моля за съвет,как да спреме нощното ядене

  • 608
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
помогнете моля вече сме на две години и половина а се храниме нощем но не нормално а по литър литър и половина мляко,от това се буди непрекъснато и не яде през деня ,как да го откажа от шишето през ноща моля за съвет,благодаря на всички,

# 1
  • Мнения: 7 821
Избираш си една нощ и вече не предлагаш мляко. Въоръжаваш се с търпение и за седмица две си го махнала. Или чакаш детето само да се откаже, когато реши ... това обаче може да е и след година или две.
Не съм привърженик на нощното хранене и при едногодишните.

# 2
  • Мнения: 268
Ави беше на 1г. и 10м., когато я отказах от нощното хранене. Първо замених шешето с чашка с накрайник за около 3 нощи, защото вече е "кака", така намалих количеството и желанието за биба. Като свършеше млякото в чашката проверяваше хладинка, че е празен и с малко сълзички се примиряваше. След това слагах в чашката вода още 3 нощи, защото мляко се пие "сутрин в градината и вечер в къщи от нормална чашка като голямо момиче" и сега вече се буди веднъж за вода и то не всяка вечер, като пие от шише от минерална вода без накрайник. Освен това като пиеше много мляко се напишкваше често и месец, преди да предприема нещо й обяснявах, че като спрем с млякото и шишето ще е сухичка и чистичка. Та за 6 дни се отказахме тотално.

# 3
  • Мнения: 12
много ви благодаря за съветите аз не знам какво му стана това наливане нощно време почна преди около година,сменяме по 3 памперса през ноща,много ви благодаря,

# 4
  • Мнения: 268
Ами при нас се получи на година и 4 месеца. Наложи ми се да отсъствам от вкъщи за 10 дни и Ави беше при баба си. Тъкмо я бях отказала от бибата и тя първите две нощи е плакала малко за мен, като е казвала "мамо", "мамо", а свеки разбрала "мако", "мако" и решила да й дава мляко и така 6 месеца, докато ми писна да давам по 2 шишета мляко. Сега вече се чудя защо съм чакала толкова Thinking

# 5
  • Мнения: 179
Отказах Ели от нощното хранене на 4м.Първите няколко пъти като се събуди и давах вода и на петата ,шестата нощ си спа непробудно до сутринта.Въобще не потърси млякото.Трябва повече търпение.Успех.

# 6
  • Мнения: 953
На моята дъщеря не давах вечер мляко още от началото.

# 7
  • Мнения: 138
Племеника ми пиеше мляко с биберон до 4 години и денем и нощем така че откажи го докато можеш иначе ще трябва да чакаш сам да се откаже,започни да даваш само вода

# 8
  • Мнения: 7 723
горката! Как допусна това да се случи?! Консултира ли се с педиатър? Малката ми дъщеря е на 2г и 1 мес и по същия начин не спи спокойно през нощта, буди се и изпива по 2-3 шишешата с вода Misc Baby Bottle. И аз сменям памперси. Консултирах се с педиатър- убеди ме , че е просто пристрастена, щяло да й отмине. Мислех си, че имам проблем, но пред твоя- моя бледнее. Питай специалист, щом не се храни през деня... пък вече не е бебе..

# 9
  • Мнения: 3 042
Избираш си една нощ и вече не предлагаш мляко. Въоръжаваш се с търпение и за седмица две си го махнала. Или чакаш детето само да се откаже, когато реши ... това обаче може да е и след година или две.
.........
Peace Peace Peace

Моята дъщеря прояде нощем отново след годинката и спря на 2г8м, когато тръгна на ясла.
Тя си се хранеше през деня нормално и на мен не ми пречеше кой знае колко нощното хранене. Пък и през ноща пиеше само по 250 мл кисело мляко, което приготвях преди лягане и когато го поискаше само и го подавах.

Щом детенцето не се храни през деня вземи мерки и го откажи от нощното хранене.

# 10
  • Мнения: 2 839
Мисля, че ще ти дам надежда ... че и съвет  Mr. Green
Децата ми пиха нощно мляко до 3г. и 1м. Причините ... не съм сигурна, отначало понеже са близнаци, дребни, недохранени ... Към 8м. опитах да го спра, първо с разреждане /т.е. повече вода на по-малко мляко/, не стана. ИЗпиват го и след 1-2часа пак са гладни. Опитах и с абсолютно отказване, те реват, аз си трая, каталясат, заспат, но след 1/2 час пак се събуждат и кошмара започва наново. Т.е. аз си реших, че явно имат нужда от него.
Е ОК, ама в един момент след втората година със сигурност беше се превърнало в навик. Също както ти казваш, това пък се отразяваше на дневното хранене.
Та ... моя метод ...  Mr. Green
Използвах момента когато бяхме на почивка лятото. Когато се върнахме направих един театър в къщи, казах им че сме забравили шишетата в Турция, където бяхме. Не им отказах млякото, а започнах да го правя в чашки. И така 2 вечери. Като измрънкат, предлагам мляко, но в чаша. Те се понадигнат, изпият по 2-3 глътки, ама ги мързи  Mr. Green и им се спи  Mr. Green и пак легнат. Та на третата вечер спряха да се будят  Twisted Evil
Мисля, че и твоето детенце е достатъчно голямо, за да му обясниш и да изиграеш някаква такава сценка  Wink Щом аз успях и с двамата, вероятно и при вас ще работи  Grinning
После пък ходихме в Трявна и там взехме, че забравихме чашите за вода с човка  Laughing  Twisted Evil Laughing  Twisted Evil
Късмет и да пишеш дали дава резултат при вас.  Peace

# 11
  • Мнения: 12
6te probvam vsi4ko koeto mi kazahte.no ne znam kakvo 6te stane v momenta sam pribrala 6i6etata sas biberon i poneje ni se rodi bratov4etka sam mu kazala 4e gi davame na neia.sega na obiad se sadra da reve no ne go dadoh(toi pie i voda ot biberon)v momenta si pie vodata ot 4a6a no prez no6ta ne znam kak 6te stane mnogo se nadiavam da imam uspeh.mnogo vi blagodaria.

Общи условия

Активация на акаунт