Как си представяте живота в ЕС?

  • 3 332
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13 512
Или по-точно:Колко време ще продължи преходния период,колко време левовете ще са в обръщение?

Последна редакция: ср, 01 ное 2006, 22:23 от monda

# 1
  • Мнения: 1 671
Доколкото съм запомнила, след 2009 година ще се изтеглят плавно левовете, ще се въвежда еврото. Може и да греша, но със сигурност няма да е следващата година.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Монда, как да стане от раз национална валута? По-рано една година не стигаше за смяна на парите, а ти  - за 2 месеца Grinning

# 3
  • Мнения: 52
Доколкото съм запомнила, след 2009 година ще се изтеглят плавно левовете, ще се въвежда еврото. Може и да греша, но със сигурност няма да е следващата година.
И аз така разбрах Peace

# 4
  • Мнения: 5 622
Няма да стане от януари, определено Wink

# 5
  • Мнения: 13 512
Монда, как да стане от раз национална валута? По-рано една година не стигаше за смяна на парите, а ти  - за 2 месеца Grinning
Искам да знам дали ще можем да се разплащаме в евро от 1.1.

# 6
  • Мнения: 1 671
Монда, как да стане от раз национална валута? По-рано една година не стигаше за смяна на парите, а ти  - за 2 месеца Grinning
Искам да знам дали ще можем да се разплащаме в евро от 1.1.

В България - не, докато не се въведе.

# 7
  • Мнения: 1 002
о , едва ли и 2009 ще стане
нашите се набират за 2009 , но не отговаряме на условията
от първите 10 страни членки само една го е приела , другите отлагат ..
условията са тежки и ние не отговаряме на тях , то и те ( евространите )  не отговарят на тях ..
инфлация под 3 % , нисък бюджетен дефицит и какво още беше , не се сещам сега

може да сме членове на ЕС и с лева- Швеция , Дания и Великобритания са си запазили валутите и отказват да приемат еврото
мисля , си , че и други от приелите еврото страни ,  биха си запазили валутата ,ако можеха

# 8
  • Мнения: 13 512
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

# 9
  • Мнения: 5 622
Спомням си във Франция,че цените по магазините бяха написани в евро и франкове продължително време...май 2 години? newsm78

Да, вярно е. Но пък на мен ми беше много по-лесно да смятам сумата в бг лева, като я видя написана в евро, не във франкове. Така, че след като смениха валутата, съм гледала само цената в евро  Peace

# 10
  • Мнения: 6 167
Въвеждането на еврото ще почака поне до 2009та.
Аз мисля, че и повече години.
10тте присъединили се преди нас още не са го въвели. Май.

# 11
  • Мнения: 13 512
Благодаря ви много  bouquet

# 12
  • Мнения: 5 622
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

На мен и друго ми е интересно- дали приемането ни ще се превърне в небивал празник? hahaha

# 13
  • Мнения: 13 512
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

Е, дотогава нали ще вдигнат заплатите ,де... говорят за 10% от 01.01. Laughing

# 14
  • Мнения: 5 622
Аз и не приритвам да ви кажа  Naughty Тогава заплатКА от 450 лв, ще стане 225-230 Е  hahaha

Е, дотогава нали ще вдигнат заплатите ,де... говорят за 10% от 01.01. Laughing

Я бе! Верно ли? То не, че 10% е голяма работа, но все пак е повече от 5%  Wink А знаем, че колкото повече, толкова...повече  Peace

А какво стана с увеличението, което правиха юли месец с по 5% всяка година? Има ли го още?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт