вредно ли е??

  • 1 715
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте мами,да ви питам едно въпросче- вредно лие ако бебо /4,5 м/спи само по корем?по точно аз го поставям так,все още не може сам да се обръща,и само така заспива.Пробвах да го издебна когато е заспал да го сложа на страничка или по гръб но се събужда.Знам 4е децата сами си знаят как им е удобно ,но постоянно да е по корем не е ли проблем? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 455
Ами така казват някои доктори,защото му е притиснато сърчицето,обаче аз моите деца колкото и да ги обръщах пак си заспиваха по корем.

# 2
  • Мнения: 1 353
Илина от 5 месеца спи само Peace така-по гръб не иска newsm78

# 3
  • Мнения: 153
ох gery това ме притесни ,не го знаех.моята педи само ми каза че така спали европейските бебета/каквото и да значи това newsm78

# 4
  • Мнения: 140
моята педи само ми каза че така спали европейските бебета/каквото и да значи това newsm78
Да,спят по корем защото казват че така бебетата нямат колики или поне така се намаляват доста.Каза ми го една приятелка,която е живяла в Германия.Детето и вече е голямо(18-19г) и продължава да спи по корем.Нищо му няма

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не съм лекар и не мога да кажа дали е вредно. Но децата ми откакто се обръщт все по коремче си спят и щом така им е удобно защо да трябва да ги обръщаме.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 149
Причината да не се слагат да спят по корем бебетата, които не могат да се обръщат сами е повишения риск от Синдром на внезапната бебешка смърт.

моята педи само ми каза че така спали европейските бебета/каквото и да значи това newsm78
Да,спят по корем защото казват че така бебетата нямат колики или поне така се намаляват доста.Каза ми го една приятелка,която е живяла в Германия.Детето и вече е голямо(18-19г) и продължава да спи по корем.Нищо му няма

Европейските бебета са спали така. Това вече е отречено. Според статистиките след прекратяването на тази практика случаите на СВБС са намалели с 50%.

# 7
  • Мнения: 4 399
Не е вредно, в смисъл не нанася трайна вреда. Но е наблюдавано че при бебета спали по корем синдрома на внезапната детска смърт се появява значително по-често. Смята се че спането предпоставка за задушаване.

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 23:25 от Vjara

# 8
  • Мнения: 1 455
Не е вредно, в смисъл не нанася трайна вреда. Но е наблюдавано че при бебета спали по корем синдрома на спонтанната детска смърт се появява значително по-често. Смята се че спането предпоставка за задушаване.
  И аз това знам,но не исках да те плаша! Wink

# 9
  • Мнения: 5 468
Не е вредно, в смисъл не нанася трайна вреда. Но е наблюдавано че при бебета спали по корем синдрома на спонтанната детска смърт се появява значително по-често. Смята се че спането предпоставка за задушаване.
  И аз това знам,но не исках да те плаша! Wink
То по-добре да знае истината, отколкото да й щадиш уплахите:).
Аз не го знаех това. Моето дете като започна само да се обръща към 6-7 месец ли беше newsm78 и заспиваше си и след малко само се обръщаше по корем..., така обичаше да спи.

# 10
  • Мнения: 3 478
Предполагам се казва, че така спят европейсите бебета, защото тук масово се препоръчва да спят само  по гръб. Втълпява се непрекъснато, поради посочените от момичетата причини за ССДС. Моята мома от скоро взе да се обръща по корем, не ще вече по гръб и това е. Пробвах и аз да я обръщам обаче се събужда и циври. В началото много ме беше страх, но вече посвикнах.

# 11
  • Мнения: 4 399
Предполагам се казва, че така спят европейсите бебета, защото тук масово се препоръчва да спят само  по гръб. Втълпява се непрекъснато, поради посочените от момичетата причини за ССДС. Моята мома от скоро взе да се обръща по корем, не ще вече по гръб и това е. Пробвах и аз да я обръщам обаче се събужда и циври. В началото много ме беше страх, но вече посвикнах.

Напротив 'европейските бебета' спят вече само по гръб. Води се изключително сериозна и активна кампания в това отношение, дори в мебелните магазини има брушури и плакати. А с информация и препоръки те засипват още по време на бременността.

# 12
  • Мнения: 818
Така е,тук(UK) ми казаха да я слагам по гръб,аз само и местех главичката наляво и надясно.Като почна обаче сама да се обръща си спеше само по корем.

# 13
  • Мнения: 650
ако няма сериозна медицинска причина, детето до една година трябва да е по гръб. Ако прочетеш причините и за SID сама ще го слагаш на гръб. Това е много сериозно и тук много държат да се знае
"Sudden infant death syndrome (SIDS) is any sudden and unexplained death of an apparently healthy infant aged one month to one year. The term cot death is often used in the United Kingdom, and crib death in North America."
причина номер едно е начина на спане.- и затова препоръчват спане по гръб

# 14
  • Мнения: 5 362
Калина започна от скоро да спи по корем.Винаги е спяла по гръб.Но на една приятелка детенцето от ок.5-я месец спи само по корем и няма никакъв проблем.Пък и щом така им е удобно в крайна сметка...

Общи условия

Активация на акаунт