен диабет и прееклампсия. мен лично ме сполетя предвестникът на второто - високото кръвно, та бях постоянно на тръни.

сладки неща и тъпкане "като за двама" определено трябва да се избягват.

# 7
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
аз имах около 18кг. в повече, но поради хормонални проблеми се наложи да мина на лекарствена терапия+хранителен режим+спортуване.
Свалих близо 15кг., които в момента наваксах. В началото на бременността гледах да спазвам стария си хранителен режим, но сега съм се поотпуснала малко  Embarassed.
сладки неща и тъпкане "като за двама" определено трябва да се избягват.
Peace

# 8
  • Мнения: 3 506
Втората ми бременност започнах с над 10 кг. наднормено тегло. Стана почти от раз (при това и кърмех). През време на бременността много внимавах какво ям, не исках повече екстра килограми. Качих всичко общо 2 кг. Нямах неразположения общо взето, раждането беше прекрасно, реално се оказа, че съм свалила някой и друг килограм, защото само бебето беше близо 4 кг. Не са ме следили лекари, да не кажа, че накрая ми се подиграха като им казах, че съм качила два килограма - това значело, че трябва да изглеждам недохранена. Така им пише в учебниците, явно...
За съжаление после с кърменето пак качих (аз съм от тези, дето качват с кърменето), но това е друга тема...

# 9
  • София
  • Мнения: 2 686
Забременях с 15 кг. над нормалното си тегло. Много се притеснявах, защото по принцип съм с високо кръвно и мислех, че от бременността и многото килограми отгоре, проблема ще се влоши. Слава богу, лекарите ми обърнаха внимание на това още от начало. През цялата бременност бях на лекарства за кръвното и нямах никакви проблеми. Не съм се лишавала от никаква храна, даже се поотпуснах, в сравнение с преди това. Но само, защото не качвах много. Общо за бременността качих 16 кг. Бях ги свалила всичките до края на 2-рия месец, при положение, че кърмя и ям "за двама". Обаче от останалите 15, които си имам от преди това, не свалям и грам. Надявам се, като спра да кърмя най-после да се отърва и от тях.

Общи условия

Активация на акаунт