Имахте ли проблеми с отбиването?

  • 442
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
Дойде и моето време да отбивам - малкият вече е на година и седем и е редно да стане това. Емоционалната страна на въпроса я оставям настрана - много ми е мъчно и тежко, може би повече отколкото на детенцето. Интересува ме фактите около спирането на кърмата. Пих 2 хапчета парлодел, обаче при мен се появиха всички описани странични ефекти и реших да ги спра. Всъщност отбивам от петък, като до неделя малкият беше на село при другите баба и дядо да не ме вижда. Аз почнах хапчетата от събота сутринта, тъй като гърдите ми станаха на буци, въпреки лекото изцеждане, пиенето на Лецитин и вит. В6. Днес не съм пила нищо и засега пу-пу съм по-добре. Малкият обаче не е забравил и само ме дърпа, чудя се как да му се крия. Най-кошмарно е вечер и през нощта - люлеем се, приказки и т.н. Как беше при вас?

# 1
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
то си е до човек де, ама аз също мислех че ще ми е много мъчно, но не усетих впоследствие някаква тъга, просто вече спряхме да се кърмим. моя кърмачески стаж е по-малък - 11м.
когато вече беше останала само на нощното кърмене имах и шише с айрян и като се събуди първо давах айрянчето и после ако настоява слагах на гърдата, така и лактацията ми намаля постепенно. това продължи около 2 - 3 седмици, от една вечер вече реших - няма цоки, повече не я слагах на гърда, стана лесно, нямаше рев, но вече беше много свикнала с шишето, вечер я приспивах с 210Ам, първо  нестле, сега купувам Милумил. И така си караме и сега, вечер си търси киселото мляко, а заспива с АМ.

# 2
  • Мнения: 1 722
Ей тва ми е големия проблем - дребо изобщо не е пил от шише. Освен това аз спрях отведнъж - както си го кърмех на поискване и един ден просто го отделих от мен и си казах - стига! Просто вече е доста голям и не можах да му разреждам кърменията.

# 3
  • Мнения: 1 722
Освен това не е приемал друго мляко - освен десертите от МК и понякога млечна попара ... та сега не знам как да му давам мляко.

# 4
  • Мнения: 27 524
Ей тва ми е големия проблем - дребо изобщо не е пил от шише. Освен това аз спрях отведнъж - както си го кърмех на поискване и един ден просто го отделих от мен и си казах - стига! Просто вече е доста голям и не можах да му разреждам кърменията.

Не бива да се отбива от раз, още повече голямо дете, което разбира. Това е травма за него. Като си имала куража и желанието да кърмиш толкова дълго, сега трябва да постискаш още малко зъби и да го отбиеш постепенно. И за теб е добре (физиологически), и за дребчо. Успех  Hug

Вода нали пие от шише? По същия начин се дава и млякото. На тази възраст може да заместиш млякото с млечни хранения, докато свикне с новото положение и шишето. Давай му млечни каши, мляко с бисквити, грис с мляко и т.н.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Мони също никога не е пиела от шише, а АМ изобщо не искаше. Аз започнах да й давам вечер преди лягане млечна каша или кисело мляко с бисквита, но с лъжица. Къпем я, слагам я на стола, изяжда си всичко и я слагам да спи. Не сме имали проблеми с отбиването, но тя беше по-малка, на 9 месеца.
Моят съвет е щом не иска шише, давай му с лъжичка кисело мляко, или каши.

# 6
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз мисля като Блонди. Такова рязко отбиване при голямо кърмаче е изключително травмиращо, а и на теб ще ти създава много физически проблеми. Стисни зъби и продължи да го кърмиш, като постепенно разреждаш кърменията.
Един въпрос - Анита, щом си решила че година и половина е психологическата ти граница защо не започна по-отрано да се подготвяш за това и сега да бяхте останали само на вечерно или сутрешно кърмене? Щеше да ти бъде изключително лесно, казвам го от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт