Отговори
  • Мнения: X
здравейте, ние сме на 6месеца и 20 дена, преди 4 дена се захранихме с пилешко месо на хип, може ли да ми дадете съвет след колко дена се захранва с пуешко и след това с заешко.дали е нормално ако изчаквам между новите меса 4-5 дена.а след това ще почнем през ден да папаме месца,като нашата лекарка не ми каза през колко дена да опитваме.мерси

# 1
  • Мнения: 2 897
Аз давах месното пюре през ден,като редувах със зеленчуково.
Започнах със заешко,след една седмица дадох пуешко,пилешкото,малко по-късно,не съм бързала толкова с него.5-6 дена е достатъчно време за пауза между две нови храни,така организмът има време да реагира ако нещо не е на ред Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
около седмица

# 3
  • Мнения: X
Около седмица, но на възрастта, на която сте вие са подходящи само заешко и пуешко. След месец може да опиташ телешко и пилешко, и след 8-ия свинско и агнешко. След деветия - риба. Grinning

# 4
  • Мнения: X
нашата педиатърка каза да почнем с пилешкото, пуешкото и заешкото.а не смятате ли ,че тази пауза от една седмица е доста.аз мисля,че ако има нещо което алергизира ще се появи още на следващият ден,а не след доста дни когато вече няма от тази храна в организма на детето.аз така мисля.добре а когато се захранвахте със зеленчуци пак ли правихте такава голяма пауза между тях?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 804
Започнах с пилешко,редувах със зеленчуково,след това дадох пуешко пак редувах със зеленчуково и след това започнах да му давам и телешко,като пак ги редувам.Риба и свинско още не съм давала.

# 6
  • Мнения: X
да ,но марти колко дена пауза правихте между различните маса? ако правилно те разбирам, единият ден пилешко,после зеленчук и трети дан пак пиле

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
При захранването изчаквах около 10 тина дни между отделните видове месо,но започнах в средата на седмия.Още не съм давала свинско,а рибата я въведох преди месец.При самото захранване първия ден дадох 2-3 лъжички,на втория 4-5-6 и на третия остатъка от пюрето.

# 8
  • Мнения: 5 362
Започнах със заешко,а после с пуешко и пилешко.Не съм изчаквала много-5-6 дена.Страшно й харесваха месните пюрета и си ги хапваше с голямо удоволствие.Риба й дадох около годинката.

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Седмица е достатъчна

Общи условия

Активация на акаунт