Мами, дайте ми съвет!

  • 961
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Мили мами,моля Ви за компетентен съвет.Преди 2 нощи Ани беше много неспокойна и ме е ръфнала на проблемната гърда.Не ме боли супермного,мажа я с Лансинох ,но не мога да кажа,че не съм притеснена.Значи това е нещо като дупчица,под която прозира розова"плът",не тече кръв и ме боли в началото на самото кърмене и като кажа на Ани,че Цици е болно и да внимава,нещата са ОК.
Мислите ли,че става въпрос за рагада  #Crazy  и ако е така,какво да правя?
Благодаря ви!!!!!   newsm51

# 1
  • Мнения: 384
Продължавай да мажеш,а може да пробваш да кърмиш и със силиконово зърно. Ако се разрани нещо-лекар. Друго май не се сещам  newsm78 Дано се оправи бързо!

# 2
  • Мнения: 755
Да най-вероятно е рагада. Има и друго мазило за проблема Germastan . Аз когато кърмех го ползвах и бях много доволна. И да те поздравя за дългият перод на кърмене...браво ти си  мама героиня. Аз кърмих до 9-тия месец и го отбих не поради липса на кърма , а заради зъбите му /хапеше душмански/ и защото едната гърда сякаш каналите се запушиха. А толкова ми се искаше да го кърмя по-дълго. Поздравления.  bouquet Да ти минава бързо. Peace

# 3
  • Мнения: 819
Благодаря!Не се чувствам героиня,но се радвам,че още кърмя,ама докога...   newsm78
Днес четох в "Книга за кърменето",че ако има подобни проблеми,помага маслото от пшеничен зародиш...и се намазох.Смених и позата на кърмене и ми е малко по-леко.Ужасявам се,че такова малко нещо може да сложи край на милите моменти с моята бебка(докато суче имам предвид).Толкова ми е сладко като засуче,иде ми да мъркам като котка,която кърми... Laughing  Embarassed

# 4
  • Мнения: 819
Искам да споделя с всички кърмачки-маслото от пшеничен зародиш ми помогна да се затвори и оздравее рагадата ми!Слава Богу,продължаваме сукането с пълна пара!!!!!!!

# 5
  • Мнения: 819
Помощ!Пак ме разрани,тоя път май ще е фатално-имам рана около половин сантиметър под зърното...и е ужасно!!!Дали няма тоя път да се предам...?

# 6
  • Мнения: 1 896
E, ще мине! Звучиш ми доста мотивирано, така че не вярвам да се откажеш. Дано скоро да мине периода с гризкането. Ти казваш ли че те боли - тя ще разбере, голяма е. Като й вземеш цицата след гризване, ще се научи. Дори ако пак й я дадеш малко след това, хубаво е да има реакция от твоя страна на ухапването.

# 7
  • Мнения: 819
Ох,ами тя го прави през нощта,когато и на двете ни се спи и много-много не ни се прави нищо.Тормоз по 3-4 пъти нощем...каква ти мотивация...дори и тя не помага,когато боли толкова-все едно съм изгорена.Сега се намазах с Дефламол.пръскам си течен пластир на Урго,дано само не загноя раната,че...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 127
Тя е доста голяма. Досега не сте ли имали проблеми с гризане и ти да й покажеш, че те боли? Може би е по-добре да се мажеш с крема на Авент или Лансинох, за да не се налага да го миеш преди да се кърмите - както при новородено.

# 9
  • Мнения: 819
Не са ни изникнали кучешките долни зъби и...проблемът с раната започна от тогава.Убедена съм,че не иска да ме боли,не го прави нарочно и винаги ме пуска,като и кажа...та тя обожава Цици!Сигурно проблемът е в мен.

# 10
  • Мнения: 855
Браво на теб, че кърмиш толкова време  Peace  Аз нямам този стаж, но в началото мъника ми беше сцепил по същият начин и двете гърди, точно под зърното.  Направо плачех като го кърмех и най-много ме болеше в началото като засуче, направо ми изкачаха очите от болка  #Crazy  Зърната ми минаха може би за около 10-на дена, мажех се постоянно с крема на Авент, след кърмене стисках малко гърдата, колото да се стекат няколко капки на цепнатото място и оставях така да засъхне. Дано ти помогна със съвета си и ти мине по-бързо раничката  Hug

# 11
  • Мнения: 172
И при нас имаше такъв проблем в началото, т.като зърната ми бяха едното плоско, а другото вдлъбнато. Оправи се с течение на времето. Само че при вас е друго, така че ви пожелавам бързо минаване на раничката. И продължавайте в същия дух. Дано и ние да се отразим толкова дълго.  Peace

# 12
  • Мнения: 4 242
Наистина неприятно!
Мажи с Лансинох за да не се налага да мокриш раничката. След кърмене се намажи с капка-две кърма и остави на засъхне, а ако можеш да оставиш мястото открито още по-добре, за да диша раничката а и да няма дразнител.
Минавах през това с всички предни зъби, дори без крема, само с кърма и гола кожа.

# 13
  • Мнения: 232
Продължавай да мажеш,а може да пробваш да кърмиш и със силиконово зърно. Ако се разрани нещо-лекар. Друго май не се сещам  newsm78 Дано се оправи бързо!
PeaceАз бях така и с двете гърди-боли си,но минава.На мен ми помагаха и компреси- редуваш топла ,студено.Успех и спокойно минава!  bouquet

# 14
  • Мнения: 819
Благодаря!Преди малко пуснах нова тема за шведската горчивка и дали може да се ползва и при рагади.А по принцип се опитвам да се мажа постоянно,да я оставям гола,ама и времето е едно...от 10 дни все ще оздравявам,ама още не е станал номера.Мажа едновременно с Лансинох,от време на време масло от пшеничен зародиш, Дефламол,като станя яко положението даже пръскам течен пластир на Урго,че да не се разпоря тотално.Мажа и с  мляко...може би време му е цаката,търпение и...адско стискане на зъби!

Общи условия

Активация на акаунт