Помощ - мухъл !!!

  • 5 702
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Имам страхотен проблем. След едногодишен грандиозен ремонт ми изби мухъл почти навсякъде, дори в коридора около вратата, а там няма външна стена. Не разбирам защо избива, от дограмата ли е или какво.   Sick
Питам дали някои знае за някакъв латекс (за вътрешните стени) който е изолиращ. Някакъв гръцки, бързосъхнещ бил и цената е малко по-висока от обикновенния. Нищо повече не зная.
Помогнете

# 1
  • Мнения: 1 455
Аз съм с такава боя за стени доста е скъпа,но пак изби мухъл.Боря се вече 3 години и се замислям да си купя уред за влага.Имаше тема за мухъл,пусни търсачката.

# 2
  • Мнения: 525
Аз съм с такава боя за стени доста е скъпа,но пак изби мухъл.Боря се вече 3 години и се замислям да си купя уред за влага.Имаше тема за мухъл,пусни търсачката.

Мерси

# 3
  • Мнения: 513
Стените ти изолирани ли са с гипсокартон, стиропор и нещо подобно. Ако не са  само боя няма да те спаси. Освен това ако си със Алуминиева и PVC дограма това може да е проблема, защото стените не дишат, особено ако при студено време имате конденз по прозорците.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз имах същия проблем.Купих си уред за обиране на влага.Само че го купих края на миналата зима и още нямам реални наблюдения,но тази ще видим.За сега нямам никъде.При нас мухъла изби заради новите PVC дограми.Заради добрата изолация.Добре си беше при дървената дограма,духа от сякъде Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 546
същият проблем имеме и ние  Close мисля, че е заради дограмата. нашите стени са с латекс - обикновен, цветен. снощи пръсках със САВО, без да бъша после. махна се мухълът, ама на места останаха струйки и петна там, където е пръскано  Close някъде, останаха, а някъде като изсъхна въобще не си личи.  newsm78
какъв е този уред за обиране на влага? колко струва и върши ли работа?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Уреда го купих за 310 лв.Савото върши работа,но временно.После пак избива мухъла.Там където са ти останали струйки напръскай пак,като изсъхне няма да има следи

# 7
  • Мнения: 1 455
същият проблем имеме и ние  Close мисля, че е заради дограмата. нашите стени са с латекс - обикновен, цветен. снощи пръсках със САВО, без да бъша после. махна се мухълът, ама на места останаха струйки и петна там, където е пръскано  Close някъде, останаха, а някъде като изсъхна въобще не си личи.  newsm78
какъв е този уред за обиране на влага? колко струва и върши ли работа?
  Само внимавай след това ,че за детето е опасно.Трябва да проветриш много хубаво и ако може поне една нощ да не спи детето във въпросната стая.Просто ние като почистихме с този препарат малкия се обрина целия,излезе някаква алергична кашлица и педиатъра ми каза ,че това е от разпръснатите частици мухъл.Тогава сме имали късмет,че не е получил астма.И ние направихме грешката да сложиме дограма и изолация и така затворихме апартамента,че няма от къде да диша!

# 8
   Ако имаш външна изолация със фибран/тоя силно пресования/ 100% е от него а не от дограмите.Ние и с дървените дограми пак си имахме конденз по тях и с ПВЦ-то пак,  не е от това.
  От фибрана пропищяха всички комшии, а тези които са със студопор- не.
Мухъла в банята пръскам с d-r Fresh,повтарям след 20 дена и няма проблеми.Обаче пада боятаот от препарата и се нуждае от ремонт.Винаги ще има мухъл, ако вътре се сушат дрехи , или температурата рязко се сменя.

# 9
  • Мнения: 9 095
ние пък сме освен с дограма и с климатици, в стаята където е алуминиева има мухал, но в хола само вратата е алуминиева и няма, иначе препарати много ама нищо не помага..., няма ли начин да му се невиди да се направи рекламация за дограмата Mr. Green

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 942
и ние си мухлясваме нон-стоп Sad
вече се започна за новия сезон, само незнам как ще опазя детето .
ние сме с климатик и алуминиева дограма, като за капак външната мазилка е в окаяно съсътояние и направо не ми се говори...

# 11
  • Мнения: 187
Уреда се нарича влагоабсорбираща машина. Изсмуква излишната влага, като събира водата в резервоар. Поддържа нивото на влагата около 65 %.
Бяхме взели една такава машина под наем за да "изсуша" офиса. По цял ден работя в това помещение и една от причините да ми е лошо беше тази отвратителна миризма.
С какво ли не пръсках преди. Резултата е временен. И с боя за влажни помещения боядисахме.
Освен машината се продават и едни влагоабсорбиращи кутии.
За съжаление не знам от къде могат да се купят в София.
Мои приятели ми казаха, че са си взели такава от Пикадили /Варна/.
Може би ако проверите в Същия магазин в София може и да ги има. Казват се HUMYDRY.
На кутията пише телефона на вносителя - 02/ 846 82 27  "Атаки" ООД.
Дано съм ви била полезна.

# 12
  • Мнения: 701
Ааааа...това нещо каквото и да го правиш пак се появява и отърване няма.Всяка година сме така....антимухъли и др.такива препарати-нищо не помага. #Crazy

# 13
  • Мнения: 936
Прави сте, няма спасение от мухъла. Ние имаме само на един външен ъгъл, но оттам тръгва по цялата стена. И така вече 6 години, с дървена и сега с ПВЦ дограма. Пръскаме с Антимухъл и минава ... до следващата година. Sick

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Влагоабсорбиращите кутии не вършат много работа. Миналата година взехме една такава за проба. За един месец се събраха 2 пръста вода а в същото време по прозореца яко течеше и се стичаше по стената.

Общи условия

Активация на акаунт