Как да си излекувам синузита?

  • 16 127
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 774
Давайте идеи как да си оправя синузита без АБ или пък с някой съвместим с кърмене, че много ми се е обострил от 2-3 седмици насам съм с постоянно главоболие от едната страна на главата, та чак и костта над окото ме боли. Днес бях при моето ДжиПи и ми предписа едни капки, които са смес от Ксилометазолин, Гентамицин и още нещо, но той изказа съмнение, че от тях ще ми мине. Препоръча ми два антибиотика, единия от които Зинат, но аптекарката каза, че и двата не са за кърмачки категорично.

# 1
  • Мнения: 2 700
Пробвай с Цитросепт. Възхитена съм от него. При силна хрема, аз се оправих НАПЪЛНО за 2 дни, а мъжа ми с какви ли не капки си е пак на старата система - 1 седмица.
Между другото, той се води природен антибиотик - на базата на екстракт от грейпфрут. Няма противопоказания за кърмачки.

# 2
  • Мнения: 2 082
лятото бях така-правих си снимка-бяха ми възпалени долните синуси.искаха да ми изпишат аугументин ,но аз отказах въпреки,че е рисковано.изписаха ми ЦИНАБСИН-хомеопатично.първите два дни се смучи на всеки час,а следващите3-4 на ден.в носа си слагах солена вода или нишадър.пиех и чесън-имам едно лекарство,което е спиртен извлек от чесън и много помага при инфекции.за теб обаче не знам дали може да приемаш чесън ,защото кърмиш.оправих се ,но не знам от какво  Simple Smile аз и късно отидох на лекар -не знам от самосебеси дали щях да се оправя,но такава хрема не бях имала през живота си.другото,което знам е морска краставица-продава се в аптеката.някъде жена пишеше,че си е излекувала 20 годишен хроничен синузит.но се прави много внимателно ,защото в големи количества е отровна.това сега не можеш да го правиш ,но само за инфо.продава се на прах-слага се на върха на ножа например,съвсем малко и се смърка.всичко изтичало и така...

# 3
  • Мнения: 1 883
Ще следя с интерес.При мен проблема със синузита  е ,че гнойта се стича назад и възпалява гърлото, след това идва запушения нос и тежестта в главата.
В момента се лекувам с Биопарокс, в носа и гърлото.Ако някой знае нещо по-ефективно, ще го пробвам.

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Страдам от хроничен синузит. По принцип обостри ли се, не мога да мина без АБ. ТАзи година, след една доста тежка хрема, усетих пак неприятното главоболие да пробвам нещо по- различно. По принцип ползвам Геломиртол форте (втечнява секретите), но само той не ми върши работа. Тази година реших да ползвам Синупрет (хомеопатично е). Не знам дали защото го започнах навреме, или пък просто не съм била с много обострен синузит, обаче се оправих за 3 дена. Главоболието ми мина още на втория ден.
Предполагам, че синупрет-а може да се ползва от кърмачки.

Пробвай с Цитросепт. Възхитена съм от него. При силна хрема, аз се оправих НАПЪЛНО за 2 дни, а мъжа ми с какви ли не капки си е пак на старата система - 1 седмица.
Между другото, той се води природен антибиотик - на базата на екстракт от грейпфрут. Няма противопоказания за кърмачки.
Кажи ми в каква дозировка го пиеш по време на хрема, и капеш ли в носа? 10х   bouquet

# 5
  • Мнения: 3 774
Пак да се включа. Говорих по тел. с една много добра УНГ докторка, препоръчвам я горещо - д-р Кирилова, работи на Позитано 10, където е МЦ Лора, но не е към МЦ, тел. 9803382. Значи тя преди години ми беше изписала Далацин-Ц и ми беше казала, че е единствения антибиотик, които стига до синусните кухини, но друго искам да споделя с вас. При разговора ни тя ми каза, че щом имам костна болка, значи инфекцията е много напреднала, и ЧЕ МОГА ДА ЗАРАЗЯ БЕБЧО ЧРЕЗ КЪРМАТА С БАКТЕРИИТЕ, ПРЕДИЗВИКАЛИ МОЯТА ИНФЕКЦИЯ Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes, И ЧЕ ПО-ДОБРЕ БИЛО ДА ПИЯ МИН.ДОЗА АНТИБИОТИК. Просто се чудя какво да предприемам, не стига че едвам до сега устисквам да кърмя, от първата седмица сме и на дохранване, че ако спра и за няколко дни съвсем ще зачезне кърмата.

# 6
  • Мнения: 236
Vela,  и аз пробвах с Биопарокс, но при мен нямаше ефект болките станаха още по силни, изписаха ми Оспамокс от1000 два пъти по една таблетка. Днес вече съм добре и нямам болки, като първите дни пиех при нужда Парацетамол, когато болките бяха нетърпими. Аз също кърмя.

# 7
  • Мнения: 468
Щом детето е и на АМ е по - добре за няколко дни да преустановиш кърменето и да проведеш адекватно лечение, не с минимални, а с оптимални дози лекарства! Изцеждай гърдите редовно за да поддържаш лактацията, а след терапията ползвай някой/и от методите за "засилване на кърмата".

# 8
  • Мнения: 2 700
Кажи ми в каква дозировка го пиеш по време на хрема, и капеш ли в носа? 10х   bouquet

Загрявам за 1 минута 2 супени лъжици вода в МВ / по листовка май трябваше водата да е преварена/. Когато изстине, капя 2 капки цитросепт и от готовия разтвор си капя по 1-2 капки във всяка ноздра. Първият път е убийствено, но с всеки следващ положението се подобрява. Принципно сместта се изхвърля и за всеки прием се прави нова.

# 9
  • Мнения: 189
Намирате от някъде кестени - от тези, които растат по дърветата в София.  Кестените трябва да са изсъхнали, да няма никаква влага в тях. Обелвате кестена и настъргвате вътрешната част така, че да стане на прах. Правите си пътечки - като кокаин   - и го шмъркате с носа във всяка ноздра, пак както се шмърка кокаин    . Много боли, но това нещо отпушва всичко и след това изтича цялата гной насъбрана във синусите. Много ефикасно нещо!!!

П.С. Текста е копиран от друг форум.

# 10
  • Мнения: 1 883
Vela,  и аз пробвах с Биопарокс, но при мен нямаше ефект болките станаха още по силни, изписаха ми Оспамокс от1000 два пъти по една таблетка. Днес вече съм добре и нямам болки, като първите дни пиех при нужда Парацетамол, когато болките бяха нетърпими. Аз също кърмя.
И аз кърмя,затова избягвам да пия лекарства.Но когато положението стане нетърпимо ,пия.При мен секрета се стича назад и чак като ме заболи гърло разбирам.Преди пиех СИНУТАБ и ми действаше добре, но вече няма внос.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
........предписа едни капки, които са смес от Ксилометазолин, Гентамицин и още нещо, .........

  Внимавай с тези капки! Не ги ползвай повече от 5-6 дни, носната лигавица привиква към Ксилометазолин-а. Аз така преди повече от 10год. заради грешно лекуван синузит си направих хипертрофия на лигавицата.

  За рецептата с кестените - НЕ бих рискувала!  Naughty Не заради болката, а заради подобен прием на суров кестен.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Кажи ми в каква дозировка го пиеш по време на хрема, и капеш ли в носа? 10х   bouquet

Загрявам за 1 минута 2 супени лъжици вода в МВ / по листовка май трябваше водата да е преварена/. Когато изстине, капя 2 капки цитросепт и от готовия разтвор си капя по 1-2 капки във всяка ноздра. Първият път е убийствено, но с всеки следващ положението се подобрява. Принципно сместта се изхвърля и за всеки прием се прави нова.

Блях, гадно изглежда, но щом действа.
Аз страдам от ужасни хреми, просто някаква трагедия. Следващият път, когато се разхремавя, ще пробвам директно с този метод. Дано ми помогне.

# 13
  • Мнения: 306
моя съпруг страда от синузит и всяка година му се обажда.сега също е болен,боли го глава smile3511,ходи на нагревки и май само това го оправя,рови непрекъснато,търси,чете,пробва какво ли не,но не се разминава без антибиотик.от няколко дена пробва нещо ново:смесва 1с.л черен пипер,1с.л брашно и 1с.л.мед-омесва питка и я слага на челото си и лежи така 15-20мин.прави го всеки ден,но от 3-4дена и незнам дали има ефект.чувства се сякаш по-добре,но ходи и на нагревки.та може да го пробвате,дано помогне newsm53

# 14
Предложение - намажи лицето с мед - там където са синусите. Наложи отгоре вестник и притисни нещо вълнено върху вестника - аз използвах плетено терличе. Постой така около 1 час.
При мен така секрета се втечни, потече към гърлото.
А преди това ме болеше дори костта пред ухото.

Но, внимавай, кожата изгаря, обели ми се 3пъти и я мажех обилно с крем после.

Общи условия

Активация на акаунт