Отново питанки до живеещите под наем...

  • 769
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 164
И по-конкретно до живеещите в обзаведена квартира. Какво се разбира под пълно обзавеждане? Търся си квартира и попадам на частично, пълно, но какво да очаквам по-точно?
Във Вашия случай какво включва?

# 1
  • Мнения: 8 505
Misty,доста квартири съм сменила.Пълното си е пълно-мебели-поне най-необходимите ( легло,гардероб/скрин,кухненска маса +столове,шкафчета,хладилник,печка,понякога и пералня).
Частичното-в най-общия случай включва излишните мебели и техника на отдаващия под наем,като варира страшно много-от легло,маса и 2 стола например до почти пълно обзавеждане.Най-добре е да питаш какво включва обзавеждането,при положение,че е частично,още при първия разговор по телефона.Ако е агенция и не знаят,помоли ги да се свържат със собственика и да го попитат.

# 2
  • Мнения: 4 668
Аз не живея под наем , но пълно обзавеждане означава всичко необходимо ,  включително и бяла техника , а ако имаш късмет и пералня .
Четох и другата ти тема , радвам се , че си се престрашила да излезете под наем и ти желая успех  Hug  

От друга страна , ако жилището е добре ремонтирано , но му липсва нещо , може да си вземеш на изплащане , мисля че излиза изгодно . Мисълта ми е да не отказваш хубаво жилище , заради липсата на някоя вещ , която можеш лесно да си купиш !   bouquet

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 991
Живеем под наем в напълно обзаведен апартамент. В нашия случай това са старите мебели на хазяина - легло, ъглов шкаф + 3 саморъчно сглобени шкафа, преправени от стара секция в спалнята. Маса + 2 стола + 2 табуретки в кухнята, мини диванче и кухненски шкафове. Има и бяла техника, която на години е колкото мен и е пред разпад - хладилник, готварска печка и пералня. Не си харесвам квартирата, но поне не е скъпа...

Когато си търсех квартира ми предлагаха и полуобзаведен апартамент - маса с два стола, огромен бабешки гардероб и кухненски шкафове... Повечето квартири са морги за стари мебели и техника, гарнирани с много претенции от страна на хазяите...

Дано ти си намериш нещо хубаво Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 164
  Tired
Ами аз тогава да предпочитам необзаведена ли?
Ама никой не дава така. newsm78
Ами да, иначе е супер - хем няма да се чудиш къде да денеш стария гардероб, хем ще вземеш и повече пари, че уж е "пълно обзавеждане". Confused

# 5
  • Мнения: 1 233
Ние живеехме доста време на квартира. Както момичетата са описали така си е за пълното и частичното обзавеждане. Ако имаш мебели по-добре си търси необзаведена. В повечето случаи обзавеждането в квартирите си е мизерно. Ние си бяхме със собствени мебели, но много трудно си намирахме необзаведени квартири.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 570
Ние сме на квартира отдавна. Последно търсихме необзаведена, защото ми омръзна от мизерии. и домъкнахме на мама и свеки старите мебели. Но много дълго търсихме необзаведен апартамент. Че исках и по-евтино. Но намерихме. Според мен си търси необзаведен. Така или иначе му викат обзаведен, а с няколко стари шкафа вътре.

# 7
  • Мнения: 992
здравей Мисти
и аз четох и другата ти тема и се радвам че сте се решили да се отделите
ние живеем под наем в напълно обзаведен апартамент
значи в хола холова гарнитура, бар, и поставка за телевизор, трапезария- маса + 8 стола , шкафчета и още едно по голямо шкафче за чаши и други простотии, кухня- хладилник, пералня, миялна и шкафове, спалня- голяма спалня/легло/, тоалетка и два гардероба, детска- секция, легло, малко диванче и маса, а и бюро, баня- вана и отделно душкабина, и отделно тоалетна
за всичкото това плащаме 220 евро, но смятам че си ги заслужава парите, много е голям и хубав апартамента и за мен това е напълно обзаведен апартамент
желая ви успех в търсенето на квартира  Hug

Общи условия

Активация на акаунт