Колко време преди ядене мога да се изцеждам?

  • 1 349
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 693
Усещам гърдите си доста празни но вместо да давам АМ реших да се изцедя и ако е малко тогава да го дохраня но колко време преди хранене мога да се изцедя тоест колко време след като се изцедя мога да дам млякото колко време може да престои на температура около 22 градуса и колко в хладилника може ли да се допълва шишето в рамките на 3 до 6 часа(между 2 хранения). Става въпрос за даване на млякото до 24 часа не за по-дълго съхранение
До сега прбвах само 1 път и се цедих след като смених памперса за да дам млякото веднага но Крис се скъса да реве а цеденето ми отне 10-15 минути затова се интересувам мога ли да се изцедя предваритено и колко време преди да го храня

# 1
  • София
  • Мнения: 3 390
А на каква възраст сте?
По принцип можеш.
В хладилника издържа 24 часа, на стайна температура не съм сигурна.
Знам, че не трябва да се смесват кърми с различна температура.
Но...това, че усещаш гърдите си празни не означава, че няма нищо в тях или е недостатъчно. И още нещо...Количеството, което ти можеш да изцедиш е по-малко от това, което детето може да изсуче.
Нека по-опитните мами ти отговорят, но моето мнение е да предлагаш на бебето да суче по-честичко и така да стимулираш лактацията.

# 2
  • Мнения: 300
До колкото знам на стайна температура кърмата може да се съхранява до 8 часа. А вие от двете гърди ли се храните, оставаш ли бебчо достатъчно дълго на гърдата за да се напапа, през какъв интервал от време се храните?

# 3
  • Мнения: 495
4 ч. престой на стайна Т
в хладилник - 24 ч.
в камера - с дни
ако усещаш гърдите си празни, това вероятно е така
по- добре да се изцедиш, за да видиш колко мл кърма имаш
количеството хранене за едно ядене е 1n0, като n е броя навършени месеци
ако кърмата ти е малко - дохранваш с АМ
не се притеснявай, стимулирай лактацията доколкото можеш, ако не - количеството кърма е строго индивидуално и е обусловено хормонално
пий газирано преди кърмене - така кърмата руква
тъй като гърдите са най-пълни сутрин, можеш сутрин само да кърмиш, после АМ, следобед пак кърмене - консултирай се с педито

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
ако усещаш гърдите си празни, това вероятно е така
по- добре да се изцедиш, за да видиш колко мл кърма имаш

С това не съм напълно съгласна. И аз си усещам гърдите празни и то от края на първия месец, просто кърмата се регулира и няма предишното напрежение.
А за цеденето, ами вечер съм пробвала да цедя и повече от 60 мл едвам изцеждам, а бебо си хапва мисля доста повече. Има мами, които и 20 мл изцеждат със зор, така че това колко ще изцеди не означава че гърдите произвеждата толкова.
Най-добрия стимулатор е бебчето. Слагай го по-често на гърдата и задължително го кърми поне 2 пъти межди 3 и 8 сутринта. Пий повече течности.

# 5
  • Мнения: 867

ако усещаш гърдите си празни, това вероятно е така
по- добре да се изцедиш, за да видиш колко мл кърма имаш
количеството хранене за едно ядене е 1n0, като n е броя навършени месеци
ако кърмата ти е малко - дохранваш с АМ
не се притеснявай, стимулирай лактацията доколкото можеш, ако не - количеството кърма е строго индивидуално и е обусловено хормонално
пий газирано преди кърмене - така кърмата руква
тъй като гърдите са най-пълни сутрин, можеш сутрин само да кърмиш, после АМ, следобед пак кърмене - консултирай се с педито

не, не, не съм съгласна.
Първо - ката се усещат празни гърдите или бебето изсуква всичко и така се стимулират ил ипък кърмата е урегулирана вече, както при мен стана след 1-вият месец. Аз напрежение в гърдите не чувствам, (освен един период нощем, когато Лора започна да прави по-дълги паузи)

Второ - не е по-добре да се изцедиш, защото аз от такива съвети бях изпаднала в истерия че на бебето не му стига като не можех да изцедя нищо. А явно е имало "нещо" защото вече е 7 кг.

Трето - това с количетвото на хранене въобще не важи за кърмено бебе а за АМ-тата.

И последно - от какъв зор това АМ??? Това е най-сигурният начин за отбиване и постепенно намаляване на кърмата.

# 6
  • Мнения: 495
не е нужно някой да се съгласява с мнението на друг, дадох коментара си за авторката, ако прецени ще послуша теб, ако не - някой друг
аз проблем не виждам
всеки изхожда от собствения си опит и най-добре знае как е било при него

# 7
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 217
Изцедената кърма може да се съхранява в хладилник 24 часа, а на стайна температура - до 8 часа.
Знам, че не трябва да се смесват кърми с различна температура.
Но...това, че усещаш гърдите си празни не означава, че няма нищо в тях или е недостатъчно. И още нещо...Количеството, което ти можеш да изцедиш е по-малко от това, което детето може да изсуче.
Нека по-опитните мами ти отговорят, но моето мнение е да предлагаш на бебето да суче по-честичко и така да стимулираш лактацията.
newsm10

# 8
  • Мнения: 693
зпочнах да давам АМ защото Крис - на 1 месец яде по 1 час - суче  пак е нервен а като му дам малко АМ и веднага се кротва затова мисля че е бил гладен и не му стига но не винаги понякога е само на кърма

# 9
  • Мнения: 819
А защо трябва изобщо да се цедиш...,ми дай му направо да го изсуче...хем за теб по-лесно и приятно,хем стимулираш и лактацията.А винаги при кърмене излиза повече мляко,отколкото при цеденето,защото се отключва рефлексът на потичане и всичко е по-леко.И това,че гърдите ти ги чувсташ празни не е признак на липса на мляко.

# 10
  • Мнения: 104
Щом бебето е неспокойно след едночасово кърмене, значи не се е нахранило. Напълно възможно е кърмата да е намаляла и да не получава достатъчно. Може би пробно кърмене ще ти помогне да прецениш има ли или няма досатъчно кърма. А за изцеждането - не можеш да изцедиш много в началото защото нямаш достатъчно опит. Ако ти се наложи като мен да храниш само с изцедена кърма бързо ще му хванеш цаката на цеденето. Но по-добре е да се кърмите, разира се.

Общи условия

Активация на акаунт