За специални деца - специализирани услуги

  • 823
  • 6
  •   1
Отговори
Здравейте всички тук!

Днес се регистрирах, съвсем нова съм тук:) Добре съм дошла, добре съм ви заварила. Този сайт се оказа много интересен и активен, благодарение на мамите, браво на вас! Дълго ще има да чета, докато добия по-ясна представа за темите, разисквани тук.

Прочетох някои постинги и това ме накара да се регистрирам и да поставя на вниманието ви една идея. Може този форум да се окаже точното място да я представя.

Предварително се извинявам, че постингът ми ще се окаже въздълъг, но май няма как да го избегна.

Нека първо ви се представя с няколко думи. От София съм, от години работя в неправителствения сектор, по проекти предимно със социална насоченост, в частност деца с увреждания – права, застъпничество, законодателни промени. В момента работя по едно предпроектно проучване за идентифициране на нуждата и желанието да се ползват домашни хосписни услуги, специализирани за деца.

Оказа се, че в България няма такъв вид услуги, за разлика от други страни, с доста богат опит в тази област. За съжаление двете специализирани детски болници за активно лечение не се оказаха склонни активно да ни съдействат в разпространението на една анкета, насочена към родителите на деца в терминално състояние и/или тежки хронични заболявания. Затова ще я публикувам тук, с надеждата, че ще я прочетете, попълните и ако се окаже, че попадате в групата на тези семейства и бихте се ползвали от такива услуги – да ми го съобщите на лична бележка или на ICQ.

Нека сега публикувам целият текст на анкетата, а ако възникнат допълнителни въпроси, ще ги разискваме после..

А Н К Е Т А

В рамките на проучване за съществуването на интерес към палиативни грижи от тип домашни хосписни услуги провеждаме тази анкета сред семействата на деца в терминално състояние и/или тежки хронични заболявания.
Като най-благоприятни за болните деца, нуждаещи се от палиативни грижи, са признати домашните хосписни услуги. Така децата са в домовете си, подкрепяни и обкръжени от обичта на близките и семейството си и наред с това могат да получават професионална и човешка помощ от страна на екипа на хосписа.
В условията на домашен хоспис за нуждаещите се деца ще се грижи екип от мединински сестри, социален работник, психолог, доброволци, а също и духовно лице при нужда.
В хода на работата за всяко дете и неговото семейство ще се разработва индивидуален план за палиативни грижи, който ще включва протоколи за обезболяване (където е нужно), карта за мединицско и социално-психологическо наблюдение на динамиката на болестта и състоянието на детето и цялото семейство.
За да организираме и предложим такива услуги ние се нуждаем от Вашата помощ. Отделете пет минути за попълването на анкетата. Така ще получим обратна връзка от Вас за готовността Ви да ползвате такъв нов тип за страната ни услуги, а и ще добием по-голяма яснота за конкретните Ви нужди при сформирането на екип и видовете услуги, които да получавате

Моля, отбележете избраният от Вас отговор.


1.   Смятате ли, че имате нужда от допълнителна професионална подкрепа в грижите за детето си в домашни условия? 

              да     не   

2.   Ползвали ли сте досега услугите на съществуващи стационарни хосписи за възрастни, които предлагат грижа и за деца?

              да     не   

3.   Ако имаше организация, която да предлага домашни услуги специално за деца, включващи медицинска сестра, психолог, социален работник, духовно лице бихте ли се ползвали от тези услуги?

              да     не   

4.   Помислете и изредете конкретните си нужди извън медицинските грижи за детето Ви в домашни условия:
- .................................................................................................
- .................................................................................................
- .................................................................................................
- .................................................................................................
- .................................................................................................

5.   Бихте ли желали консултации със специалисти от чужбина при възможност?
 
             да     не   

6.   Бихте ли желали да участвате в организирани беседи, конференции, лекции? Ако имате идеи на какви теми, изредете ги, моля.
- .................................................................................................
- .................................................................................................
- .................................................................................................
- .................................................................................................
- .................................................................................................

7.   Бихте ли желали да получавате практическа информация относно:
-   възможностите за допълнителни грижи за децата Ви;
-   правата Ви;
-   въпроси, свързани възможностите за образованието,
      заниманията и забавленията на децата Ви;
-  развитието на домашните хосписни грижи за деца в страните с
      дългогодишни традиции в тази област.

8.   Бихте ли проявили интерес към специализирано издание за семейства с деца в терминално състояние и/или тежки хронични заболявания?
   
              да    не   

9.   Поддържате ли контакти с други семейства в сходно състояние и/или родителски организации?

              да    не


     
Благодарим Ви за отделеното време! 

...
Повтарям молбата си – при проявен интерес пускайте лични съобщения. А иначе в темата можем да обсъждаме разни допълнително възникнали въпроси.
Надявам се да сме си взаимно полезни.

Хайде, засега толкова, че и без друго става дълго. Simple Smile

P.S. Само едно уточнение, да не пропусна – засега тези услуги ще се предоставят в София и Софийска област, ако има интерес.

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Ще се включа в анкетата, но има едно уточнение - тъй като нямате достатъчен брой съобщения, нямате право на натрупване на повече от 1(мисля) лично съобщение. По-добре ще е да се отговори на мейл. Може ли да го направите видим в профила си.

# 2
  • Мнения: 2 242
Otrajenie, сигурно много хора от този форум ще се включат в анкетата. Но може би най-подходящо, както казва Любознателна би било да публикуваш мейл адрес. Не можеш да получаваш (все още) много лични съобщения а не всеки ползва кю.
Ще чакаме.

# 3
Здравейте, Любознателна и Садман:)

Току що направих специален мейл за желаещите да се включат в анкетата. Прави сте, че вероятно това би било най-добрата връзка. Мейлът е za_foruma@abv.bg. Който желае да се свърже с мен нека ползва този мейл, форума, ICQ - все ще се намерим.

Усмихнат и спорен ден на всички пожелавам:)

# 4
  • Мнения: 3 504
Аз вече се възползвах от мейла, включих се в анкетата. Peace

# 5
  • Мнения: 1 193
Пожелавам успех на начинанието

# 6
Благодаря, бебоче:)

Искрено се надявам начинанието ни да успее, както се надявам и интересът на участниците във форума към анкетата и изобщо към предлаганите идеи да нараства. Очаквам нови предложения, уточнения и мнения.

Усмихнат и според ден пожелавам:)

Общи условия

Активация на акаунт