Пак за яслите

  • 526
  • 9
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Знам,че темата за яслите е разисквана  на всяка страница,но не мога да намеря отговор точно на моя въпрос.От една седмица сме на ясла,днес за първи ден ще я оставям за цял ден.Първите дни ходеше с желание,даже не се обръщаше и чао да ми каже,но от два дни положението става страшно.Вчера орева яслата и улицата,днес още от ставането в къщи се тръшка.Лелките ми казват,че после не реве вътре,ама могат и да ме послъгват.Моментно ли е това и колко време продължи при вас?Моля ви,майчета кажете ми и ме успокойте,че запозва едно чувство на вина да ме гризе.В къщи също мислят,че тормозя детето с тази ясла.А аз искам да се социализира и смятат,че няма лошо в яслата. Самата ясла е много хубава и за една седмица детето ми запозна да придобива много полезни навици.

# 1
  • Мнения: 5 577
Да, така става, нормално е, да те успокоя - в началото не реват, защото не се усещат какво става.
После почват, защото вече знаят. Ще  и мине, не се притеснявай. Сега е важно да не се разболее, за да не се прекъсне адаптацията. Бъди спокойна, почини си - гледай си работата и не го мисли детето.  Peace

Иди да я вземеш рано.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
Днес мислех да пускам подобна тема. Имаме същия проблем. Първата седмица ходеше до обяд и нямаше грижи. В  момента в който го оставих цял ден - рев и тръшкане. Започва да се пазари още от вечерта, че не му се ходи на ясла, а сутрин с отварянето на очите почва да пищи и реве, да не дава да го обличам и да ми се моли да не го водя. А като прекрачим прага на яслата става още по страшно - вкопчва се в мен и не мога да го съблека. Вчера си тръгнах вир вода от притеснение, а днес предвидливо първо си свалих якето.

# 3
  • Мнения: 4 406
Чочи, не се притеснявай, ще мине този период. ако не вярваш на лелите, просто не си тръгвай, ами постой пред вратата- наистина млъкват вътре дребосъците! залисват се в игрите предполагам...
вземай Вики веднага след следобедния сън, като постепенно увеличиш времето .
целувки на малката сладурана!

# 4
  • Мнения: 237
Спокойно,това с вината ми е много познато SadПървата седмица,когато Алекс тръгна на ясла ,се чувствах ужасно.Направо ми идваше да си я прибера.А като я взех след първото спане там,изглеждаше като болна.Все едно не е спала поне три дни.Но свикна сравнително бързо и сега всичко е наред,а аз съм спокойна Simple Smile
А женичките в яслите наистина правят всичко възможно да ги успокояват.Много рядко има изключения.Те нямат полза цял ден да им се вика на главите.В нашата ясла поне са много свестни и съм много доволна.Явно и Алекс е,което е по-важно Peace

# 5
  • Мнения: 7 821
Нормално е да плаче втората седмица повече от първата. Сега детето осъзнава, че това ще е новото му ежедневие, че ще ходи на ясла всеки ден. Спокойно ще се адаптира.
Аз лично, не мисля, че сестрите и учителките имат някаква полза да те лъжат и ако детето по цял ден им реве на главите и не се справя да те успокояват. В крайна сметка, ако то не се адаптира те ще ти кажат, все пак и те предпочитат да работят в приятна среда  Wink. Гласувай им повече доверие, така ще помогнеш и на детето си.
Успех

# 6
Моят син ходи вече месец и половина и продължавам да го взимам на обяд.Днес е първият ден,в който ще спи там и в момента съм страшно притеснена.Първите седмици плачеше непрекъснато от 9 до 12ч.Ако не беше натиска от страна на съпруга ми със сигурност щях да го спра от ясла.Сега ще го взеам в 15ч,може би трябва да му нося подаръче!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
и аз до вчера я взимах на обед и всеки ден й носех нещичко.

# 8
  • Мнения: X
Да, нормално е - сега е осъзнала, че няма да е само за ден-два. Така става и след продължително отсъствие или ваканция.

Аз се справих, като показах на Ния, че няма измъкване и, че всъщност яслата не е толкова лошо място. Сега има много приятели и подскача по стълбите, като я водя. Вечер ми разказва какво са правили и с кой си е играла.
Но такива периоди има и ще има - важното е да си подготвена и да не показваш, че си разстроена или, че има начин да те накара да не я водиш. Просто бъди спокойна и уверена, води я с усмивка измисляй интересни неща за яслата и така...

# 9
  • Мнения: 1 734
Децата свикват различно с яслата, някои по-рано, други по-късно , трети за съжаление не свикват до края. Няма начин да не изпитваш вина като виждаш как реве за теб. Дано все пак свикне бързо. Аз имах късмета, моето да свикне много бързо и да ходи с желание на ясла (има и редки изключения), но тези пусти болести оплескват всичко. Знам, че без тях не може, но поне да не бяха толкова начесто

Общи условия

Активация на акаунт