Може ли някой да ми отговори?

  • 1 084
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!Имам следния проблем: От 2 години правим опити за забременяване. След първата година ми направиха 6 инсеминации и след това инвитро - неуспешно. Според лекаря ми единствено посткоиталния ми тест не беше добър, в следствие на което ми предписа инсеминациите и инвитрото. Не съм правила обаче тест за спермоанти тела и генетични и иммунологични тестове. До колкото зам с инсеминация и инвитрото проблема с антителата отпада. Но не мога да разбера генетичните тестове и имунологичните. По какво мога да предположа, че имам такъв проблем. И ако го има, то те предизвикват спонтанни аборти ли? Как разбирате, че имате имунологичен или генетичен проблем? Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 880
Генетичните и имунологичните проблеми действителни предизвикват спонтанни аборти. Как се разбира, че ги имаш? Ами никак май. Отиди и ги направи, най-добре в Плевен при доц. Конова http://repro.immunelab.info/index.php?l=3.25

За пореден път се изумявам как някои лекари "предписват" инсеминации и инвитро, без да са направени всички изследвания  Shocked Най-малкото един тест за антофосфолипидни антитела да ти бяха пуснали.

# 2
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Генетичен - значи при мен се говори че евнтуално имам генетичен - лошо захранване на плацентаат се получава от това и при мен се размина, но има момичета, при които в късен етап бременстта завършва фатално. Но не съм правил изследване защото беше излишно тъй като износих и тази бременост, а нямам намерение за повече - но ако реша един ден - ще правя изследване генетично щото тогаа се прави предварително лечение - преди да е станало късно за бебето.

# 3
  • Мнения: 7 716
Генетичното изследване означава казано с прости думи дали ти си жена и съпругът ти мъж. Едва ли обаче има проблем.
Имунологични изследвания можеш да си направиш, но според мен са модни, но не чак толкова оправдани. Но нищо не пречи да ги направиш.

# 4
  • Мнения: 856
Генетичното изследване означава казано с прости думи дали ти си жена и съпругът ти мъж.
Генетичните изследвания нямат за цел да определят пола на родителите, а да установят дали имат генетични изменения, които са причина за загуба на плода на различен етап от бремеността.

# 5
Много Ви благодаря зя отговорите! Най-вероятно ще ги направя за мое успокоение, че и това не е. newsm78.Явно просто трябва да почакаме, знам ли?

# 6
  • София
  • Мнения: 6 360
Генетичното изследване означава казано с прости думи дали ти си жена и съпругът ти мъж.
Генетичните изследвания нямат за цел да определят пола на родителите, а да установят дали имат генетични изменения, които са причина за загуба на плода на различен етап от бремеността.

ами не е баш така. ГЕНЕТИЧНИТЕ изследвания, които се правят у нас рутинно, представляват точно изследване на половите хромозоми - именно дали си мъж или жена. има и изследване за едни антигени, водещи до проблеми със съсирването, но те далеч не дават отговор за всички причини, още повече пък на различните етапи от бременността.
правила съм

# 7
  • Мнения: 461
Може да има проблеми и с другите хромозоми- наистина ли изследват само половите? newsm78 То вярно, че такива проблеми се срещат много рядко, но така пък защо въобще правят генетични.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Може да има проблеми и с другите хромозоми- наистина ли изследват само половите? newsm78 То вярно, че такива проблеми се срещат много рядко, но така пък защо въобще правят генетични.


ами да, това правят. иначе, при амниоцентеза се прави изследване на плода за повечето от най-срешаните хромозомни аномалии.

# 9
  • Мнения: 856
Може да има проблеми и с другите хромозоми- наистина ли изследват само половите? newsm78 То вярно, че такива проблеми се срещат много рядко, но така пък защо въобще правят генетични.


ами да, това правят. иначе, при амниоцентеза се прави изследване на плода за повечето от най-срешаните хромозомни аномалии.
Ще се опитам да обясня защо това  не е вярно и ще започна малко отдалече.
Всеки човек има 23 двойки хромозоми. От тях само една двойка са полови (XX или XY). Детето унаследява белези, които са определена комбинация от хромозомите на двамата родители, не само от половите им хромозоми. Генетичните изследвания вклюват анализ на всички хромозими (брой, големина и форма).
Nat, прочетох че вие имате проблем с хромозома 11, ако не бъркам. Това не е полова хромозома, така че не сте изследвани само за тях, а и няма смисъл да е така. Детето не унаследява генетичния материал само на половите хромозоми на родителите. Генетини изменения може да има във всяка една от останалите хромозоми за съжаление.

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Генетичното изследване означава казано с прости думи дали ти си жена и съпругът ти мъж.
Генетичните изследвания нямат за цел да определят пола на родителите, а да установят дали имат генетични изменения, които са причина за загуба на плода на различен етап от бремеността.

ами не е баш така. ГЕНЕТИЧНИТЕ изследвания, които се правят у нас рутинно, представляват точно изследване на половите хромозоми - именно дали си мъж или жена. има и изследване за едни антигени, водещи до проблеми със съсирването, но те далеч не дават отговор за всички причини, още повече пък на различните етапи от бременността.
правила съм


ДА но тези изслеудвания дават МНОГО важни отговори понякога - лежах в МД с жеина имаща точно моите оплаквания от първата бременост - лошо захранване на плацентата и високо кръвно. Е тя загуби бебето в 6-ти месец. Д-рите казаха, че ако беше направила генетичните изследвания преди това - те сочеха някакво отклонение - и тогава се почва ранно лечение и евентуално /не задължително, но евентуално/ бебето щеше да оцелее.
Затова генетичните изследвания ОСОБЕНО при повтарящи се спонтанни аборти или късни аборти / в голяма седмица/ - за мен са задължителни.

Аз имах късмет зда успея да износя и двет бебета, но това цза мен си беше късмет. А и при такива проблеми като моите - ако нямаш добър следящ гинеколог и не знаеш за тези проблеми - може дори в края да стане фатално.

Затова според мен генетичните може да не са доразвити, може да няма еднно мнение дали и как да се лекува даден генетичен проблем - но по-добре да знаеш с какво си имаш работа, отколкото да не направиш такова изследване и после да страдаш поради факта.

# 11
  • Мнения: 461
Преди да ни направят генетичните изследвания нямах идея какво представляват и как се правят. Сега знам маалко повече... Правиха ни ги чрез кръвни изследвания, нарочно не казвам "правят се чрез ..."- може и да има и други варианти- не знам, не съм специалист. Резултата от моите изследвания е 46 ХХ , брой и структура б.о. жена. Добре, съгласих се, установиха, че съм жена. Само че при мъжа ми пише за съжаление и някои други неща, не само че е мъж. Нашите изследвания ги правиха тук, където живеем. Не знам само какво се разбира под рутинни генетични изследвания в Бг, нямам наблюдения. Затова се учудих, че изследват само половите хромозоми- сиреч X и Y. Но тъй като през 2-те седмици, откакто чета и се интересувам от темата, научих за още поне 2 случая на хромозомни аномалии, установени с изследвания в бг, то си мисля, че и там, както и тук се изследват броя и структурата на хромозомите, за да се установи, дали няма аномалии (мутации). Доколкото аз разбрах, освен да се установят, друго не може да се прави. В някакви статистики прочетох, че 2-4% от случаите на стерилитет се дължат на генетични проблеми и тъй като не са точно евтини се правят най-накрая, след като са изключени общо взето всички други възможности и не е установена причина.

# 12
За генетичните изследвания разбрах, че в случай, че не са добри не се лекуват. А за имунологичните? Те лекуват ли се? И възможно ли е да не забременявам изобщо /не съм имала спонтанни аборти/, ако това ми е проблема?

# 13
  • Мнения: 7 716
Имунологичните проблеми се преодоляват с подходящо лечение преди зачеването и по време на бременността.

# 14
  • Мнения: 216
ако имаш възможност направи си тестовете(по-скоро само имунологичните) - виж резултатите, успокои се и успех в зачеването; според мен най-важното е твоят комфорт; така,че по-спокойно Peace

Общи условия

Активация на акаунт