Искам да му купя каска

  • 562
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 532
Момичета,
не знам вие как се справяте,но мен много ме е страх.

Бебо от около седмица се изправя и мнооого му харесва.Само гледа да се добере до нещо,хваща се-ухилен,доволен няма друг като него.Проблема е,че е много нестабилен и след малко губи равновесие и има опасност да падне.Непрекъснато съм около него...
Той вече няколко пъти удари главата,поплака си.

Не мога никъде да го оставя,в кошарката(сгъваемо креватче) също ме е страх..въобще.

Не знам какъв съвет очаквам да получа,сигурна да свиквам...

Поздрави   bouquet

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Остави го да пада сега, докато е малък за да се научи как да пада, как да не пада, откъде се пада и защо е добре да не се пада:)
Е, гледай го да не се удари много лошо, но недей да го пазиш от всичко.

Тези умения са много ценни, позволи му да си научи урока -  ще му е много полезен в бъдеще.

# 2
  • Мнения: 6 164
Не можеш да го предпазиш, нека се удря, чак главата няма да счупи.  Laughing Така ще знае.

Е, гледай го да не се удари много лошо
Peace

# 3
  • Мнения: 5 026
 Аз "тапицирах" креватчето му от всички страни именно заради това. Изправи се, подруса се и като  се хвърли...кънти главичката, а той реве. Сега си пада и се удря на меко.

# 4
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
аз купих каска, ОКбейби, страхувах се много защото навсякъде сме с теракот, имаме опасни места из апартамента. детето ми обаче не проявяваше никакъв ищах да върви, каската съм я слагала 2-3 пъти, но тя я махаше защото лятото - топло и дразни на главата. проходи абсолютно наведнъж на година и месец.
а, веднъж падна с каската но по очи и си удари здраво носа, каската не я предпази.
сега я гледам стои в шкафа, май ще взема да я продам.
може да свърши работа на дете, което се опитва активно да ходи.

# 5
  • Мнения: 56
Аз пък искам да си купя на мене каска. Синът ми хвърля всичко със страшна сила, без оглед какво е и по кого го хвърля. Много ме е страх да не удари някое друго дете. А иначе можеш да пробваш с детските каски, но според мен всички деца ги махат от главата си. Аз взех една за проба за няколко дни, но не се получи. А не виждам как можеш да го презпазиш от падане. Няколко пъти се прибирахме от парка с цицини по челото и кръв при положение, че аз стоя до детето-става за секунди. След няколко месеца ще стане по-стабилен и просто ще пада по-малко.

# 6
  • Мнения: 136
Габриел беше с каска.Никога не се удари,не усетих периода на залитане ,прохождане и т.н.Безкрайното  ходене след детенце, също го прескочих, пак благодарение на каската.За това съм много за идеята. newsm10 

# 7
  • Варна
  • Мнения: 758
Изобщо не бях чувала, че има такива каски  newsm78
Някой има ли снимка?
Моята мома преди 2 седмици направи първите си самостоятелни крачки и сега й е такъв мерак, че ако я сложа в паяка врещи като заклана. Аз обаче не мога да ходя след нея по цял ден. Затова измъкнах един персийски килим (който седи навит и се вади само когато свеки идва Mr. Green) и в средата му сложих едно нагънато родопско одеало. Така като се изтърве от някоя мебел първо дупето й тупва на килима, а след това главата на одеалото Simple Smile За съжаление скоро и това няма да помага, защото вече се пуска и иска да минава напряко през стаята. Носа си вече уж се научи как да го пази, но падането назад не го владее добре  Sad

# 8
  • Мнения: 532
Благодаря момичета за отговорите   bouquet

Аз честно казано си нямах идея,че се продават каски и го казах по-скоро на майтап.

Може би наистина е по-добре да се научи да пада на килима у дома,отколкото на цимента под катерушките в парка.. newsm78

Поздрави  Hug

# 9
  • Мнения: 907
От една страна идеята за каска много ме радва Simple Smile Но се чудя нещо друго. В периода на прохождане, когато бебето и без това е нестабилно, една каска н аглавата не му ли променя много центъра на тежестта и не го ли прави още по-неустойчиво?

# 10
  • Мнения: 5 103
Дайе снимка моляяяяяяя.
Аз и харесах наколенници за падане,като прооди, да не ходи с белени колене ама каска не съм виждала newsm78.

# 11
  • Мнения: 136
В периода на прохождане, когато бебето и без това е нестабилно, една каска н аглавата не му ли променя много центъра на тежестта и не го ли прави още по-неустойчиво?

Каските са много леки Simple SmileНямат нищо общо с тези за мотор например.
Снимка имам някъде,дано да успея да я намеря.
Уточнявам,че нашата каска не беше купена а правена.(от увит вестник облечен с плат).Съпругът ми я направи,защото е спортист и е вечно с каска.За това и не беше точно като купешките,които са доста по-затворени и запарват.Предполагам,че трябва да се махат от време на време поради тази причина.С нашата само не спяхме Grinning

Общи условия

Активация на акаунт