С какви очи е детето ви и кога се оформиха окончателно?

  • 3 281
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 596
Мами, предлагам да напишем с какъв цвят очи е детето ни и кога точно се оформи цвета им. На моето Бисерче очите са му кафеви. Очертаха се такива във 3-тия месец, когато започнах да му давам сокове, а не само на кърма.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Като се роди бяха сиви, след това започнаха да позеленяват...на 7-8 месечна възраст бяха маслено зелени...ах, колко бях щастлива!...постепенно после започнаха да пъстреят и сега са кафяви, светлокафяви като на баща и. Брат и е с тъмнокафяви като моите... А зеленооки имаме доста и от двете страни, ама не би!:-(

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Не бъркай в раната ми! Малката с такива прекрасни тъмно-сини очи се роди! Татито е синеок. Ама взеха че станаха кафяви, язък! Ама тя, акушерката е виновна, орисница! Вика: леле, какви сини очи, твойте не са, на таткото ли са сини?!

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Прекрасни, разкошни, фантастични кафеви очи има моето момченце! Grinning

# 4
  • Мнения: 3 200
И ние сме със сини очета сега, какви ли ще станат после? Таткото е със зелени, аз с пъстри, биещи на кафяво.  Много ми се иска да са й зелени или да й останат синички.

# 5
  • Мнения: 444
Първото от децата се роди със сини очи и някъде след четвъртата година се промениха на зелени.Всички останали се родиха с кафяви- от много светли до почти черни и с такива са и до днес.Много ми се искаше поне последното бебе да има светли очи като мен, но всеки е най-красив с естествения цвят на очите си, така че не съжалявам.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Мойта буба се роди с лилави очи, до към 3г бяха сини като на баща й, сега са малко по-тъмно зелени от моите Wink

# 7
  • Мнения: 288
И двамата са с кафяви очи.

# 8
  • Мнения: 4 358
Оги се роди с тъмно сини очи, после станаха тъмно сиви и постепенно започнаха да изсветляват към зелено.
Предполагам, че ще станат като на баща му - зелени, с кафяво пръстенче около зеницата.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Arrow Щерката се роди с очи като трънки(черни). И сега е с такива - някой от родата й викат очи маслинки Simple Smile.
 Arrow Синът беше с някакви сиво-сини-воднисти  Imp , ама добре че бързо "поеха"  Grinning към правилният цвят и сега са кафяви, като на 2-мата му създатели  Laughing

# 10
  • Мнения: 1 533
Бащата на големите ми деца е със зелени очи, но те и двамата са с черни маслини -много тъмно кафеви. Всичките ми надежди да се променят към друга гама бяха напразни.

За малкото ми изтърсаче надежди нямах, защото и аз и баща й сме с най-обикновени кафеви очи. То пък взе, че се пръкна с разкошни морско сини очета като бадемчета

  Grinning

Сега от двете страни баби и дядовци се надцакват, на коя точно прабаба е взела синьото от очите, на мен обаче изобщо не ми дреме на коя, радвам се че имам едно и със сини Grinning

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Дъщеря ми се роди с кафяви очи и такива си и останаха.
И понеже сме хванали темата за цвета на очите искам да ви попитам според вас има ли нещо вярно в схващането, че хората с пъстри или светли очи имат повече проблеми със зрението Confused:

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз съм зеленоока, таткото е синеок.
Дъщеря ни се роди със сини очи, направо виолетови. Такива си останаха и досега (6,5 години)- може да ни разгледате албумчето.
Малкият и той се роди със сини очи, все още са такива. Не знам дали ще се променят.

# 13
  • София
  • Мнения: 39 718
Цитат на: Valeria
има ли нещо вярно в схващането, че хората с пъстри или светли очи имат повече проблеми със зрението Confused:

за повече проблеми със зрението не мисля. Повечето зравословни проблеми са по наследство. Майка ми е с абсолютно същите очни проблеми като моите, тя с кафяви, а аз със зелени очи. Баща ми е с зелени, баба ми - сини, не съм чувала да имат проблеми (поне доколкото си спомням).
Чувала съм друго, че светлите очи се "осветявали" повече.
Аз например ако се кача на Витоша се връщам като оксиженист, а зима на планина - без слънчеви очила в никакъв случай Wink

# 14
  • Мнения: 1 187
Роди се със тъмно сини, а сега е с големи кафяви очички.

Общи условия

Активация на акаунт