Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте!

 Искам да попитам какъв е точно първия преглед при гинеколога след като сте видели двете чертички. Питам, защото сестра ми май е бременна (поне всички симптоми сочат това- двата теста, които си направи са положителни, гърдите, сънлива е...).
Утре ще ходим заедно на първия и преглед и тя страшно много се притеснява, защото ще и е за първи път.
Пишете точно какво прави лекарят? Зная, че се взимат кръв и урина, или?  newsm78

 Благодаря!   bouquet

# 1
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
На ехограф се установява плоден сак, кръв и урина не е задължително да се правят веднага.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 035
Ще й направят ехограф и ще установят гестационна седмица и преполагаем термин.Но ако сестра ти е бременна от по-малко от 7 седмици,по-добре да почака,защото ще е по-точно след седма седмица.

# 3
  • Мнения: 9 990
Не се взимат кръв и урина.Това се прави по-нататък.
На първият преглед се гледа/ обикновено с вагинален ехограф/ дали има плоден сак, дали е в матката, в зависимост от дните закъснение-дали има ембрионални зачатъци и т.н.Назначава се ден за повторен преглед-да се чуе има ли сърдечни тонове.След това се пускат и изследвания.В началото просто се установява наличие на плоден сак в матката, нищо повече.Успех!

# 4
  • Мнения: 10 982
Гледат те на ехограф, в малките седмици все още може и на вагинален, защото тогава с него по-лесно се долавя сърдечната дейност.
Кръв и урина по-нататък, като си избереш лекар, който да ти следи бременността.

# 5
  • Мнения: 1 288
гледа се на ехограф, вагинален беше при мен. установяват дали плодния сак е в матката, ще определят в коя седмица е бременна. евентуално ще назначат втори преглед за установяване на сърдечна дейност.
не е страшно. като обикновен гинекологичен преглед с ехограф.

# 6
  • Мнения: 1 101
Гледат те на ехограф, за да се установи в коя г.с. си и дали всичко е наред. Изследвания за кръв и урина се правят по-късно, поне така беше при мен.

# 7
  • Мнения: 1 353
Гледат те на ехограф, в малките седмици все още може и на вагинален, защото тогава с него по-лесно се долавя сърдечната дейност.
Кръв и урина по-нататък, като си избереш лекар, който да ти следи бременността.
Така е  Peace

# 8
  • Мнения: 32
Благодаря на всички за бързите отговори!  Hug

 Ще видим утре как ще мине. Аз съм по-любопитна и от нея, а тя направо не и се ходи от страх и СРАМ.  Embarassed
Де да бях аз на нейно място, но... по-нататък.

# 9
  • Мнения: 1 986
  Точно така е,както са написали по-горе момичетата PeaceСамо не мога да разбера какво срамно намира сестра ти в установяването на бременността newsm78

# 10
  • Мнения: 5 362
Ще я гледат само на видеозон.
Успех!

# 11
  • Мнения: 3 929
Пита ме за датата на последната менструация, гледа ме на ехограф и ми направиха картон.

# 12
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Гледаха ме на вагинален. Не съм правила кръвен тест.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 688
Гледат те на ехограф, за да се установи в коя г.с. си и дали всичко е наред. Изследвания за кръв и урина се правят по-късно, поне така беше при мен.
и при мен така

# 14
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Питат за датата на последната менструация, гледат на ехограф.
Задаваш въпроси и ти насрочват следваща консултация.
Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт