Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте!

Както може би повечето от Вас знаят, аз съм осиновена. Аз съм от онези "щастливо осиновени деца", които въпреки всичко искат да стигнат до края на “истината”. Направих собствено проучване и разбрах почти всичко за нея и за нейното семейство (адрес, телефон, имена, ЕГН-та, имам дори и нейна снимка), но…..  Искам да го направя по възможно най-деликатния начин, за да съм сигурна, че няма да объркам и без това объркания и живот. Искам да и дам правото на избор. Тя трябва да реши дали иска да се срещне с мен или не. Не искам да рискувам по никакъв начин тази история да се разчуе без нейното знание и съгласие. Не искам да се афиширам. Нямам никакви претенции към нея.


Все пак, ТЯ е моя майка!!

Поздрави,

Радмила

# 1
  • Мнения: 3 715
А защо не й напишеш писмо и в него да й предоставиш правото тя да реши дали иска да се срещне с теб или не. 

# 2
radmila77, възползвай се от съветите и от опита на специалистите в Българска асоциация осиновени и осиновители/БАОО/ - може би ще ти помогнат най-добре.

# 3
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
И аз бих те посъветвала това,да се допиташ до БАОО!Но можеш да и напишеш писмо,кратичко и ясно -коя си,как живееш сега/семейно положение и къде/,защо я търсиш и какво целиш,да впишеш телефонният си номер и да я помолиш,ако реши да ти се обади...да оставиш нещата в нейни ръце!Прати го препоръчано,за да може лично тя да го получи и прочете сама!Успех в начинанието,пиши после как са се развили нещата newsm10

# 4
  • Мнения: 2 123
Ох, миличка, сигурно ти е много трудно!
Няма да ти направя решението по-лесно с това, което ще напиша, но все пак....
Първо си реши дали можеш да й дадеш право на избор дали да се срещне с теб. За това се иска много сила, според мен не всеки е способен на такова нещо. Помисли много добре дали ще можеш да преглътнеш евентуален отказ от нейна страна да се видите... И как ще живееш нататък с това. Аз лично не съм убедена за себе си дали съм способна на подобно нещо.
Вариантът с писмо за мен е най-удачен, но да си дадеш телефонния номер и да чакаш тя да ти звънне - това може да се превърне в най-големия ти кошмар, а телефона в най-големия ти враг! Най-добрия вариант за мен е да и определиш среща - в толкова и толкова часа, на еди кое си място, ще Ви чакам примерно 1 час. Ако дойдете, ще се радвам много, ако не, ще считам, че не искате да се видите с мен.
Според мен задължително напиши, че си щастлива, че обичаш семейството си, че не искаш нищо, че няма да нарушиш живота й, просто искаш най-нормалното нещо за всеки един човек - да познава жената, която го е родила.
Според мен имаш и пълното право да не й даваш този избор, а да я поставиш пред свършен факт - просто караш направо - пресрещаш я, спираш и казваш.

Не знам аз какво бих направила..... много труден избор ти предстои - желая ти успех

# 5
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Мисля, че писво в което да й назначиш среща е най-добрия вариант.
Първо - не си оставяй всички координати - тя може да е добър човек, но хората около нея - не знаеш какви са.
Второ - уговори й среща, но й кажи, че ако не се появи, ще я потърсиш - за да си убедена, че не е била възпрепятствана от нещо - и в този телефонен разговор тя може да ти откаже. т.е. даваш й време да те види евентуално отдалече на мястото за среща и после ако тогава не се осмели - и даваш шанс по телефона да си поговорите.
Задължително й пиши, че можеш още сега да я видиш, но те спира правот й на избор и желанието да запазиш нещата в тайна - ако и тя го иска.
Пиши, че си много добре и причината да искаш да се запознаеш с нея е просто интерес - че ти си имаш дом и семейство - т.е. не я застрашаваш с никакви ищаци
Успех стискам ти палци

# 6
  • Мнения: 3 164
и аз мисля , че е редно да й пишеш препоръчано писмо, но да си по-пестелива относно твои координати.все пак това е писмо и неможеш да бъдеш 100% сигурна къде ще попадне Wink
Но аз друго си мисля.......А после, след срещата ви дали Ти ще си същата??
Успех Peace

# 7
  • Мнения: 677
А защо не й напишеш писмо и в него да й предоставиш правото тя да реши дали иска да се срещне с теб или не. 
Поздрави за решението ти radmilla,радвам се че си тръгнала по този път и ти пожелавам много радост и топлина.Аз така постъпих.Написах накратко  в писмо данни за мен ,родителите ми семейството ми и си дадох телефона(мобилен).
Точно когато реших,че никои не иска да има общо с мен ми се обадиха по мобилният.ПО-добре дай мобилен за да не се притесни и БМ и твоите у дома,ако попаднат един на друг.За среща не мисля че е удачно да определяш без да сте се чули,ами ако в определеното от тебе време тя наистина няма как да дойде,после какво ще си мислите и двете и така разбити сърца без да сте се разбрали.
Напиши препоръчано писмо и то две изпрати за всеки случай,аз така постъпих.
Господ да те напътства и помага.
Успех и ти желая щастие след това като моето.

# 8
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
radmila77 има ли развитие твоята история Thinking

# 9
  • Мнения: 53
Здравейте Майчици,

Благодаря за подкрепата на всички.
Аз обаче, още не съм решила точно как да го направя и все още обмислям всичко казано ми от вас. Не искам да прибързвам.... Зная, че това е много сериозна крачка, чиито изход ми се ще до колкото е възможно да бъде положителен и с възможно най-малко лоши последици за всички участници в моя латиносериал.

Ще ви държа в течение, ако предприема нещо.

Благодаря на всички.

Поздрави,
Радмила

# 10
  • Мнения: 677
Мила radmila,
както и да го мислиш и обмислиш винаги ще имаш нещо неочаквано за теб.Друг го подрежда с точност,ние само се ориентираме в пътя си,т.е. той да е правилният.
Вземи решението как  да го направиш и да е по-скоро,защото това терзае твоята душа.Аз също имах съмнения кое как ще е и какво ще си говорим,но то си тръгнаха нещата така както е нормално.Днес пак ми бе на гости едната сестра,а с другата се чуваме много често и имам чувството сякаш винаги е било така.
Бъди здрава,силна и търпелива в начинанието.
Успех.АЗ СЪМ С ТЕБ.БЕЗ СТРАХ.

# 11
  • Мнения: 1 615
Нямам личен опит, но ми се струва логично детето да потърси БМ, ако иска. Тя може да копнее от все сърце, но няма право да се "втурва" в живота на изоставеното от нея дете, защото то може да не знае, че е осиновено, или да не иска да я вижда. Не може просто с лека ръка да обърка нечий живот, ако "потърпевшият" се окаже неподготвен за това. Докато ти можеш да я изненадаш (повече или по-малко, приятно или не дотам), но няма да я свариш неподготвена. ТЯ няма как да знае ти знаеш ли за нея, но ти си сигурна, че тя знае за теб. Така че, не се терзай! Просто я потърси! Кураж, мила! И ни разкажи, аз поне ще следя темата...

Общи условия

Активация на акаунт