За раждането

  • 1 634
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 338
Бебето ми се роди изцяло покрито с бял слой-вече за втори път ми казват, че това е признак за преносване, а аз родих 8 дни преди термина. Знам,  че този слой спомага за по-лесното излизане на бебчо и че дори в някой държави не го отмиват от тялото на детето. Знае ли някой повече по въпроса? Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 232
Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.А този слой не е ли нормален за всички бебета родени в срок

# 2
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Стефани се роди бяла, все едно беше мазана с вар, беше ми малко гнусно ooooh! и в същото време много миличко. Роди се 20 дена преди термина си, т.е далеч от преносване.

# 3
  • Мнения: 419
И моето бебе се роди бяло-попитах акушерката тогава и тя отговори 4е е нормално и след няколко дни се из4исти  кожата му.
Родих два дни след термина.

# 4
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
И моя Стиви имаше такъв слой, дори по косичката. Изкъпаха го, повиха го, но чак към третия ден пози слой се отми. Родих 8 дни преди термин  Peace

# 5
  • Мнения: 2 332
Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.А този слой не е ли нормален за всички бебета родени в срок

Абсолютно съм съгласна! Този слой е предпазен - затова в някои държави го задържат повече време след раждане. Е, у нас не е така.
Признак на преносване е лющещата се кожа на бебето.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 164
Емма се роди 11 дни след термин, но нямаше такъв слой.

# 7
  • Мнения: 6 390
Емма се роди 11 дни след термин, но нямаше такъв слой.
точно същото  Wink Grinning
Незнам за какъв слой говориш, но имаше силно лющещата се кожа  Crazy

# 8
  • Мнения: 46 488
Обратното е Simple Smile по-рано родените деца се разждат с него, а не преносените  Peace

# 9
  • Мнения: 1 671
Никол е права, когато се преносва този слой - мисля, че се казва верникс - вече почти е изчезнал и затова на преносените дечица кожата започва да се лющи. Верниксът предпазва кожата на бебетата и помага за по-лесно раждане.

# 10
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми се роди със седмица закъснение,имаше този слой мазнина само под мишниците и около вратлето.А ето това:
Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.

е наистина признак за преносване,доста е неприятно,но минава за седмица-две при обилно мазане.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Признак за преносване е т-нар- "ръце на перачка" кожата на ръцете започва да се лющи после и цялото тямо,но бързо отминава и после става перфектна.
е наистина признак за преносване,доста е неприятно,но минава за седмица-две при обилно мазане.
Така е - Алекс се роди 11 дни след термина и кожата му се лющеше- на ръцете, на крачетата, покрай коремчето! Но с много мазане за няколко дни минава Peace

# 12
  • Мнения: 3 456
Моята щерка се роди точно на термина без такъв слой

# 13
  • Мнения: 816
Това е така наречения Верникс кавеоза - това е маслен слой, който предпазва кожата на бебето от замърсявания и изсупаване. В родилния дом веднага щом бебето се роди този слой бива сщателни измит от акушерките, е на би трябвало. Опада сам, след известно време ( до няколко дни). Лющещата се кожа е признак, че такъв слой не е имало или  е бил измит, както написах току що.
Преносените бебета го нямат, защото се е разградил още в корема на мама. Тогава лющенето е много по-силно.
Няма страшно  bouquet

# 14
  • Мнения: 1 104
Не се притеснявай. Мамите преди мен са го обяснили. Една приятелка роди 8 дни след термина и дъщеря й нямаше такъв слой.

Общи условия

Активация на акаунт