за клизмата???

  • 4 646
  • 63
  •   1
Отговори
 Здравейте момичета искам да ви попитам нещо..... за клизмата? Как точно се прави? Гадно ли е? Моя приятелка ми разказа някви ужасни неща...и малко се стресирах. Извинявайте за тъпия въпрос?

# 1
  • Мнения: 316
Този момент го пропуснах, защото отидох в болницата с 8см разкритие и ако ми бяха направили клизма щях да родя в тоалетната  Confused

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Ами как се прави  Thinking- вкарват ти в дупето един маркуч, през него ти вливат една банка сапунена вода и си готова. След 2-3-4 минутки отиваш в тоалетната. Какво толкова страшно има  newsm78 Не се притеснявай, всички са минали от там. Аз само напомнях на акушерките да не забравят, че не са ми правили клизма  Mr. Green По- спокойно ще се чувстваш по време на раждането  Peace

# 3
  • Мнения: 8 505
Неприятно е.Ужасно-в никакъв случай.
Ето ти малко четиво:
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/84025043.htm

# 4
  • Мнения: 456
Не се притеснявай, няма нищо страшно. С маркуче се вкарва сапунена вода в ануса. Не боли. След това отиваш до тоалетната и това е всичко.

# 5
  • Мнения: 1 004
На мен ми беше леко неприятно, но след като минах през прегледа за разкритие, другото ми беше песен.

# 6
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ами как се прави  Thinking- вкарват ти в дупето един маркуч, през него ти вливат една банка сапунена вода и си готова. След 2-3-4 минутки отиваш в тоалетната. Какво толкова страшно има  newsm78 Не се притеснявай, всички са минали от там.   Peace

После минаваш през баня и си почти като нова  Mr. Green

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 488
Няма какво да се добави момичетата са обяснили цветно всичко освен че не е за стресиране чак.  newsm10

# 8
  • Мнения: 660
Доста по-гадно би могло да се получи, ако забравят да ти я направят, както се получи при мен Naughty. Иначе сама съм си правила вкъщи и не разбирам какво толкова стресиращо има?

# 9
  • Мнения: 1 353
Къде-къде по гадни неща има Hug.Клизмата да е проблема Crazy-на фона на цялото раждане тя е нищо Laughing.Просто на теб ще ти е по добре и ще си спокойна Peaceче няма да "оплескаш"нещата Mr. Green

# 10
  • Мнения: 46 511
На мен не са ми правили, никой не повдигна въпроса и аз си замълчах  Sunglasses Ако не искаш, кажи, че си си правила в къщи, преди да тръгнеш и никой няма да те закача  Peace

# 11
  • Мнения: 2 677
Имала съм "честта" два пъти да мина по тоя път - първия преди операция, втория - съвсем наскоро, преди раждането. Първият път беше както казват момичетата преди мен - сапунена топла водичка с маркуче. Ей, чувствах се като нова тогава!  Laughing Като някой ме питаше как е било, все разправях, че нямам нищо против всяка седмица да ми правят клизма.  Mr. Green Вторият път обаче, беше другояче.  Cry Акушерката непрекъснато ми се хвалеше, че това било "нова технология" в тая област.  Rolling Eyes Направи я с някаква тубичка. И тъй като при всяко натискане тубичката се местеше, три дни след раждането още ме болеше дупето, все едно бебето оттам е излязло.  Tired
Егати новата технология!  ooooh!

# 12
  • Мнения: 1 986
  Особено за нормалното раждане е желателно да се направи клизма,за да не се,както казва Весенце,"оплескат" нещата Mr. GreenА и мисля,че това е "най-малката" грижа на фона на болката от контракциите Wink

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Въобще не е нищо страшно - просто е леко некомфортно ...  Laughing

# 14
  • Мнения: 2 849
Не е страшно и не боли ,малко е неприятно .Но пък за раждането при напъните ще си по-спокойна . Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт