второ дете - за или против

  • 4 598
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
мили  мами,
какво мислите по въпроса?
имам ве4е голямо мом4е на 5г. и много се колебая за второ
моля за мнението на мами с едно , две и пове4е деца

# 1
  • Мнения: 1 455
Какво по хубаво.Не разбирам,защо се чудиш?

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
frankie, ама ще последваш ли акъла от форума?  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 1 835
За, естествено! Ама че въпрос! Grinning Но само ти можеш да вземеш това решение, не ние.

# 4
  • Мнения: 7 474
Няма За и Против. За всеки отговора е различен и зависи от много обстоятелства. Тук всички ще ти кажат ЗА, но те няма да ти гледат детето, само ти си знаеш живота. Но по принцип е хубаво. PeaceУспех в решението. Peace

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За! За! За!  Peace

# 6
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
frankie, ама ще последваш ли акъла от форума?  Rolling Eyes
.
newsm10 newsm10

Аз съм с две и не съжалявам!

# 7
# 8
  • Мнения: 2 577

Разбира се, че  ЗА

# 9
  • Мнения: 41
да, наистина пове4ето са за. А има ли някой против

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 14 037
Колкото повече, толкова по добре  Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 5 499
С вече родени две няма накъде да вървя за съм.
да, наистина пове4ето са за. А има ли някой против
Тук във форума много рядко съм срещала някой дето да иска да остане с едно дете.
По-трудно е с две, но е по-весело.

# 12
  • Мнения: 397
Ами аз съм с едно дете и винаги съм искала "живот и здраве" да имам две,
/тъй като аз самата нямам братя и сестри, а би ми се искало да имам.../  Sad
Но засега като че ли още не съм готова - иска ми се и малкия още малко да поотрасне... Wink

# 13
  • Мнения: 844
За, разбира се! Гласувам с две ръце!

# 14
  • Мнения: 967
Ами аз дълго време бях против! Ще си кажа и причините.

Първо следвах в чужбина 8 години! Докато учех, трябваше и да работя! Когато се роди дъщеря ми ни беше много трудно, никой който да ти помогне, при цени на детегледачките от 6 евро на час, едно кино ни излизаше 50 евро (4 часа детегледачка и 2 билета  Money). Дори елементарните неща бяха чудовищно недостижими. Пък и всичките пари за детегледачка давах, за да отида на някое упражнение! Гледах бебето през деня, през нощта учех!

След завършването имах трудности да намеря работа, навсякъде питаха, какво ще правя, ако детето се разболее. На запад са много по-нетолерантни към майки с деца! Практически за 5 години работа на 3 места нямах нито една колежка с 2 деца. Практически е почти невъзможно да си намериш работа с 2 деца.

Второто ми съображение бяха парите за образование. Ако за едно дете горе-долу успееш да отделиш пари за частно училище (а ние сме фенове), то за 2 си е направо постижение. И така аз не исках второ дете!

Ама знаете ли, то някой път не пита! Сега дъщеря ми март ще стане на 10 и ние чакаме второто си дете също март  Mr. Green.
Като вече е на път толкова му се радваме, че се чудя защо съм се колебала толкова време!

И сега съм вече заааааааааа!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт