не иска да суче,не иска и бутилка

  • 496
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Майчета,от известно време насам моята хубавица суче по 5 минути от всяка страна,като на 5-тата минута започва да плаче и се дърпа и не иска да суче.Аз си помислих,че може би няма папо и след консултация с педиатърката започнах да и правя АМ,обаче бебка не иска и да чуе за шишето.Пищи,та се къса.Опитах да и дам млякото с лъжичка ,но и така не стана.Плюе го,не го харесва.Направо полудявам #CrazyИ още нещо -тя вече е на 2 месеца и половина,но до този момент не е вземала по никакъв повод биберон-залъгалка,само докато го усети започва да го тика с езиче и да плаче.Аз не и давам вода и не е свикнала с биберони.Моля ви ако някои от вас са имали подобни проблеми нека ми помогнат. baby_neutral

# 1
  • София
  • Мнения: 12 201
   А има ли някакъв проблем с наддаването? Моята мадама едната точно на тази възраст почна да ми прави същия номер, тоест да се дърпа и реве и дори пусках тема по въпроса. Оказа се че явно успява да си се наяде за тези пет минути защото си беше наддала добре и просто се дърпа или защото вече не иска да яде или защото я боли коремчето или нещо друго. Бебешка му работа  Simple Smile
   Имаше и друга тема, че бебетата стават специалисти в сученето и спокойно меже да се наяждат и за пет минути  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 422
Ако е спокойна след това, може наистина да се храни вече за толкова време.Виж колко са мокрите памперси на ден, можеш да си вземеш и лактогенен чай за увеличаване на кърмата, ако се съмняваш, че е намаляла;помагат също овесени ядки, мюсли, бирена мая, повече течности.Няма смисъл да и даваш АМ, а и детето само показва че не го иска.За залъгалката е нормално също да не я иска, а и няма нужда от нея. WinkПогледни и в библиотеката има полезна информация, която би могла да ти помогне. Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 1 254
А със педиатърката направихте ли пробно кърмене за да установите колко изяжда за тези по пет минути на гърда? Може да е бърза и да се окаже, че примерно, е изяла 150 мл...
Преди да даваш АМ просто провери какво количество кърма изсуква. Това са си все пак 10 минути... Хич не е малко време.
Ако се окаже, че изсуква малко мляко, тогава вече можеш да пробваш да кърмиш докато спи и други подобни.
И ти на режим ли я храниш? Пробва ли като и дадеш от втората гурда и като ревне, пак да и дадеш от първата? Колкое наддала последния месец?

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Имахме същия проблем, когато бяхме горе-долу като вас. Тогава за малко да премина на АМ, защото си помислих, че детенце е гладно и се е отбива само. Добре, че ме посъветваха от форума да не избързвам, а да предлагам цицито по-честичко и нещата се нормализираха. Не се притеснявай, бебчо вече расте и може би изсуква необходимото количество за много по-малко време, не както преди за 20 или за 30 минути. Ако те притеснява това положение виж как наддава или направете пробно кърмене. Успех!

# 5
  • София
  • Мнения: 277
и аз бих ти казала за наддаването да видиш, а и дали е неспокойна веднага след това...ако тези неща са ок, всичко е наред. моята беба също на вашата възраст (което си беше бая скоро де...)се налапваше аламинут...гледай я нея - ако иска още - даваш още...и така. на теб може да ти прави впечатление, защото сега вече са ти отпушени повече канали, бебо има вече повече силички и смуче бързо...не се притеснявай...просто както казва една моя любима форумка "имай си доверие на бебето"...

# 6
  • Мнения: 113
Благодаря ви за съветите майчета Hug.Малко ме поуспокоихте.Наистина тя след като си хапне след това заспива и е спокойна и може би наистина за по-малко време се наяжда.А тук много рядко се ходи на консултация.Ходихме на третия ден от раждането и,на 1 месец,на 2 месеца и сега чак на 4 месеца,но това не ми пречи да си запиша час като стане на 3 месеца да се изтеглим,поне аз да съм спокойна.Защото с АМ-то изобщо няма да стане,не искам да я травматизирам.Като се замисля май и памперсите си ги пълни доста добре LaughingБлагодаря ви и успех Peace

# 7
  • Мнения: 3 926
Я виж като си спкойна как сама стигаш до правилните отговори Hug Знаеш какво да следиш, знаеш къде да четеш, просто явно в момента имаш нужда от кураж - ПОЛУЧАВАШ Hug Hug Hug Според описанията не само ти, а и бебето се справяте чудесно. Продължавайте в същия дух и ако пак имаш нужда от потупване по рамото - давай - винаги ще те похвалим и поощрим. Затова сме съфорумки, за да си вдигаме самочувствието и да си помагаме, когато се налага Grinning

# 8
  • Мнения: 3 760
Моята бебка на 3-4 месечна възраст рязко  намали времето за сукане - на 3-7 минути. Преди това сучеше дълго... Естествено се паникьосах, но тя продължи да си наддава нормално, да е спокойна и щастлива, дори и да повръща от преяждане  Laughing
Споко! Просто овладява тънкостите на сукането. Светът е супер интересен - не ще да губи време за хранене.  Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Гледайте "Искрено и лично" днес от 10.00 ч. Ще участва някаква мама от форума, не запомних точно по тема за храненето, май беше newsm78

Общи условия

Активация на акаунт