Към мамите на ходещите на училище

  • 917
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 029
здравейте,
догодина ни предстои да имаме вкъщи освен бебе и първокласничка:)
кога се подават молби за съответното училище? има ли лимит на децата? имат ли право да ме върнат?

мерси:)

# 1
  • България
  • Мнения: 429
Зависи в кое училище ще запишеш детето. Ние ходим в кварталното. Там имаше родителска среща за първокласници на 1.март. Имаше родителска среща средата на април. Дъщеря ми пожела да се яви на изпит по рисуване. Изпитите бяха май месец. За всяко училище е различно.Мисля, че до 30.06 набират първокласници. От опит мога да споделя,че най-важно за първи клас е госпожата.

Успех в избора

# 2
  • Мнения: 3 322
И ние сме в кварталното училище. През март отидох да видя откога ще записват оказа се началото на април- отидох в 9 часа и го записах 53-ти, оказа се че има 60 гарантирани места и се започнаха едни подписки и чудеса за още 2 паралелки бе мани, мани. Училището наистина е хубаво. Та мисълта ми е отиди навреме още от февруари март да си спокойна.

# 3
  • Мнения: 6 029
аз съм избрала училище... което не е в квартала, живея в дружба, знаещите за какво става въпрос там ще разберат защо не искам да е в квартала.
в младост ще бъде, в 125-то, въобще не знам какви са госпожите, явно трябва на място да отида да разбера.

# 4
  • Мнения: 6 029
ClanG, да и аз си мислех тогава някъде да отида, а и училището е добро, или поне такава репутация има и ще е блъскане голямо...

# 5
  • Мнения: 1 001
... аз съм избрала училище ... 125-то ...
Според списъка тук има една Мама в избраното училище  Laughing

# 6
  • Мнения: 2 700
Ако ще разпитвате за учителките (което подкрепям като идея), питайте родители и деца в 4-ти клас. Тези учителки, които сега водят 4-ти клас на есен ще поемат първолаците.
Що се отнася до записването, действително всяко училище е само за себе си. Така наречените "реномирани" училища правят ранни родителски срещи /април-май/, следват изпити и т.н. Ние също сме в кварталното, където записването ставаше през целия май с подаване на молба, без изпит.
Опитът ми дотук потвърждава, че поне за началния курс важна е учителката, а не училището.

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Уф, защо пък точно 125 то?
Аз не можах да го оценя и се радвам, че навреме го "напуснахме".


Значи до април - май си подаваш молбата. Но в това у-ще не можеш да си избереш класна. Просто където го разпределят ще ти е детето.
Наплив, хммммммм, не би могло да се каже... А за връщане - съвсем.

Понеже си бях подала молбата, а в последствие записах щерката в друго школо, някъде към 17-18.09 се обадиха в къщи да питат, какво става, защо я няма при тях?!
Така, че споко. Имаш още половин година за размисъл и действие. Peace
Цун и гуш и се пази  Hug

# 8
  • България
  • Мнения: 429
аз съм избрала училище... което не е в квартала, живея в дружба, знаещите за какво става въпрос там ще разберат защо не искам да е в квартала.
в младост ще бъде, в 125-то, въобще не знам какви са госпожите, явно трябва на място да отида да разбера.

Имам близка тя е в Дружба 1 и са в 108 училище  и е много доволна. Дъщерята е 4 клас едната другата първи. 

# 9
  • Мнения: 6 029
Уф, защо пък точно 125 то?
Аз не можах да го оценя и се радвам, че навреме го "напуснахме".


Значи до април - май си подаваш молбата. Но в това у-ще не можеш да си избереш класна. Просто където го разпределят ще ти е детето.
Наплив, хммммммм, не би могло да се каже... А за връщане - съвсем.

Понеже си бях подала молбата, а в последствие записах щерката в друго школо, някъде към 17-18.09 се обадиха в къщи да питат, какво става, защо я няма при тях?!
Така, че споко. Имаш още половин година за размисъл и действие. Peace
Цун и гуш и се пази  Hug

ами... щот го похвалиха...
и щото е близо до най-близката ми приятелка и може да вземе Теди, ако се наложи.
и щото ще ходи с едно момченце, което познава, а това смятам че е важно...
куп неща:)

# 10
  • Мнения: 6 029
Имам близка тя е в Дружба 1 и са в 108 училище  и е много доволна. Дъщерята е 4 клас едната другата първи. 

много мангали в нашия квартал бе:( контингета е отврат:(

Общи условия

Активация на акаунт